Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
гроші   кишенькові злодії   депутати

Куди гроші діваються?

Станіслав Вовк | 19.03.2009 14:49

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
0

Куди...гроші діваються? От були вони в кишені – а потім...бах! і – нема! Ні, ну звичайно я не такий дурний, як ви собі ото подумали, теоретично відповідь я на це запитання знаю. Теоретично я здогадуюся про те, що мабуть я кудись їх потратив в той період часу між тим, як поклав в кишеню і тим, як заглянув туди вдруге...

Іноді навіть, більше того – я намагаюся вслідкувати за цим таємничим процесом. Заняття дуже цікаве і захоплююче, щось на зразок читання детективного роману – дуже гарно тренує пам'ять і увагу. Всім рекомендую! Справді – спробуйте, не пошкодуєте. Після такого тренування сміливо можна йти грати в шахи з самим чемпіоном світу – і навряд чи він зможе скласти вам гідну конкуренцію.

Я звичайно для того, щоб відслідкувати цей таємничий процес дематеріалізації грошей, беру ввечері ручку і листок паперу (краще так, щоб вони про те не знали, гроші – створіння дуже хитрі і ревниві, якщо вони щось запідозрять, то обов'язково почнуть демонстративно ображатися і спеціально якось відволікати Вашу увагу – тільки щоб не дати себе перелічити), сідаю десь у тихому кутку і починаю згадувати усе, на що їх потратив протягом дня.

Звичайно з першого разу все згадати не вдається і потім доводиться ще раз чи два повертатися до цього процесу. І майже завжди в кінцевому результаті все сходиться. Але речі іноді відкриваються просто фантастичні. Зовсім несподівано гривень 5-10 може щезнути тільки тому, що сів не на ту маршрутку. Ще якісь копійки можуть розбігтися взагалі просто так – там заокруглив, там щось відняв чи додав – і кілька гривень пішло гуляти на волю. Одного разу в мене в квартирі після роботи не виявилося пляшки мінеральної води, щоб попити в разі чого, я буквально на хвильку вийшов в магазин за нею, а коли повернувся, кудись подівалися аж 50 грн. Правда воду таки купив. І ще якусь дрібничку – чи то чай, чи то пів хліба. Все інше так і не запам'ятав...

Але не про це. Я звичайно не дурний, Ломоносова в школі вчив – знаю, що ніщо з нічого не виникає і ніщо нікуди не щезає. Тому в кінці-кінців я зрозумів – мова тут йде про якийсь вищий рівень існування матерії. Так, як в геометрії перейшли від евклідової геометрії до геометрії Лобачевского, як в фізиці перейшли від механіки Ньютона до теорії відносності Ейнштейна. Так і тут треба перейти від закону збереження матерії Ломоносова до квантової механіки Шредінгера. А Шредінгер був дядько недурний, він точно сформулював основний її закон – поки ти на щось дивишся – воно одне, а як тільки відволікаєш від нього свою увагу – так воно зразу ж може виявитися будь-чим і будь-де – і обов'язково не там, де ти його розраховував побачити.

Наприклад навіть у чужій кишені. За таким принципом кишенькові злодії в трамваях працюють. Тільки відволікли Вашу увагу – і бах! – Ваші гроші вже у їхній кишені. Депутатики наші деякі так вміють. Ніколи не звертали увагу на те, як вони себе ведуть на телебаченні? Голосно кричать і розмахують руками. Точно так само, як і кишенькові злодії. Спеціально, щоб відволікти Вашу увагу, щоб Ви дивилися на них і не бачили, як тим часом за їхньою спиною гроші процес трансглюкації проходять. Фокус-покус – типу! А потім ми до бюджету – а нам кажуть з такими чесними-пречесними очима: "А там нічого й не було! Зуб даю!" Квантова механіка! Це Вам не фіглі-міглі, не якийсь курс геометрії за третій клас середньої школи. От тільки забув – а може в третьому класі ще не вчать геометрії? Та... яка в принципі різниця...? Головне щоб гроші знову матеріалізувалися там, де треба...

І ось тепер в мене виникає таки підозра щодо того, про що я вже давно здогадувався. Що завжди інтуїтивно відчував. Сумнівів ніяких: ми з вами – наступний етап еволюції людства! Нова раса! Тому, що й Шредінгер теж помилився, і його теорію, як і теорії Ломоносова-Ньютона-Евкліда, теж пора відправляти на смітник. Помилився в тому, що вважав свою теорію справедливою тільки для мікросвіту. Для копійок, тобто. І не додумався до того, що макросвіт може теж діяти за законами мікросвіту. Ну як атом і Всесвіт – вони ж схожі, так? Не додумався тому, що в роки його життя незалежної України ще не існувало. А тепер вона є! І тепер нам розказують фантастичні казочки про те, що курс долара виріс тому, що в нас населення, виявляється, його скуповує. І навіщо ж? І скільки? А виявляється – для того, щоб віддавати борги по кредитних зобов'язаннях.

От я і не можу зрозуміти тепер... З якого це дива український банк в українській Україні вимагає повернення кредиту в неукраїнській валюті та ще й готівкою? Ти ж банк, ти все-одно з безготівковими рахунками працюєш – прийшла людина, заплатила гривнями по комерційному курсу – та й всі проблеми! Але нехай, припустимо що я таки дурний і чогось не розумію. Тим більше що це ще не найстрашніше. Тим більше, що на наступне запитання я вже точно відповіді не знаю – навіть приблизної. Тому що намагаюся думати логічно – так, як в себе вдома, ввечері, після робочого дня, коли власні гроші рахую. Міркую так: але ж людина, яка купила готівкові долари для того, щоб повернути частину банківського кредиту, ніби ж як тут же несе їх назад, в банк. І значить власні валютні резерви банків мали би зростати, так? Депозити не видають, кредити не видають, а їхнього повернення вимагають. А приходить наступний боржник. Каже: "Візьміть в мене гривню" – а вони ж знову "Долари давай!" Ну не чудасія? Куди ж вже встигнули щезнути ті долари, які тільки що перед тим приносили?

От і думаю, що неправий таки був Шредінгер, ой неправий! В макросвіті української економіки діють ті ж закони, що й в світі елементарних частинок – тільки людина відвернула свою увагу від чогось – як його вже... й нема... Ну правда хіба що... важко навіть це припустити – а може справа таки не в Шредінгерові, а в тих кишенькових злодіях, привчених красти мільярди, розмахуючи перед нашими очима руками і кричачи во весь голос? Правди нам не кажуть – і знову як колись в часи Кучми доводиться виловлювати її з-поміж рядків. Недавно чую в економічних новинах пів-фрази: "...налагоджений канал збуту валюти за кордон" Про що саме йшлося – не почув, на роботу збирався. Потім – десь обмовилася податкова: в минулому році щось там чи то 17, чи то 27 млрд. доларів банки скупили для поповнення своїх запасів і... вивозу валюти за кордон.

А нам далі розкажуть байками про те, що в рості курсу долара винні люди (а не банки, читай: депутатики – кишенькові злодії), які його купляють для того, щоб кредити повертати, так ніби вони того раніше не робили. Так ніби, то вони в тому винні, що після того, як вони ці долари в банк віднесуть, ті долари знову кудись щезають. Але припустити, що це хтось робить спеціально, що наші кишенькові злодії доросли до рівня мільярдних обігів, я навіть в жахливому сні припустити не можу. Доведеться таки все валити на Шредінгера і на те, що він неправильно свій квантовий закон виписав. Не так його сформулював. Йому ж все-одно, він і так вже мертвий давно – стерпить, а нам ще жити й жити...)))

Нова країна

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua