Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Десятку "Великих Українців" оприлюднено!

Одесит | 12.04.2008 08:46

8
Рейтинг
8


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
1

Вчора, 11 квітня стартувала фінальна частина програми "Великі Українці"! Під час ефіру програми "Великі Українці" 11 квітня за алфавітом були названі імена з першої десятки.

Десятку ''Великих Українців'' оприлюднено!
Вчора, 11 квітня стартувала фінальна частина програми "Великі Українці"! Фінальному етапу передував період відносного затишку – майже на три місяці "Великі Українці" зникли з наших телеекранів. Однак спокій панував тільки в ефірі – за кадром робота над проектом кипіла. Відразу після того, як експерти закінчили підраховувати голоси, "Інтер" розпочав виробництво документальних фільмів та сюжетів про тих, хто посів перші 100 позицій. У програми глядачі побачили 90 сюжетів про тих хто зайняв місця з 100 по 11 місце.

Під час ефіру програми "Великі Українці" 11 квітня за алфавітом були названі імена з першої десятки а саме:

Амосов Микола (1913 – 2002) – Його особливі заслуги – хірургічне лікування захворювань серця, легень та досягнення у галузі моделювання психічних функцій мозку.

Бандера Степан (1909 – 1959) – Лідер українських націоналістів, голова Проводу ОУН.

Лобановський Валерій (1939 – 2002) – Відомий завдяки своїй роботі в київському "Динамо", збірній СССР і України. Валерій Лобановський – заслужений тренер СССР (1975). Герой України (посмертно).

Сковорода Григорій (1722 – 1794) – Родоначальник української класичної філософії.

Леся Українка (1871 – 1913) – Збагатила українську поезію новими темами й мотивами; досконало володіючи катренами й октавами, сонетами й оригінальними строфічними будовами, використовуючи гекзаметр, верлібр, п'ятистоповий вірш тощо, вона збагатила строфіку, ритміку й метрику української поезії. Закликала до боротьби, до визволення українського народу з московської неволі.

Франко Іван (1856 – 1916) – Один з перших реалістів в українській літературі, творив у жанрі політичної поезії, суспільної лірики, дитячої літератури тощо; переклав багато видатних творів з 14 мов.

Хмельницький Богдан (1595 – 1657) – Очолив велику національно-визвольну революцію, створив та сформував Козацько-Гетьманську Державу – Військо Запорізьке.

Чорновіл В'ячеслав (1937 – 1999) – Політик, громадський і державний діяч, публіцист, журналіст.

Шевченко Тарас (1814 – 1861) – Тарас Шевченко належить до найвидатніших особистостей України, вважається основоположником сучасної української мови.

Ярослав Мудрий (бл. 983 – 1054) – Завдяки йому Київська Русь перетворилася на могутню європейську державу; за часів його правління було укладено Правду Ярослава (найдавнішу частину законів руського права – Руської Правди).

Також у прямому ефірі програми оголосили про старт другого етапу голосування – тепер уже за Великого Українця N1 серед першої десятки.

Як повідомляє офіційний сайт програми "Великі Українці" усього на почесне звання Великого Українця претендувало 14 тисяч осіб, за яких було віддано понад 800 тис. голосів.

Джерело: Портал Українців Одещини

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua