
Поповниши ряди козаків, він одразу ж зарекомендував себе, як мужній непохитний воїн. Ряд вдалих походів – і ось він уже гетьман реєстрового козацтва: очолює військо, розробляє стратегію, збирає в походи...Саме під його проводом козаки отримали найбільшу кількість перемог проти турко-татарських агресорів. Маючи високий рівень освіти і життєвий досвід, мудрий гетьман розуміє, що не лише силою твориться держава. Свою політику він будує на компромісах і дипломатії, насамперед щодо Речі Посполитої. Він до останнього намагається порозумітися з нею, інтелект цінує вище за фізичну силу.
Саме тому Сагайдачний багато сил і грошей вкладає у розвиток науки і культури України. Освічені люди – ядро нації! Гетьман розбудовує школи, церкви, монастирі.
Православна віра могла почуватися захищенною – адже Сагайдачний не жалів себе у боротьбі за її права. Відчувши на собі релігійний утиск з боку польської влади – гетьман із військом одразу ж приєднується до опозиційного руху українського міщанства проти Речі Посполитої. Захищаючи найбільші моральні цінності свого народу, мужній воїн Сагайдачний сміливо вступав в боротьбу, не боючись за своє життя. Ось чому на його рахунку найбільше вдалих походів серед українських гетьманів.
Звісно, така особистість не могла не вражати. Захоплені непереможність видатного політика і стратега, молоді юнаки аквтивно залучалися до лав українського козацтва, і за 20 років їх чисельність зросла більше ніж у 20 разів.
Можна нескінченно довго розповідати про цю людину,але цього всерівно буде недостатньо. Гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний – приклад патріотизму, мудрості, мужності і невичерпної любові до власної землі та народу.