Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
7
Рейтинг
7


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
8

Коментарі
Пайташ   | 2.11.2007 15:28
Шановний!
Ви не праві по суті.
Бог сказав: Мені поклонятися маєш людино. І тільки мені одному. Це було записано людьми дуже давно. Коли "мені" означало поклоніння в душі, а не поклоніння тому, що бачили очі. А ідолопоклонство це здебільшого "поклоніння тому, що бачать очі" – поклоніння матеріальному фетишу, і який він – фетиш має цей вигляд – ікона, статуетка чи щось інше, значення не має. Тому поклоніння перед іконою – це поклоніння Богу, як і поклоніння без ікони. А поклоніння іконі – це ідолопоклонство. А на той рахунок, що наші предки-словяне були багатобожними ви не праві. Просто кожен рід мав єдиного бога – правда звався він в кожного роду по своєму, а при обєднанні родів, щоб не
Пайташ   | 2.11.2007 15:29
скривдити якийсь із родів признавалися назви всі. Але ж і в Біблії сказано – Бог один, а імен в нього безмежжя (тьма).
  | 2.11.2007 15:30
Пайташ:
Ви хоч самі зрозуміли, що написали?!
що наші предки-словяне
Може Ваші пращури й звалися "предки-словяне". Тоді це до українців жодного стосунку не має, і Ваш маразматичний коментар не до цієї статті. А хіба що до скрижалів своїх доліпіть!
Пайташ   | 2.11.2007 15:58
Незарегистрированный пользователь:
Пайташ:
Ви хоч самі зрозуміли, що написали?!

що наші предки-словяне
Може Ваші пращури й звалися "предки-словяне". Тоді це до українців жодного стосунку не має, і Ваш маразматичний коментар не до цієї статті. А хіба що до скрижалів своїх доліпіть!
Оправдовуватися перед вами – не зобовязаний, а щось пояснювати вам – справа марна, бо ви відноситеся до тих хто відразу вішає ярлики і визнає тільки себе правим. Так що допобачення.
Стрілець   | 2.11.2007 16:24
Підтримую.
+

Проблема в тому, що українці про віру своїх предків знають зі слів людей, які не мали жодного інтересу сказати правду. Цілком навпаки, їх інтерес був у тому, щоб ту віру винищити, а насадити свою.
Винищили. Насадили. Залишили неправдиві розповіді, ЛЖЕСВІДЧЕННЯ про "поганську" (слово ж яке підібрали!) віру. А потім учені й невчені зовсім некритично повторювали ті лжесвідчення. Не враховуючи навіть того, що ті "свідки" мали купу стимулів для саме брехні.
Це гріх перед Богом, який українцям призначив бути саме українцями, а не ким завгодно. Бо це Йому треба.
І за цей гріх ми й розраховуємось, Бог карає за відступ від Його призначень.
Андрій Зозуля   | 2.11.2007 17:01
Поважати треба будь яку віру, бо кожна з них – це шлях до Бога.
  | 2.11.2007 17:06
статуя Дажбога в Києві була повалена, осміяна, обпльована попами-чужовірцями, а на її місці була встановлена ікона Христа, яку греки звеличили молитвами й кадилом прославили...
Ну, не переживайте. Коли впроваджувалося християнство, і більш поважні боги страждали – Зевс, Тор, Одін.
Стрілець   | 2.11.2007 17:12
Незарегистрированный пользователь:
Ну, не переживайте. Коли впроваджувалося християнство, і більш поважні боги страждали – Зевс, Тор, Одін.
Що значить – більш поважні?
Що це у вас за комплекс меншовартості?
Хорунжий   | 2.11.2007 17:18
:) Народ, ну хто ж сперечається про релігії? Давайте от іще по цій лінії розділимося.
Щодо статті – мені не сподобалась, надто упереджено, доволі примітивна аналітика.
Стрілець   | 2.11.2007 17:37
Хорунжий:
:) Народ, ну хто ж сперечається про релігії? Давайте от іще по цій лінії розділимося.
Щодо статті – мені не сподобалась, надто упереджено, доволі примітивна аналітика.
Та хіба ж тут про релігію сперечаються?
Тільки відчасти, вона тут як зачіпка.
А говорять все про одно – треба мати власну гідність.
Власну!
Хто справді вірить – той вірить, що її нам Бог дає і треба берегти те, що він дав.
А хто атеїст – так гідність і честь атеїсти теж можуть мати.
  | 2.11.2007 17:44
Шановний автор, поясніть мені природу мироточення ікон в церквах і храмах, зцілення хворих і біснуватих? Щось я не чув про мироточення з ідолів, сцілення силою віри у Даждьбога, Перуна та інш. Щодо віри і свободи почитайте наступне
Стрілець   | 2.11.2007 18:04
Ренесанс UA:
Шановний автор, поясніть мені природу мироточення ікон в церквах і храмах, зцілення хворих і біснуватих? Щось я не чув про мироточення з ідолів, сцілення силою віри у Даждьбога, Перуна та інш. ]
А де ви мали можливість щось про них почути?
Ви ж для початку порівняйте – гігантський, просто невимірний вал різних ЗМІ, що охоче опублікують і довго будуть розжовувати навіть найдрібніше щось про чудеса християнські.
А з другого боку – тонесенький струмочок практично самвидаву.
Ну і згадайте – а чи не така ж пропорція була при початку християнства? Тільки навпаки. Але ж зросло!
Зросло не воно перше. І не останнє. Все, що має початок – має кінець.
  | 2.11.2007 20:24
Как говорил Геббельс: чем крупнее и наглее ложь, тем больше ей верит народ. Автор этой статьи несомненно решил последовать этому совету, даже не постаравшись понять христианскую веру. Христиане никогда НЕ поклонялись идолам. Икона НЕ "идол" с греческого, а "изображение".Священным изображениям возможно поклонение, но не в смысле служения, ибо такое поклонение прилично лишь Богу, а в смысле почитания. Библия учит двум родам поклонения, это видно из слов Христа: "Господу Богу твоему поклоняйся и Ему одному служи" (Мф. 4:10). "Одному" сказано лишь про служение, но не про поклонение. Служить можно одному лишь Богу, а поклоняться (почитать) можно и то, что напоминает нам о Нем.
Хандусенко   | 2.11.2007 20:32
Андрій Зозуля:
Поважати треба будь яку віру, бо кожна з них – це шлях до Бога.
Нет. Путь к Богу – это Православие. Что Господь каждый год на Пасху и подтверждает, когда Благодатный Огонь нисходит на свечи православного священника. Всё остальное – от лукавого.
Хандусенко   | 2.11.2007 20:33
Стрілець:
Це гріх перед Богом, який українцям призначив бути саме українцями, а не ким завгодно. Бо це Йому треба.
Где и как конкретно Он это указал?

І за цей гріх ми й розраховуємось, Бог карає за відступ від Його призначень.
Где в заповедях есть – "будь только украинцем"?