Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Всесвітня історія України від "Параски". Хрещення Русі

Баба Параска | 20.11.2009 16:55

-4
Рейтинг
-4


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
5

Після князя Святослава на київський престол сів його син Володимир. Ну, звісно, сів він туди не одразу, адже перед тим він устиг взяти участь у вбивстві старшого брата, а також зґвалтувати власну наречену на очах у власного тестя. Але, як мовиться у старому анекдоті, ми його любимо не тільки за це. А ще й за те, що саме при Володимирі відбулося хр

Всесвітня історія України від ''Параски''. Хрещення Русі
Після князя Святослава на київський престол сів його син Володимир. Ну, звісно, сів він туди не одразу, адже перед тим він устиг взяти участь у вбивстві старшого брата, а також зґвалтувати власну наречену на очах у власного тестя. Але, як мовиться у старому анекдоті, ми його любимо не тільки за це. А ще й за те, що саме при Володимирі відбулося хрещення Русі, завдяки чому Русь отримала статус повноправної світової держави, а русичі – страшну нежить після купання у холодній воді задовго до початку курортного сезону.

§1. Офіційна релігія-1: українське поганство

На той час коли Володимир сів на київський престол, всі порядні держави вже мали свою офіційну релігію. І лише на Русі царював неприпустимий плюралізм, бо народ поклонявся богам як кому заманеться: одні – так, другі – трошки інакше, треті – взагалі чорт зна як. Внаслідок цього дуже часто спалахували міжконфесійні чвари: жерці різних богів обзивали один одного "розкольниками" і постійно сперечалися, кому належить той чи інший храм.

Володимир вирішив звести цей конфесійний безлад до спільного знаменника і проголосив курс на створення єдиного помісного українського поганства. Перш за все він методом репрезентативної вибірки обрав шість найпопулярніших місцевих богів і звелів поставити кожному з них по ідолу. Потім зібрав киян біля капища і прочитав науково-популярну лекцію, кому і як тепер належить поклонятися. А щоб лекція закарбувалася у народній пам'яті якомога міцніше, влаштував зразково- показове офірування офіційно визнаним богам – з людськими жертвами.

Але особливих результатів цей Володимирів захід не мав. Чи то народ так і не зметикував, чого від нього хочуть, чи то шоу з людськими офірами виявилося не надто вражаючим, але невдовзі міжконфесійні чвари почали точитися з новою силою. Тільки тепер кожна сторона, доводячи свою правоту, кивала на князя і з піною у рота заявляла, що саме вона і є істинний представник єдиного українського поганства. А всі інші, звісно, розкольники.

Далі – ТУТ


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua