Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
8
Рейтинг
8


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
1

Коментарі
Никита   | 12.04.2008 11:06
Перше місце – Тарас Шевченко
  | 12.04.2008 11:13
Звичайно!
Кобзар і є най Величніший Українець!
Але от хотів запитати: От на формі телеканату АТВ один громадянин написав "Тарас був антихристом, і за поєму Марія, де він назвав маму Ісуса великою Сукою, був засланий в москалі." я чесно кажучи про таке не знав от і цікаво може хтось знає чи це правда!
Никита   | 12.04.2008 11:25
Те, що першим буде Тарас Шевченко, не викликає сумніву.
А ось хто має бути ДРУГИМ?
Хорунжий   | 12.04.2008 11:45
Ідея непогана. Але втілення... По-перше не визначені критерії за якими варто взагалі визначати – українець, чи ні, великий, чи ні. По-друге, немає розбиття по галузям. Зрозуміло, що назвуть Шевченка, бо його вивчають у 1,2,3,4,5...11 класах. А чим гірший Пулюй, Сікорський, Патон...?
І тут виникає ще одне питання – а чи можна взагалі отак розставляти їх по місцям? А чи варто?
Ця акція придумана виключно для загрібання бабла. Про якийсь глибокий зміст ніхто з організаторів й не задумувався. Тому й вийшов пшик. І 90% українців будуть незадоволені результатами. Вони викличуть лише посмішку.
Никита   | 12.04.2008 12:12
Хорунжий:
Ідея непогана. Але втілення... По-перше не визначені критерії за якими варто взагалі визначати – українець, чи ні, великий, чи ні.
Отже, за відсутністю визначення поняття і критеріїв, ця десятка названа в основному інтуїтивно. Так само вони будуть розставлені і по місцях.
Якщо це дійсно буде зроблено на основі голосування великої кількості людей, то можна вважати, що "Великі Українці" визначені на основі колективного підсвідомого.
Але ж так люди і стають великими насправді.
  | 12.04.2008 12:14
Другий – ЯРОСЛАВ МУДРИЙ.

Прохожий
Хорунжий   | 12.04.2008 12:22
Никита:

Ні, люди просто називають того, кого знають. Івсе. Якщо про Шевченка їм товчуть щодня. То відповідно вони його й назвуть. Про Стуса більшість не знає, тому він і не названий. Тобто відомий – отже великий. Це по Вашому правильно?
Никита   | 12.04.2008 12:30
Хорунжий:
Тобто відомий – отже великий.Це по Вашому правильно?
В цьому є історичний сенс.
Можна сказати, що великі люди це ті, імена яких залишилися в історії.
Тоді треба сказати, що великі можуть бути і зі знаком мінус.
А і цьому проекті розглядаються тільки позитивні великі.
Хорунжий   | 12.04.2008 12:39
Никита:

От саме тому я й казав про критерії. Виходить визначають не тих, хто більше зробив для України. А тих, хто більш відомий сучасному доволі деградованому українському суспільству.
Можливо грубо звучить, але сподіваюсь Ви мене правильно зрозумієте.
Никита   | 12.04.2008 12:46
Хорунжий:
Я Вас розумію.
В тому, хто і як стає великим, є історична даність.
Але ось президент Ющенко намагається відновити в українській історії правдиві імена.
  | 12.04.2008 12:54
ANONIM:
Другий – ЯРОСЛАВ МУДРИЙ.

Прохожий
Братовбивця і другий? Хоча алкач, репнувший від водянки – перший – теж смішно. Ше розовеньку українку і кунсткамера готова.
Vladimir   | 12.04.2008 13:27
Хорунжий Все ток-шоу на ТВ предназначены для выбивания денег. От того, что канал Интер кого-то кем-то назвал, ничего в природе и обществе не произошло. Вы имеете полное право считать великим другого и Ваше мнение никак не менее ценно, чем мнение передачи Шустера.
Я лично давно не смотрю ТВ, вчера включил, обсуждали 20-30 места, выступают Тарас Ч., Дмитрий Т., Леонид К. и т.д. я и выключил, не стал смотреть дальше.
Шевченко на самом деле зафиксировал создание литературного украинского языка. До него можно было говорить о диалекте великорусского (Ломоносов), после него – нельзя. Он много дал для самоосознания украинцев.Это мог сделат только известный человек. Поэтому его выдвижение не попса
А. Н. Онимченко   | 12.04.2008 17:59
Я це лайно не переглядаю, й вам не раджу
Kopytko   | 12.04.2008 19:16
Цікаво, яке місце посяде Григорій Сковорода? Його внесок менш відомий і менш зрозумілий для загалу. Проте, видатних поетів, письменників, спортсменів і науковців у нас достатньо, а людей, які створювали філософські системи світового рівня – одиниці. Хіба що Вернадського можна згадати.

Втім, сам факт того, що Сковорода потрапив до 10-ки, вже радує:) Мабуть, гроші свою справу зробили.
serge   | 13.04.2008 06:06
Хорунжий:
Виникає ще одне питання – а чи можна взагалі отак розставляти їх по місцям? А чи варто?
Ця акція придумана виключно для загрібання бабла. Про якийсь глибокий зміст ніхто з організаторів й не задумувався.
Хорунжий, ви, здається, занадто драматизуєте.
Бабло, як ви кажете, є найбільшою рушійною силою – з цим не сперечатимешся.

Але, чи стає ідея від цього гіршою?

Для меня головне у всьому цьому: через подібні проекти люди усвідомлюють свою "українськість". Хіба цього не достатньо, щоб подякувати організаторам?

Звичайно, є нарікання. Не відомо, з якого біса Лєнін потрапив до великих українців. Але, більшість у списку – гідні постаті. Чи не так?