Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
солома   газ   коноплі   прядки   моржування

Враження і мрії, викликані пропозицією глави Уряду запроваджувати альтернативне паливо, зокрема солому

Олекса Косар | 17.02.2009 21:04

14
Рейтинг
14


Голосів "за"
18

Голосів "проти"
4

Аж сльозою проймає, так і захочеться, розлігшись на гарячій черені, соломою нагрітій, вигукувати на адресу головихи уряду: "Спасибі Вам, матінко Ви наша, ріднесенька...спасибі..."

Дочекалися. Нарешті Україну почали відроджувати по-справжньому. Поступила конкретна пропозиція – розпочати з соломи. І це правильно, бо з якої сторони не глянь – вона відповідає українській традиції і менталітету. Задимлять димарі над хатинками сільськими, на тлі ранкового синього-синього замороженого неба, що ніби аж кришиться скалочками інею, наче ото на новорічно-різдвяних листівках, і так мило та любо стане на серці...Аж сльозою проймає, так і захочеться, розлігшись на гарячій черені, соломою нагрітій, вигукувати на адресу головихи уряду: "Спасибі Вам, матінко Ви наша, ріднесенька...спасибі..."

А якщо в когось немає печі? То нічого, не біда, заривайтесь у солому та й зимуйте. Ну звісно, там буде не так тепло, як на печі, зате ще економніше, соломи менше треба. А там, гляди, і моржем станете, тоді нащо та й солома, бо з нею також клопітно. Купи, за долЯри, безумовно, бо в селі вже також не ликом шиті, на валютних курсах розуміються, привези, а від неї сміття в хаті, а ще коня з підводою десь взяти, могоричі підводчику... А як, боронь, Боже, посуха рік, другий... Он Віктор Андрійович, схоже, знав про плани Юлії Володимирівни стосовно соломи і вже моржує... По російському це звучало б "маржуєт", але ж то по-російськи, а в нас усе простіше, у нас газу нема, а отже і клопоту із ним: видобувай, мучся з угодами на продаж та транзит... У нас буде солома і паливом, і постіллю, і кормом. Поки що лише для худоби, а там буде видно, якщо й надалі отак про розвиток с/г дбатимемо та про село, колиску нації... Хоча, якщо так дбатимемо, то й соломи не буде.

Далі, за логікою відродження української нації, зігрівшись соломкою, не бігати ж нам, козакам, голяка, тож треба подбати про одяг, щоб на тілі хоча б щось було, щоб мали до чого шаблюку й люльку причепити. Навіщо шаблюку? Маємо танки, літаки й ПВО? Хе, хе... Ну, якщо винайшли і танки, щоб соломою заправлені гарцювали, то воно, звичайно, так... А ось стосовно ППО – проблемка. Оператор обленерго мізинчиком на кнопочку натискає, щоб покарати боржників за електроенергію із Міноборони, і немає у нас ППО. І винних немає, що повітряні кордони неньки бездоглядні. І все по закону. (Так хочеться подивитися, хоч одним оком, на ту голову, що такі закони понаписувала і затвердила. Хоча, вже хочеться не тільки подивитися...).

Отож – коноплі й шабля – наступний крок відродження України. Даєш (колись було "дайош") програму "Коноплі"!... Ну, ну, ну. Не для люльки! А для пошиття, як вже наголошувалось, одягу. Досить нам уже "секонхендівських" недоносків з усього світу. Будуть проблеми і з коноплями? Ну будуть, трохи... Але справимось! Он баба справилась же. Посіяла вона, якось, конопель, щоб потім пряжі з них напрясти, а туди внадився журавель, так вона його в клітку. Отак. А не те, що наше МВС...

Кажете, що вже й прядок ніде немає? Ну, принаймні, одна ще є. І ось тут, всі, хто іронізує над захоплення Віктора Андрійовича старовиною, будуть посоромлені, бо дивився він у майбутнє, збираючи до свого домашнього музею прядки, гребінки, мотовила, чесалки, верстати, горшки, глечики і тому подібне. Але це розмова – вже зовсім інша...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua