Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

ГРА, або Красти – так мільйон, "розводити" – так президента...


2
Рейтинг
2


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
4

Михайло Притула, для УП, 8.09.2004, 23:43
Це моя перша аналітична стаття.
Написана у ніч з 31 серпня на 1 вересня 2004 року.
Опублікована в ніч на 9 вересня.
Як виявилось, актуальна і сьогодні.
Збереглась лише десь в Німеччині та в особистому архіві: http://www.it-ru.de/forum/viewtopic.php?t=48045


ГРА, або Красти – так мільйон, ''розводити'' – так президента...
ГРА, або Красти – так мільйон,

"розводити" – так Президента...Що зараз насправді відбувається у нашій країні? Певно, що боротьба за владу, це зрозуміло. Ну там, ще якесь майно не отримало свого власника, але найголовніше – боротьба за владу.

Тоді запитаю по-іншому: хто з ким і яким чином бореться? Що за дурне питання, подумаєте Ви, шановний читачу. А може деякий наполегливий читач запитає: Ти що, Біг-Мордів не бачиш?

26 бакинських комісарів, вибачте, кандидатів, згідно з Конституцією та Законами України змагаються за пост Президента. Так, звичайно, будуть якісь негаразди, але Президента ми оберемо. Обов'язково оберемо! Скоріш за все це буде Віктор. І після виборів країна почне жити вільно і спокійно.

А дозвольте, мій шановний читачу, з Вами не погодитись. Все не так, як здається. Все зовсім не так. Трохи історії.

Ще в кінці 2003 – на початку 2004 року широким загалом цілком серйозно розглядалась можливість висунення В.В.Медведчука кандидатом на посаду Президента України, як що Л.Д.Кучма не використає наданий йому Конституційним Судом шанс піти на третій термін. Як варіанти, але менш ймовірні, прогнозувались Тигіпко, Литвин, Кінах, ще хтось, про що вже ніхто не пам'ятає.

Аж раптом, о, диво, єдиним стає Янукович! Непрохідний, однозначно!

А ось цього не очікував ніхто. Ну майже ніхто.

І ще одне диво: всі пропрезидентські сили в Україні з цим погоджуються! Навіть В.В.Медведчук, про якого деякі несвідомі особи казали що він "заклятий друг" Януковича.А 13 липня 2004 року в інтерв'ю 5 каналу В.В.Медведчук зазначив: "что ни сам лично, ни действующий президент Леонид Кучма не намерены баллотироваться на этих выборах". "У Леонида Даниловича Кучмы нет желания идти на выборы. Если по отношению ко мне, то у меня тоже".

І не пішов. Ось так. Не захотів і не пішов. І все.

Чому? Що трапилось? Куди поділись президентські амбіції Віктора Володимировича? Невже за час роботи Главою Адміністрації Президента він так розчарувався в інституті президентства що вирішив бойкотувати вибори?

Чи демонструє повну слухняність діючому Президенту та тому курсі, по якому має йти Україна наступні 10 років, ТОМУ ЩО Кучми без України не буває? Сподіваючись на що???? Він розумна людина. В примари не вірить. Ще з часів СРСР.

Я теж. Не вірю! Не вірю, що все так, як здається. Нема у цьому логіки. Тобто не видно логіки подій. Театр абсурду – ми бачимо. Багато Біг-Морд і шухеру – бачимо. А логіку – ні.

Тому, шановний читачу, ми разом з Вами зараз спробуємо її знайти. Логіку подій, що зараз відбуваються у нашій країні. Навіщо? А просто так, щоб знати, чого очікувати від завтрашнього дня. І щоб не помилитись вибираючи свій шлях. (Я не казав: "Обираючи Президента". Хай кожен лишиться при своїй думці. Не про те мова.)


Для цього давайте спробуємо зіграти в таку собі політичну гру –

"Стань Президентом".

Звичайно ж віртуальну і яка не має ніякого відношення до реальності. Все одно я все це вигадав.

Примітки:

1. У цій грі дається лише одне життя (спроба).

2. Вам будуть завжди перешкоджати: народ України, Журналісти та Опозиційні депутати.

3. Вам будуть допомагати: Не сподівайтесь. Вас всі ненавидять.

Крок перший.

Ви маєте уявити себе, коханого, у наступній ролі:


1. Ви маєте розкішний кабінет на Банковій, який не хочеться звільняти у грудні 2004 року.

2. Ви маєте величезне бажання стати Президентом України.

3. Ви маєте чималий бізнес і гроші. І все це може зникнути, якщо наступним Президентом стане не та людина.

4. Ви маєте партію і кадри, які вважають самі, і запевняють Вас, що можуть очолити країну.

5. Ви маєте непоганий рейтинг довіри – 5,3% і поганий недовіри – 14,2 %.

6. Ну, ще дещо маєте, найбільш важливе перелічено.

Уявили?

Крок другий:

Ви повинні скласти перелік своїх основних конкурентів на майбутніх президентських перегонах. Станом на кінець 2003 року.

Основні конкуренти:


• Леонід Кучма, який поки що працює Президентом України і який є Вашим безпосереднім керівником.

• Блок "Наша Україна".

• Донецький блок з фінансовими ресурсами бізнесмена Ахметова та Партією Регіонів.

• Сім'я Президента, яка теж може впливати на вибір наступника, наприклад Литвина, який при підтримці Адмінресурсу має величезні шанси на перемогу. Бо не має явних ворогів.

• Деякі інші пропрезидентські особи. Дріб'язок, але уваги потребують. А часом і грошей.

• Ліві – Симоненко та Мороз. Без грошей але з величезним електоратом.

Крок третій:

Тепер складемо перелік завдань, які Вам треба виконати, щоб усунути тих, хто Вам перешкоджає.


• Умовити Л.Кучму не висовуватись на третій термін, а потім поставити в умови, коли він не буде мати іншого вибору, як пристойно передати владу. Звісно ж Вам. Інакше навіщо грати в цю ризиковану гру?

• Фінансово виснажити всіма доступними методами своїх основних конкурентів.

• Скомпрометувати своїх конкурентів в очах виборців та громади, у т.ч. світової.

• Обдурити партнерів та заздрісників, щоб не заважали і дали Вам спокійно грати Вашу партію.

• І головне, щоб ніхто не здогадався про Ваші наміри.

Тепер Ви готові перейти власне до ГРИ.

Я буду поруч, читачу, не бійся, це цікаво.

Починаємо.

Раунд Перший.

24 серпня 2003 року.


Гонг. Час пішов.

Треба поставити димову завісу та втягнути побільше народу в гучну, але непотрібну бійку. Хай б'ються свої й чужі. Хай відволікають свої сили, час та ресурси. Хай піднімають хмару пилу. Вам потрібен та-ра-рам, щоб сховати свої наміри та щоб з Вашої дороги втекло побільше спостерігачів, аналітиків, журналістів. Щоб таке вигадати?

О придумав! Конституційна рехворма!


Оце народу буде чим зайнятись! Так, кого мені там залучити до цієї операції? Ну, Патрон та його люди – в першу чергу. Хай думають що б'ються за своє майбутнє. Як би не так! Щас, тільки шкарпетки підтягну, а ви, дурненькі біжіть собі. Вам, читачу, не гідно бути Президентом з "обрізаними" повноваженнями.

Гарна ідея! Зараз ми з Вами, шановний читачу почнемо, а опозиція сама лемент підніме. Разом з Європою та Штатами! Ото сміху буде.

Хвилинку, ми щось забули. Трошки додамо інтриги. Опозиція ж повинна думати що дурить і нас, і Гаранта. Інакше в цю гру самовіддано грати ніхто не буде. Кого б нам з опозиції в "типа партнеры" взяти? Як кого? Сан Санича, звісно. Він разом з БЮТ та НУ там щось про "Україну без Кучми" виступав? Виступав! "Рехворму" хотів? Хотів! Ну то хай отримує. І Йосип на зв'язку... Все під контролем. Як вважаєш, читачу, поведуться? Ну звісно поведуться. Їм же треба вважати, що вони розумніші, що вони нас розводять... Тому й підуть на цю наживку. І буде їм що робити аж до нових віників.

Гонг.

Раунд другий.

Тепер треба щось зробити з Донецькими. Грошей у них "нємєряно". Гарні хлопці, до своєї мети йдуть через все. Правда, інтригами займатись не вміють. Гаранта давлять, просять щоб їхній хлопець був наступником. І обов'язково, бачиш з Регіонів. Зараз отримають. Дурненького та неписьменного. Часу в обмаль, тому хай поки що "повисить" в єдиних, та й інтригу треба тримати. Нате, грайтесь. Ой як зраділи! Ти ба!

А грошики ми в них зараз заберемо. Продамо їм коштовну цукерку. Скільки коштує? А половину того, що у них є. "Криворіжсталь" загорніть будь ласка! Як кажуть "с половины". Гроші пропустимо через бюджет та потім по кишенях, щось на зразок підтримки розвитку чогось. Потім заберемо назад. Ви ж пам'ятаєте, читачу, що Суд нам допоможе завжди, ми ж з Вами фахові юристи, як не як.

Гонг. Перерва.

Ви бачите, читачу, пройшло зовсім мало часу, а всім роботу ми з Вами знайшли, інтригу закрутили, туману напустили і грошей з кишені не поклали ні копійки. Хіба що на сніданки та мобілки. А вони дивись, як гроші тратити почали. Скоро нам платити будуть. Ще й боротись будуть за право заплатити за ефірний час.

Раунд третій.

Про шефа забувати не можна. Ніколи. Як кажуть, бережи шефа, бо наступний може бути гірший. Треба і йому цукерку дати. А нам, шановний читачу, крім того, у цій грі треба його підсидіти. І шеф – Президент. Не якийсь там секретар парткому, а Президент. Така ГРА. Правда там хтось каже, що Американці йому ультиматум поставили, на "Кольчугах" підчепили, але нам то дарма. Ми теж не самі, не менш могутня держава нам з Вами допомагає, тому вперед!!!

Тут треба діяти дуже уважно, я б сказав, навіть ніжно. Бо наш Папа-Шеф вже приріс до свого кабінету з диктофонами і зовсім не бажає нікуди йти. Зовсім. А час підходить. І ми з Вами, читачу, маємо його надзвичайно тактовно підвести до думки, що вже пора... І що б не здогадався, що ми на його крісло цілимо. І щоб Литвина замість себе не лишив.

Ой, які ми з Вами читачу мудрі! Ми ж Папочці нашому сказали, що Литвин має завдання створити для Папочки потужну посаду Прем'єра, і провести цю "рехворму" через Раду. І всім про це розповіли. Всім-всім. А він ніяк не впорається, бідолашний. А всі вірять. Дурненькі. Тому Папа злий на Вовчика. Не справляється. Ну ми ж знаємо, що і не справиться. Як ми його з Вами, га?

Там у нас з другого раунду у кутку стоїть "єдиний" Янукович і не знає, він "єдиний" чи не "єдиний". Треба хутко вигадати що з цими Вікторами робить. От ще, в алфавіті поруч стоять, а яка різниця! Один, "Ю" дуже розумний і тому небезпечний, другий "Я" – цілеспрямований, але неписьменний. Ну з другим все ясно, кримінальні справи в шафі...

Ми з Вами зробимо ось що. Хай все ж таки єдиним буде "Я". А Папі підсунемо ось що, тим паче що родич Мами розробив, довіра – 100%:

-------------------------------------------------------------------

Президентські вибори 2004

Проект передбачає позбавлення можливостей приходу до влади в Україні представників радикальних політичних сил або організованих кримінальних угрупувань.

Досягнення цієї мети здійснюється шляхом напрацювання та реалізації системи заходів, спрямованих на виключення можливості обрання на посаду Президента України таких осіб:

• Віктора Ющенка;

• Віктора Януковича;

• Олександра Мороза;

• Петра Симоненка.

Передбачаються наступні результати Проекту:

1. Чергові вибори Президента України закінчуються безрезультатно: жодний кандидат не буде обраний на посаду Президента України.

ПРИМІТКА.

При цьому вибори повинні відбутися у найбрудніший спосіб й жодний кандидат не уникає звинувачень у застосуванні брудних засобів. Проект передбачає заходи, спрямовані на підсилення ефекту сприйняття цих виборів, як "найбрудніших за всю історію України ".


2. Головні кандидати на чергових виборах: Віктор Ющенко, Віктор Янукович, Олександр Мороз, Петро Симоненко дискредитуються в очах виборців і на час повторних виборів виснажують свої фінансові та креативні ресурси, втрачають належний для сильних кандидатів політичний вплив та популярність, а отже й реальні шанси для виграшу у повторних виборах.

ПРИМІТКА.

1. Сам факт безрезультатності виборів стане фактором розчарування

суспільства у кожному з цих учасників, більш того – цей Проект передбачає ще й належний перелік спеціальних легальних заходів, які повинні сприяти дискредитації зазначених осіб в ході виборчої кампанії.

2. Зазначені вище кандидати теоретично не позбавлені права брати участь

у повторних виборах, але через обставини, що викладені вище, вони

практично втрачають реальні шанси на обрання на посаду Президента

України.

Але цей Проект передбачає заходи, спрямовані на використання цієї ситуації на користь наступного кандидата від центристських сил, з тією метою, щоби за будь-яких умов ані П. Симоненко, ані жодний інший кандидат від КПУ не мав вирішальної переваги у повторних вборах.


3. Верховна Рада призначає повторні вибори.

4. На повторних виборах Проект передбачає здійснення одного з трьох

запропонованих нижче "сценаріїв"

4.1. Висунення чинного Президента України Л. Кучми у якості кандидата в Президенти.

4.2. Висунення чинного Президента України Л. Кучми у якості кандидата в Президенти з наступною його відмовою на користь кандидата від помірковано-центристської демократичної коаліції.

При цьому:

4.3. Висунення єдиного кандидата від поміркованої центристської демократичної коаліції.

4.3.1 ініціативи чинного Президента України Л. Кучми створюється помірковано-центристська демократична коаліція. Ця коаліція висуває свого кандидата на повторних виборах. Вірогідними кандидатами могли би бути Сергій Тігіпко, Володимир Литвин, Анатолій Кінах.

ПРИМІТКА.

1. Ініціатива Президента повинна виглядати ініціативою винятково

морального характеру. (Президент у зверненні до народу закликає всіх до

єдності заради загального блага і політичні сили доброї волі чують це

заклик.)

Обрання кандидата від коаліції формально відбувається без жодної участі Президента (Але насправді з боку Президент повинний зберігатися достатній контроль над ситуацією)

2. Вірогідними кандидатами могли би бути Сергій Тігіпко, Володимир

Литвин, Анатолій Кінах


5. Перемога Л. Кучми на виборах (яка прогнозується лише у разі граничної концентрації та використанні всіх креативних та фінансових ресурсів) уможливлює завершення розпочатої ним конституційної реформи.

Зазначена реформа може передбачати проміжні вибори нового президента в рік чергових парламентських виборів (2006 рік). Це дозволить чинному Президенту України Л. Кучмі залишити високу посаду з позитивним історичним іміджем реформатора й арбітра нації.

Разом з цим це зробить легітимним й абсолютно виправданим надання йому належного імунітету від переслідувань за свою політичну діяльність.

6. Перемога центристського кандидата (яка прогнозується з високим ступенем вірогідності) уможливлює:

6.1. Отримання новообраним Президентом рівня довіри достатнього

для здійснення належної позитивної програми перетворень

(завершення приватизації, пенсійна реформа, судова реформа тощо).

6.2. Закріплення за чинним Президентом (перед та після почесного

залишення ним посади) позитивного історичного іміджу арбітра нації,

та надання йому належного імунітету від переслідувань за свою

політичну діяльність.

-------------------------------------------------

Ну як таке не з'їсти? Папа з'їв. Усі з'їли. І про наші плани навіть не здогадались. Нас то тут нема!

Папочка, наш з Вами, читачу, Верховний Шеф, як ми й планували, віддав команду виконувати цей план. І не пішов у кандидати (що від нього і вимагалось). Щоб заробити "позитивний історичний імідж арбітра нації"! Замість того, щоб Вовчика,або Толянапризначити наступником, поліз заробляти "імідж". Маразм. І ми з Вами читачу, професійно використали цей маразм! Ми на шляху до Президентського крісла.

А ці Головки місцевих державних адміністрацій кинулись з дуру цей план виконувати. Ми ж своїх призначимо, читачу! Молодих і сильних. Загартованих у боях. Членів нашої з Вами партії, читачу! З трояндами! Обрізаних або Обкусаних, яка різниця?

А Донецькі якими Лохами виявились! З ким вони сіли в карти грати? З нами, читачу? Дурненькі. Скільки мільйончиків вони витратять? Отож. На фінансування наших, до речі, телеканалів.


А яке тістечко ми з Вами, читачу, пообіцяли Вовчику та Сергійку! Давайте, хлопчики, рвіть жопки, сподівайтесь, що Папа Вас призначить. Зараз, тільки лапті взує і призначить. Чекайте.

Як би Папа бажав (то б то, як би ми з Вами, читачу забажали, щоб Папа забажав) комусь з них передати владу, то вже передав би. Для створення позитивного іміджу наступника, а не свого. Бо його іміджу уже нічим не допоможеш. Гонг.

Четвертий раунд.

Всі процеси йдуть як треба. Бійка в Раді, бійка на вулицях, бійка у пресі, бєспрєдєл повний. Ніхто нічого не розуміє. Приїздять Американці, приїздять Росіяни. Всі бачать одне – бєспрєдєл. Навіть "наружку" вже ловити почали. Голоси ми підрахуємо правильно, читачу, чи не так? В кожну урну по 11% відсотків зайвих бюлетенів – і вибори недійсні. І вони вийдуть на вулиці. Будуть ходити, протестувати, прапорцями розмахувати, й що з того? Саме цього ми й чекаємо, чи не так, читачу? І ми, тобто Папа (ми ж нічого своїми руками не робимо), на "прохання" протестуючих громадян, звернеться до суду про визнання виборів недійсними. А суд... Ну Ви все розумієте, читачу, не перший раз граємо.

Ви розумієте, читачу, як все правильно ми з Вами розрахували?

І нам залишиться проста річ – перемогти на повторних виборах. Бо всі у лайні, а ми в білому з червоними трояндами. І конкурентів нема. І Папочка не проти, бо ні Вовчик ні Сергій з своїми завданнями не справились. А інші виснажились і зневірились. Владу залишилось тільки підняти.

Гонг.

Гру закінчено. Ми перемогли. В думках. Поздоровляємо:
А може перемогли б і не тільки в думках, якби отой Юрка Луценко наш план не оприлюднив. Али ми все одно переможці. Хто ще може похизуватись тим, що обдурив Президента України, га?Цікава гра, читачу? Вам сподобалось?

А мені ні. Мені не подобаються такі ігри.

Михайло Притула.


Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua