Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Крим   Сталін   1954 рік   Україна й Росія.

Крим: чий він?

Анжела | 28.12.2008 13:07

10
Рейтинг
10


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
1

Кримське питання досьогодні лишається болючим у стосунках України й Росії. Але що ж нам говорить історія?

Крим: чий він?
Отой невеликий півострів, що знаходиться на півдні нашої країни, ще й досі є яблуком розбрату між Україною й Росією. Хіба раз російські політики називали Крим своєю власністю? Хіба раз заявляли, що Україна не має на нього ніякого права? Цікаво, що дало їм підстави вважати цю територію своєю.

Як говорить історія, Росія ніби то подарувала Крим Україні 1954 року у зв'язку з трьохсотою річницею Переяславської угоди, яку вважали "вічним союзом" українців з росіянами. Але з якого це дива Росія буде робити ненависній Україні такі подарунки? Важко повірити, що це справді було "свідченням дружби російського народу". Певно ж це ніщо інше, як троянський кінь, якась чергова пастка з боку сусідів. І справді, не просто так усе робилося.

1944 року Йосип Сталін депортував з Кримського півострова велику кількість татар, що населяли його, до віддалених куточків СРСР. Це спричинило низку економічних і соціальних проблем, і росіяни розуміли, що відповідати за все доведеться їм. От вони й вирішили "спихнути", як то кажуть, усю відповідальність на Україну, бо ж знали, що Крим був з нею в набагато тісніших зв'язках, ніж з Росією.

А якщо заглибитись далі в історію, то можна сказати, що ні росіяни, ні українці на півострів не мали ніякого права, оскільки ця територія є історичною батьківщиною татар. Тож подарунок, як ми бачимо, був незаконним. Але в той час хаосу й перебудови у владних структурах, що почалася після смерті Сталіна, ні про які закони не йшло мови. Усе робилося необдумано, швидко й непрофесійно, як і в більшості інших випадків у Радянському Союзі.

Ще одним важливим аспектом, який вартий уваги, є питання кримського населення. Результати перепису населення 1959 року свідчать, що в Криму проживало 860 тис. росіян і всього 260 тис. українців, і це при тому, що влада УРСР після 1954 року намагалася переселити на півострів якомога більше українців, але помітних результатів це не дало, оскільки росіяни все одно становили більшість.

Тож лишається зробити висновок, що єдиною метою передання Росією Криму Україні є уникнення економічних проблем, що виникли на території півострова. А тепер, коли економічні труднощі так чи інакше подолали, росіяни заявляють, що Крим їхній. Згадаймо хоча б виступ мера Москви Лужкова: "Крым и Севастополь должны быть возвращены в состав России".

І ось що відповідаємо йому ми, українці: "Не бувати цьому!"

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua