Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Історія   держави і державотворення   як поступати щоб не було дежавю

Держава має вміти захищатися

Пайташ | 8.11.2007 10:11

-8
Рейтинг
-8


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
14

Останні події в Грузії викликали різні судження про це. Навіть громадяни країни не завжди можуть дати обєктивну оцінку тому, що відбувається в їхній країні. А як можуть давати оцінку іноземці, що не знають ні причинності подій, ні звичаїв народу, а ні таємних інтриг навколо цього. І чи етично судити інших, коли сам не кращий.

Держава має вміти захищатися. Це древній постулат ніколи не слід забувати. А ще не слід забувати інший древній постулат – в чужу державу із своїми законами не сунься (або як його в нас використовують – В чужий монастир зі своїм уставом не ходи).

Ось коли хтось з українських політиків чи взагалі простих громадян починає обговорювати події, що відбувавються нині в Грузії слід саме це памятати.

А що ж відбувається в Грузії? Президент і Уряд намагаються припинити протиріччя всередині країни. Що це погано? Президент і Уряд намагаються обмежити вплив іноземних держав на події всередині країни... Що, це також погано? Президент і Уряд намагаються зміцнити обороноздатність своєї країни, поліпшити життя своїх громадян... Невже і це погано?

А те що незадоволена частина населення (а така є в будь якій країні, навіть в країнах з окріплою демократією) організовує мирні виступи і їм це ніхто не заважає... Це також погано?

А ось коли ці невдоволені вимагають у Президента порушити Конституцію країни, а він на це не йде, а вони вимагають і Президент вимагає їм припинити свої маніфестації, а вони не підкоряються... і тоді Уряд в допустимих Законом межах припиняє таке зібрання... Де тут порушення Конституції і Закону?

Вбитих немає. Покалічених також. А травми? Так травми можливі і при переході вулиці і просто при виході з багатолюдних зібрань, коли порядок і правила ігноруються.

А ось чому ці люди невдоволені? По своєму внутрішньому покликанню чи по навіюванням ззовні? І де це зовні. Всередині країни, чи за її межами.

Адже ми знаємо як організовувався біло-голубий майдан в нашій країні в цьому,2007, році. І організовувався не за покликом душі, як Великий Майдан 2004 року, а за гроші зацікавлених кіл всередині України і за її межами.

Так що не судіть. І... несудимі будете.

А держава має вміти захищатися і має на це право.

І горе тим керівникам держави, які невчасно користуються цим правом.

Народ цього їм не простить.

І історія про них своє слово скаже, як і про Вінниченка, що колись розігнав українську армію, і про Кравчука з Кучмою, що здали свій ядерний потенціал не зовсім дружній країні.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua