Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/history/47a990cd5bfe0/

Секрети НКВС-КДБ. "Спецзасоби" (Уривок із моєї книги.)

Микола Горбатюк | 6.02.2008 12:49

Секретна "Лабораторія Х", в котрій винаходили та виробляли різноманітні отрути і тому подібне для боротьби із "ворогами народу"

До глибокої ночі не гасло світло в кабінетах НКВС. Які ж спецоперації там планувалися? Бувало, що підозрювані заперечували свою причетність до повстанського руху або ж не погоджувались видавати побратимів та вказувати місцезнаходження криївки (схованки). Тоді одного із них зв'язували й перевозили в інший населений пункт. Тим часом у безлюдному місці з вигуками "За Україну! За волю! За Народ!" на конвой нападають озброєні повстанці. Вибухи, стрілянина, конвоїри падають скошені кулями, ллється кров, лунають матюки та прокляття конаючих НКВСівців. Повстанці радісно обнімають звільненого побратима, звільняють від пут. Пояснюють, що вони здалеку переслідують клятих москалів і таким ось чином опинились в наших краях. І такі у них щирі погляди, такі гарні слова про волю для України, так сяють тризуби на одязі, хрестики на грудях. Просять заради Бога десь на короткий час заховати пораненого товариша, а в подяку пропонують допомогти зброєю та продовольством. На радощах визволений повстанець веде своїх рятівників до побратимів у криївку. Гості діляться новинами та пригощають "чим Бог послав".

Наступного дня всі просипаються... у тюремній камері. Повстанець усвідомлює, що підступні вороги його досить хитро розіграли і що він на те купився: сам привів ворогів до повстанської схованки! До нього поволі доходить, що то не побратими були а переодягнені вороги, постріли були холостими, кров бутафорською, а їжа зі снодійним... Зазвичай для успіху справи на роль поводиря НКВСники вибирали простакуватого чоловіка – щоб передчасно не розкусив хитрості й цим не зіпсував сюжет трагікомедії. Якщо ж мешканці криївки якимсь чином здогадувались у чому тут справа – тоді в хід пускали "Тайфун". Так чи інакше пробудження у тюремній камері усім було гарантоване. Тут уже у воду чи їжу для полонених добавляли виготовлений у секретних лабораторіях НКВС широко тоді вживаний спецпрепарат "Нептун 47", котрий спочатку викликає сон із галюцинаціями, а потім неймовірну спрагу. Спрага була настільки непереборною, що заради ковтка води людина була готова на все. І тут приголомшеному таким поворотом подій кожному в'язневі слідчі говорили, що гра проти радянської влади програна ним зокрема, та і повстанським рухом узагалі. Пропонували видати своїх побратимів і надалі стати агентом НКВС. Погодишся – нап'єшся води досхочу й надалі будеш мати хорошу роботу, житло, привілеї та пільги. Не погодишся співробітничати – поїдеш під конвоєм 25 років за миску баланди довбати киркою вічну мерзлоту на півночі Сибіру. Щоб остаточно морально добити, говорили: "Безглуздо втратиш молодість, здоров'я, а коли повернешся, це якщо ще повернешся, то ніхто з тих ради котрих ти так довго страждав тобі в подяку жодного доброго слова не скаже..." Люди є люди: один відмовиться співробітничати з окупантами, другий, третій, четвертий, п'ятий, а шостий – погодиться. НКВСники радісно руки потирали – удалось завербувати чоловіка, котрий добре знає звичаї, людей та місцевість. Ті ж, що відмовлялись продатись пізніше ставали безкоштовною робочою силою на будовах комунізму, що теж було для влади непогано.

От і бувало так: позавчора чоловік – повстанець, учора його спіймали і, під загрозою смерті завербували, а сьогодні він з'являється в селі у звичному одязі, але діє як агент НКВС. Ось так одні українці робили кар'єру на кістках інших. Поволі подібний спосіб виживання увійшов у звичку.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua