Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

...Геноцид українського народу...1932-1933...

Maestro | 13.01.2010 08:55

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
4

Голодомор 1932-1933 років розглядати інакше ніж геноцид проти українського народу, який проводився свідомо на протязі 1918-1933 років і коштував українському народові за різними данними 13-20 млн. осіб. (за неофіційними приблизно 25 млн. осіб). На початку ХХІ ст. українські історики лише наближаються до реальної статистики кількості загиблих у нац

...Геноцид українського народу...1932-1933...
"...Жить стало веселее!..."

Й.Сталін"...а онде попід тином дитина опухла мре..."


...лютий 1933 року...Помер останній житель села...На узбіччі встановили чорну дошку "Людей у селі не має"...Зареєстровані випадки канібалізму...Холод, тиша...кожної хвилини помирає 10 чоловік...і це при тому, що десь за 50 кілометрів від села в елеваторах пліснявіють пуди хліба...Голодомор...

Цілеспрямована сталінська політика хлібозаготівель стала безпосереднім приводом голоду в Україні. У 1930 році в Україні було заготовлено 400 млн. пудів хліба, у 1931 р. -380 млн. (що було досягнуто шляхом вилучення значної частини посівного фонду).

Заготівлі з урожаю 1931 р. тривали аж до весни 1932 р. Заготівельники тоді вимели у людей абсолютно все, у 44 районах україни розпочався повальний голод з численними смертними випадками. Уже тоді були зареєстровані факти людоїдства...

У щоденнику угорського письменника Мате Залки, що провів літо 1932 р. в Україні, є такі рядки, датовані 11-13 червня: "Ознаки тяжкої хвороби наявні. Україна, незважаючи на нормальний урожай, приречена на голод...Це -трагедія. Я все частіше жену від себе тяжкі думки -що буде? Україна, і голодує!"

Голодомор 1932-1933 років розглядати інакше ніж геноцид проти українського народу, який проводився свідомо на протязі 1918-1933 років і коштував українському народові за різними данними 13-20 млн. осіб. (за неофіційними приблизно 25 млн. осіб). На початку ХХІ ст. українські історики лише наближаються до реальної статистики кількості загиблих у національній катастрофі 1932-1933 років.

І тому до причин голодомору 1932-1933 р.р. ми відносимо і національно – політичні фактори "Москва пов'язала українське селянство з українським націоналізмо, як загрозу імперським інтересам... Сталін, Каганович, Постишев, та інші запланували у Москві знищення українського селянства як свідомої національної верстви і нещадно здійснили це на Україні в 1932-1933 роках засобом штучного голоду".

Голодомор 1932-1933 рр. (за межами України відомий як Famine Genocide, Ukrainian Genocide) – навмисно організована шляхом штучного голоду масова загибель українців. Дослідженнями (Джеймс Мейс, Роберт Конквест та інші) було доведено, що Голодомор відповідає загальноприйнятому (резолюція про геноцид, ухвалена ООН у 1948 р.) визначенню геноциду. Факт гeноциду українців сталінським рeжимом у 1932-1933 р. офіційно визнаний урядами України, Австралії, Угорщини, Ватикану, Литви, Естонії, Італії, Аргентини, Канади, Грузії, Польщі, Сполучeних Штатів Амeрики, Іспанії та Перу.

...Чому ж Російський уряд досі не визнає Голодомор 1932-1933 років Актом геноциду проти українського народу?...

Багато написано, багато сказано, проте...до кінця не усвідомлено. Документи змушують думати. Їх рядки палають до нас крізь роки...Довідка ДПУ УСРР про голодування колгоспників (1933 р.)"Найбільша кількість фактів голоду зареєстровано наприкінці лютого і на початку березня. В окремих місцях це явище набуло масового характеру.

Переважна кількість голодуючих -колгоспники. До них належать, головним чином, багатосімейні господарства, що виробили незначну кількість трудоднів. Зареєстровано також факти голоду серед колгоспників, які виробили велику кількість трудоднів, але не одержали в колгоспі продуктів харчування в результаті розбазарювання й розкладання хліба в момент збирання.

Голодуючі сім'ї вживають в їжу різні сурогати (кукурудзяні качани та стебла, просіяне лушпиння, сушену солому, гнилі кавуни і буряки, картопляне лушпиння, стручки акації тощо). Зареєстровано факти вживання в їжу м'яса кішок, собак і дохлих коней.

Випадків людоїдства зареєстровано 28. Більша частина сталася у 3-й декаді лютого і на початку березня. 19 випадків людоїдства припадає на Київську область. У лютому також мали місце 13 випадків трупоїдства"...
З художньої літератури згадується яскравий та водночас страшний історичний роман Василя Барки "Жовтий князь" про страшні події в Україні 33 років. Страшно усвідомити собі дитину – скелет, який зустрічає дідуся, такого ж худорлявого, а той йому каже: "Йди звідси! Іди, а то з'їдять!

- А Вас?

- І мене з'їдять"...

Як можна казати, що голодомор 32-33 років це не теперішня проблема? Що це не є геноцидом нашої нації? Як?! Як цього можна не визнавати? Це не можливо забути... Знаємо, що були випадки канібалізму та жорстокого вбивста, помутніння розуму... Ми живемо на землі "поореній горем, лихом засієним чорним" як казав Максим Рильський.


...Не забути...Пам'ятаймо...
© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua