Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
9
Рейтинг
9


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
6

Коментарі
  | 7.12.2007 22:04
Очень важная и интересная тема. Почему-то всё это не очень удивляет. В то что украинский язык один из самых древних верится очень легко, сравнивая его с другими языками.
Валерий, где можно достать первоисточник? Есть ли линк?
  | 7.12.2007 22:24
Линк на первоисточники, пожалуйста. Очень интересно, правда ли что украинский – самый древний?...
Олекса Косар   | 7.12.2007 22:35
Незарегистрированный пользователь:
Линк на первоисточники, пожалуйста. Очень интересно, правда ли что украинский – самый древний?...
Ви що, читати не умієте:
У статті наводиться витяг із журналу "Київський науково-популярний журнал Індо-Європа" (ISSN 0869-2750) чч.1 за 1991 р. та 2 за 1992 р. Упорядник: В.Довгич.
Ekain   | 8.12.2007 00:53
Практично мало хто знає, і "скромно" замовчується при вивченні історії стародавнього Єгипту, той факт, що Ж. Шампольон використав стародавню українську мову для дешифрування єгипетських ієрогліфів.
Маячня! Хлопці, а хто з вас читав хоча б одне речення давньоєгипетською мовою? Спробуйте, це не дуже важко. Як знайдете там щось українське, то напишіть. Буде переворот у світовій науці.
Стосовно єгипетської мови я маю та регулярно користуюсь наступними книжками:
Antonio Loprieno, Ancient Egyptian^ A linguistic introduction
James E. Hoch Middle Egyptian Grammar
Raymond O. Faulkner. A Concise Dictionary of Middle Egyptian
E.A. Wallis Budge. An Egyptian Hieroglyphic Dictionary
Ekain   | 8.12.2007 01:02
Стосовно порівняння з санскритом,то це відомо студентові першокурснику, що вивчає мовознавство.І справедливо це не лише для укр.,але й для інших споріднених слов"янських мов.І не лише слов"янских.І для германських,італійських. балтійських,індо-іранських,кельтських та багатьох інших.Індоєвропейське походження української мови-загальновідомий факт.Це не як не визначає древність мови.До індоєвропейської групи належать зовсім не древні мови,напр. афрікаанс,якому лише десь років 300.
На жаль,після таких статей вороги України будуть нас дурнями вважати та наводити цитати як приклад.Чому щирі у своїх почуттях люди обов"язково повинні якусь маячню знайти?Невже про мову нічого не пишуть здравого?
  | 8.12.2007 07:30
100%, что автор этого списка сам лично санскрит не знает, даже на элементарном уровне.
Уровень общей лингвистической подготовки – науч-поп для младших школьников
Valeriy_L   | 8.12.2007 10:09
Ekain:

Вибачте, але те що Ви написали є дурницею. Хіба потрібно звертати увагу на тих хто перекручує історію. Чи може бути виправданням створення вигляду "розумника". Ви свідомо чи несвідомо принижуєте себе, стаючи на подібний шлях. Я, як Ви побачили, не робив ніяких великих конспектувань з величезної кількості статей на цю тему, а звернув увагу на забуті і маловідомі факти стосовно дешифрування різних стародавніх написів. І нічого поганого в цьому не вбачаю. І говорячи про те, що це всім відомо, Ви дуже помиляєтесь.А на підтвердження додав маленький словничок. Неай кожний, кого це зацікавить спробує пошукати літературу, статті на цю тему. І не потрібно боятись українофобів.
Valeriy_L   | 8.12.2007 10:14
Незарегистрированный пользователь | 8.12.2007 07:30
100%, что автор этого списка сам лично санскрит не знает даже на элементарном уровне.
Уровень общей лингвистической подготовки – науч-поп для младших школьников

Якби Ви уважно читали, то побачили б звідки взято це порівняння і що воно упорядочене В. Довгичем. З іншої сторони ми завжди отримуємо знання читаючи і вивчаючи щось. І я не вчив нікого, а просто озвучив деякі факти. Тому звинувачення у дилетантстві є безглуздими. Повторюю, я нікого не вчив. Ваш підхід засвідшує несприняття вказаних фактів і не більше.
Valeriy_L   | 8.12.2007 10:19
Незарегистрированный пользователь | 8.12.2007 07:30
100%, что автор этого списка сам лично санскрит не знает, даже на элементарном уровне.
Уровень общей лингвистической подготовки – науч-поп для младших школьников

Запитайте школярів, чи вони знають про наведені факти. Відповідь однозначна – більшість не знає. Мабуть і Ви не знали цього в школі. Я скравим прикладом наслідків такого підходу, є фдемонстрування фільму про етрусків по першому каналі УТ. Де з усією серйозністю заявляється про те, що походження етрусків невідомо. Хоча велика кількість вчених різних країн говорить про те що у цьому немає ніякої таємниці.
Valeriy_L   | 8.12.2007 10:25
Незарегистрированный пользователь | 7.12.2007 22:24
Линк на первоисточники, пожалуйста. Очень интересно, правда ли что украинский – самый древний?.

У мене є багато статтей, але на жаль я їх зберігав локально на диск, тому посилання втратив. Тому і написав про два маловідомі факти.
Хоча для початку зайдіть в бібліотеку сайту
Дуже чудова бібліотека і там Ви знайдете відповідь на багато питань з української історії і багато іншого, що варто прочитати.
Valeriy_L   | 8.12.2007 10:27
Чомусь лінк не вставився, пробую ще:
(www.ukrlife.org/main/library.html)
Ekain   | 8.12.2007 15:35
а звернув увагу на забуті і маловідомі факти стосовно дешифрування різних стародавніх написів. І нічого поганого в цьому не вбачаю.
Я звернув увагу на Шампольона та давньоєгипетську ієроглифіку. Я цю систему письма знаю. Знаю історію її дешифровки. Також достатньо знаю давньоєгипетську мову, щоб стверджувати, що українська ніяким чином на її дешифровку вплинути не може.

Стосоно санскриту, не претендую, що знаю цю мову, але маю словник та підручник Кочергіної. Щось з них колись почитував.
Valeriy_L   | 8.12.2007 23:00
Ekain:

У мене породжує сумнів той підручник Кочергіної. Для прикладу скажу, що недавно мій племінник сказав мені, що вчитель української мови їм що українська мова – це московська спорчена полонізмами і в ній літера "л" замінена на "в". А той учитель теж вчився в інституті. І вивчав по посібниках. Тому може бути різна оцінка того, чим користувався Шампольон. Особливо якщо це Кочергіна. Виникають підозри.
Ekain   | 9.12.2007 00:04
Для прикладу скажу, що недавно мій племінник сказав мені, що вчитель української мови їм що українська мова – це московська спорчена полонізмами і в ній літера "л" замінена на "в".
Я читав книжки з історичної граматики ще сталінської доби, але навіть тоді такого не писали. Той вчитель просто йолоп або ворог.

Ви не хочете мене чути. Я знаю давньоєгипетську мову. Не можна там нічого дешифрувати за допомогою української. Це семіто-хамітська мова. Якщо вже взагалі вульгарізовати, то змішайте іврит з суахілі і отримаєте єгипетську.
  | 9.12.2007 10:04
Valeriy_L:
Ekain:

. Для прикладу скажу, що недавно мій племінник сказав мені, що вчитель української мови їм що українська мова – це московська спорчена полонізмами і в ній літера "л" замінена на "в".

А московьска – это что, русский что ли? Даже не российская?
Классная терминология для пишущего на лингвистические темы. Все остальное – на этом же уровне.
Ekian категорически прав. Про сталинскую эпоху и т.д.