Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Поява перших людей на території України

Поява і розселення людей на території України в епоху раннього палеоліту.


-6
Рейтинг
-6


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
7

Поява і розселення людей на території України в епоху раннього палеоліту.

Предки сучасної людини вперше з'явилися на території України близько 1 млн років тому. Найдавнішою пам'яткою в Україні є стоянка біля села Королевого в Закарпатті. На лівому березі Тиси, натресі заввишки 100 – 120 метрів археологи виявили численні кам'яні знаряддя праці: оббиті гальки, ручні рубила, гостроконеники, скребла, вістря рогатин, ножі.

Кісток найдавніших мешканців України поки що знайти не пощастило. Та вчені припускають, що це були пітекантропи. Вони прийшли на територію Європи з Африки на початку доби зледеніння. Клімат тоді ще був помірним, проте вже відчувалося холодне дихання льлдовика.

Для пітекантропів було характерним:

- Використання вогню

- Виготовлення знарядь праці оббиванням каменю. Найбільш придатним для цього був кремінь: унаслідок удару від нього відщеплювалися тонкі й гострі частини, якими можна було різати, шкребти тощо.

Осовними знаряддям праці було ручне рубило, яким можна було колоти, різати, рубати.

Використання дерев'яних знарядь, приміром списів, загострених на кінці способ обпалення над вогнищем. Однак дерево – недовговічний матеріал, тому знаряддя, виготовлені з нього, не збереглися.

Пітекантропи не будували жител, постійно пересуваючись у пошуках їжі. За тих часів у нашій місцевості ще було багато теплолюбних рослин. Тож давні мешканці українських земель живилися їхніми плодами, пагонами, корінцями. Вживали в їжу також м'ясо, полюючи на оленів, антилоп, коней, биків, слонів, носорогів.

Сліди діяльності пітекантропів виявлено неподалік села Роксове в Закарпатті, с. Лука-Врублівецька на Дністрі та Амвросіївка в Донбасі, у передгір'ї Криму тощо. Заселення території України відбувалося через Балкани й Центральну Європу. Щоправда, деякі вчені вважають можливими й інші шляхи – через Кавказ.

Археологічні знахідки, що їх відносять до часу 150-40 тисяч років тому, засвідчують великі зміни в житті людей. Наступниками пітекантропів вважають палеонтропів або неандертальців. На території України виявлено чимало стоянок неандертальців (до 200).

Особливо багато їх досліджено в печерах гірського Криму. Відомі неандертальські стоянки в Закарпатті, Подністров'ї, на Житомирщині, в Надпорожжі тощо.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua