Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Росія відібрала в нас минуле?

Юлія Майок | 23.12.2007 02:19

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
14

Голосів "проти"
11

Мене останнім часом дуже цікавить питання: чому українською словосполучення звучить "російська мова", а російською, – "русский язык"? Очевидно, що один із цих двох варіантів є не зовсім правильним, ну, або зовсім неправильним.

Розберемося з першим.

Мова в Англії – англійська, в Китаї – китайська, французи ж говорять французькою. Очевидно, що росіяни балакають російською. Тобто, з "нашою" сторони ніяких помилок не спостерігаю.

Невже наші сусіди помиляються?

Щоб відповісти на це питання треба звернутися до історії, а саме до часів Київської Русі. Тоді люди розмовляли руською мовою, від слово Русь, а не від слова Росія. Прошу вважати, що князівство знаходилося на території сучасної України, й до "Путінграду" не мало ніякого відношення.

Росіяни ж, певне, знайшли у двох назвах держав спільну букву – "Р" і вирішили, що це одне й те саме, тому й мова в них – руська.

Пропоную організувати всеукраїнський флешмоб – бойкот. Всі російськомовні громадяни повинні ігнорувати звички росіян говорити про себе, як жителів великого князівства. З цього дня кажемо "российский язык", "российская литература" і т.д.

Можливо так ми повернемо собі вкрадене минуле...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua