Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Псевдонаука на службі режиму


17
Рейтинг
17


Голосів "за"
19

Голосів "проти"
2

Маразм крєпчал... Інших слів я був не в змозі підібрати після того, як в одному з нещодавніх номерів видання "Комсомольская правда" побачив матеріал про нині модного російського науковця Валерія Чудінова та його відкриття.

Псевдонаука на службі режиму
Ні, звичайно, мені доводилося не раз стикатися з маячнею різного роду "дослідників" з України, які стверджували, що українці – народ, давніший за шумерів, що піраміди в Єгипті, то теж справа наших рук... Але такі речі – ніщо, порівняно з гіпотезами, які відстоює Чудінов.

Отож, в публікації йде мова зокрема про те, що науковець начебто зміг розшифрувати письмена, виведені на так званому камені Розо, знайденого в 1927 році в Міннесоті, США. До Чудінова ніхто достеменно не міг відповісти, хто нашкрябав ці письмена, були різні гіпотези і припущення, дехто навіть висував тезу про те, що артефакт – це витвір рук напівміфічних аргонавтів. Але російський науковець переплюнув своїх заокеанських колег. Він, за його власними словами, одразу зрозумів, що на камені написані... російські слова! Отак от, десятки років вчені ламали голову над походженням письмен, а тут людині достатньо одного погляду і декількох секунд, щоб дати таку, смію сказати, сміливу відповідь! Щоправда, навіть цей нібито "русскій" текст не має цілісності, між розшифрованими словами нема логічного зв'язку. Судіть самі: Чудінов побачив на камені слова ЯРА, МАЯК, СТОЛИЦЫ, ЛИК, МАСКА, ХРАМ, МИМ, АРКОНЫ тощо. В чому сенс напису? Про це російський дослідник не сказав, однак повідомив, що на камені нібито відбито зображення давноьослов'янської богині Яри, звідси і слово ЯРА серед інших письмен. Втім, лик, який вимальовується на знахідці, більш схожий на обличчя одного з божеств індіанських племен, аніж на божество слов'янське.

Але саме цікаве, що це псевдовідкриття дозволяє науковцю стверджувати, що найпершими людьми на землі були...звісно ж, росіяни! Вони жили на світі ще 200 000 років тому (причому, на всіх континентах одразу, бо ж камінь з нібито "русскімі пісьмєнамі" був знайдений в Америці, а не в Європі) і розмовляли чистою російською мовою, від якої, до речі, на думку вченого, пішли всі інші мови світу (логіка залізна – С.Б.)!

Далі – більше. Публікація в КП знайомить читачів і з іншими "відкриттями" і "знахідками" вченого, після ознайомлення з якими починаєш сумніватися в тому, що Валерій Чудінов є адекватною людиною. Науковцю всюди в стародавніх письменах і малюнках, наскельних написах тощо ввижається якась "тайнопісь" – російські слова, зашифровані у певних знаках-символах. Причому слова написані кириличними літерами! Так, наприклад, вчений доводить, що в зображенні мамонта, намальованого на стіні однієї з печер доби палеоліту в Мелітопольському районі, зашифровано власне слово "мамонт". Ось як сам Чудінов пояснює "код" до слова: "Прогнутая спина образует букву М, бивни, часть хобота и передние ноги – еще букву М, нога и брюхо – Н, а вторая часть ноги с хвостом – несколько косую букву Т. Получается ММНТ, что в слоговой записи читается как МАМОНТ. Заметьте, это чисто русское слово. Откуда его мог знать дикий человек?"А от ще більш яскраві перли. Так, вчений побачив певне зашифроване слово в зображенні коня на стіні однієї з подібних печер. Ось витримка з пояснення Чудінова щодо цього слова: "...на лошади написано "дил". Отсюда появилось русское слово "коркодил". Потому что схема словообразования одинаковая – "корковый дил" – конь из корки, а корка – чешуя. Поэтому у нас не искажённое английское или латинское слово, а, наоборот, латинское слово – это искажённое русское: было "коркодил", а стало "крокодил".

Або ось ще одне, без сумніву – сенсаційне, відкриття: "В храме Спасителя в "Загородном монастыре" Константинополя, построенном в Х веке, при входе из внешнего нартекса во внутренний можно видеть изображение Иисуса Христа с Евангелием в левой руке. СКЛАДКИ ОДЕЖДЫ ОБРАЗУЮТ СОБОЙ ТЕКСТ РУНИЦЫ, ЧИТАЕМЫЙ ПО-РУССКИ. Так, в частности, на лице Спасителя можно прочитать черную надпись наверху волос – РУСЬ, где буква С развернута в обратную сторону (зеркально), а также надпись менее явную правее, где я читаю в верхней строке первую часть слова САМОФРА, а в нижнее, левее (сразу ниже пробора волос) КИЯ, то есть, название страны: САМОФРАКИЯ. Следовательно, во времена создания иконы, в Х веке, либо сам Константинополь, либо храм, в котором была изготовлена икона, считался частью Самофракии. Слева от нижней губы можно прочитать написанное руницей слово ЛИКЪ, а правее, за усом – слово ХРИСТА, написанное кириллицей, но сжатое в лигатуру. Верх бороды в обращенном цвете образует сжатое в лигатуру слово МАСТЕРСКАЯ, а низ бороды содержит черные буквы слов ХРАМА МИРА".

І це ще квіточки! "Доблєсний фофудьєносєц" завдяки своєму "методу" також доводить, що етруски були слов'янським племенем (етруск – від слова "русский", така мабуть логіка російського "проффесора"?), що справжня назва Пруссії – ПОРУССІЯ, що росіяни (москвини) долучилися до створення найзначніших цивілізацій в історії людства і т.д.

Чудінов дописався до того, що побачив "тайнопись" навіть у малюнках російського поета Олександра Пушкіна! Навіть книгу видав, яку так і назвав "Тайнопись в рисунках Пушкина". Цікаво, як би прокоментував такі речі сам Олександр Сергійович, якби міг це зробити?

Втім, поки що офіційна російська наука називає "відкриття" Валерія Чудінова такими, що не піддаються жодній критиці. Отже, їх не слід сприймати надто серйозно. Все б нічого, але ця "шиза" активно просувається в Росії через засоби масової інформації, поширюється вустами далеко не останніх в Росії людей. Так, одним з ярих прихильників "фофуддізму від Чудінова" є відомий кремлівський блазень Міхаіл Задорнов. На основі праць Чудінова, яких останній написав, небагато-немало, близько 300, відомий сатирик-антизахідник створив свій монолог "Тайны русского языка". Я наведу декілька найбільш яскравих цитат з нього: "Когда-то очень давно на севере теперешней России жил удивительный и очень древний народ. Там было тепло. А когда начал наползать ледник, нашим предкам пришлось сняться со своих северных насиженых мест и пойти за солнцем. Так они рассеялись – от слова "Рассея" (!!!) – на множество племен, народов по всему нашему материку от Индии до Европы... Западные и наши прозападные ученые справедливо задают вопрос: где доказательства, что этот высокодуховный народ существовал на территории России? Долгое время доказательств было недостаточно. Но в 80-е годы на Южном Урале начали строить электростанцию. И вдруг из-под земли начали появляться развалины целых городов... Главному городу 2500 лет до нашей эры! То есть этот город был построен еще до строительства египетских пирамид!...Я был на раскопках этого города. Он называется Аркаим..." Як кажуть, no comments.

Цікаво, що в дослідженнях російського псевдонауковця зустрічається багато згадок про особливості творення "давніми росіянами" так званої євроазійської цивілізації. До речі, деякі тези з праць Чудінова дуже близькі за духом сучасній ідеології євразійства, творцем якої є одіозний Алєксандр Дугін.

Всі ці факти популяризації ідей Чудінова і компанії доводять тезу про те, що в Росії іде процес усебічного заохочення поширенню таких от псевдонаукових гіпотез і творенню міфів. Нехай навіть останні іноді межують з божевіллям. От Вам нічого не нагадує це розкручення тези про унікальність і винятковість російського народу, про його давність, про його вплив на творення усіх без винятку світових цивілізацій? Якщо ні, то я Вам підкажу: 30-і роки, нацистська Німеччина. Пригадайте всю цю маячню про "обраність німецької нації", про винятковість "арійської раси", про те, що європейська цивілізація пішла з Німеччини. Гітлерівці активно шукали по всьому світу артефакти, які б могли довести правдивість висунутих офіційною пропагандою гіпотез. Напівміфічна Шамбала, чаша Грааля, експедиції до Тибету... А в нинішній Росії – розкопки якогось давнього міста Аркаїм, відкриття артефактів доби Античності й Середньовіччя, на яких нібито видно російські слова...

Схоже, режим Путіна-Мєдвєдєва обрав старий, добре перевірений метод згуртування нації. Питання: а хіба немає інших способів зробити це, наприклад, шляхом створення умов для економічного процвітання і добробуту всіх верств населення? Ні, для авторитарного путінського режиму, особливо – в умовах кризи, такий шлях не підходить. Враховуючи психологію і ментальність російської людини, займатися міфотворчістю є більш ефективним способом, аби ця людина і надалі вірила режимові і фанатичного підтримувала його. Тому, як на мене, абсолютно ясним є, кому вигідне поширення напівбожевільних ідей Валерія Чудінова в російському суспільстві.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua