Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/foreign/5d1f922ecc917/

Музейна експедиція "Балтія-19"

museum-ukraine | 5.07.2019 21:08

Нині готується Музейна експедиція в прифронтову Авдіївку, де буде відкрито кілька плакатних виставок просто на передовій і в місцевих закладах культури. Нагадуємо, що патріотичні виставки розгорнуто у всіх основних музеях прифронтової зони!

Працюємо для України!


Музейна експедиція ''Балтія-19''
Музейна експедиція "Балтія-19" повернулася в Україну! Відвідали Вільнюс, Ригу, Стокгольм, Хельсинки, Таллінн. Акцію організував Музей плакату України при часописі "Музеї України".

Посольства України в Литві, Латвії, Швеції, Фінляндії, Естонії отримали виставкові комплекти патріотичного плакату. Досягнуто домовленість про відкриття виставок у Військовому музеї Латвії і Музеї окупації Литви.

Вражені підтримкою і гостинністю очільників МЗС України і співробітників Посольств!

-Висловлюю слова вдячності і поваги до справжніх патріотів і професіоналів з МЗС України, Послів і дипломатів з Посольств України в Литві, Латвії, Швеції, Фінляндії, Естонії! – заявив плакатотворець Юрій Нерослік, – Отримали миттєвий відгук на наші листи! Особлива подяка: Яценківський Володимир Володимирович – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці, 3 секретар – Дмитро Серов! Акцію дієво підтримали – Міщенко Олександр Павлович Надзвичайний і Повноважний Посол України в Латвійській Республіці, Андрій Страшний Третій секретар Посольства України в Латвії; Мар'яна Олександрівна Беца Надзвичайний і Повноважний Посол України в Естонській Республіці, 1 секретар Посольства Андрій Діденко; Тимчасовий повірений у справах України у Фінляндській Республіці Ілля Квас, Конончук Вікторія – Другий секретар ПУ у Фінляндії та Ісландії! Посольство у Швеції представляв Військовий аташе Сергій Гарбаренко.

Мета акції – нагадати Європі про те, що в Україні триває війна, гинуть люди. Маємо окупований Росією Крим і 800 кілометрів справжньої лінії фронту, де відбуваються реальні бойові дії...

Лаконічна мова плакатів авторства учасника АТО-ООС, добровольця 92 бригади ЗСУ, що постраждав під час Іловайської трагедії, Юрія Неросліка, сприяє в осмислені подій в Україні. До того ж, більшість плакатів мають текст англійською мовою!

-Нашим Посольствам дуже потрібні подібні сучасні, яскраві виставки! – переконана Мар'яна Беца Надзвичайний і Повноважний Посол України в Естонській Республіці, – Маємо протидіяти потужній інформаційній атаці Росії, всіляко доносити до європейців правду про війну в Україні і в той же час розповідати про наші досягнення, позитивні перетворення! Плакати Юрія Неросліка – саме те, що потрібно! Крім того, Юрій чудовий художник, фотограф. Думаємо про організацію його великої виставки плакатів, живопису, фотографій. Акція Музею плакату України дуже своєчасна і потрібна! Сподіваємося на постійну співпрацю!

-Вдячні арт-директору Музею плакату, учаснику АТО-ООС Юрію Неросліку за подарований Посольству виставковий комплект українського патріотичного плакату! – сказав Ілля Євгенович Квас – Тимчасовий повірений у справах України у Фінляндській Республіці, – Розмістимо роботи Юрія в Посольстві та в культурологічних діаспорних центрах! Ми дуже зацікавлені у проведенні фотовиставки Юрія Неросліка у Хельсинки! Думаю, у нас все вийде!

-Плакати Юрія Неросліка розміщені у багатьох бойових частинах просто на передовій! Наші воїни їх знають і люблять! – заявив Військовий аташе Посольства України в Швеції Сергій Гарбаренко, – Добре, що ці знакові роботи будуть представлені в ЄС! Найближчими днями ми використаємо плакати на кількох зустрічах для керівників країн НАТО. Роботи Юрія Неросліка вже у Стокгольмі! Плануємо подальшу спільну діяльність! Нагадаю, що український воїн захищає всю Європу від загрози гібридної війни! На жаль, не всі це розуміють! Працюємо!

-Для Риги, де є потужна 5 колона Росії, патріотичні плакати України надзвичайно важливі! Наше Посольство постійно проводить різноманітні просвітницькі акції, фотовиставки, співпрацює з діаспорою, протидіє інформаційній навалі! – повідомив 3 Секретар Поcольства України в Латвії Андрій Страшний, – Тому відразу задіяли виставковий комплект плакатів Юрія Неросліка, узгодили подальші плани. Офіційно передали плакати співробітникам Військового музею Латвії, сподіваємося скоро запросити на відкриття виставки!

Журнал "Музеї України" і Музей плакату підкреслюють особливу роль у організації Музейної експедиції визначних дипломатів сучасності, якими, як ми вважаємо є Яценківський Володимир Володимирович – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці, 3 секретар – Дмитро Серов! Саме Посольство в Литві відгукнулося першим, постійно надавало консультації, підтримку, зустрічали, супроводжували, організовували екскурсії, допомогли з Музеєм окупації! Це справжні профі і патріоти! Спасибі!

-Акція фронтовика Юрія Неросліка для нас дуже важлива! Адже, у Литві дуже прихильно ставляться до України, допомагають! – зауважив 3 Секретар Посольства України Дмитро Серов, – Завдяки журналу "Музеї України" ми дізналися про трагічне зникнення 2000 литовських офіцерів, дипломатів, поліцейських, заарештованих у 1941 році і доставлених в Путивльський табір НКВД, де їх сліди губляться... Ця інформація дуже важлива для литовців! Спасибі за ту велику роботу, яку Ви проводите!

Учасники Музейної екпедиції переконалися – Посольства України в Литві, Латвії, Швеції, Фінляндії, Естонії, попри маленькі штати і обмежене фінансування, діють фахово і ефективно! Тут завжди підтримають реалістичні проукраїнські проекти, проконсультують, зведуть з місцевими структурами...

Головне – інтереси України, просування позитивного іміджу, допомога нашій армії, що нині одна протистоїть ординській навалі... Знову ми рятуємо ситу Європу...

Музей плакату продовжить співпрацю з нашими дипломатичними представництвами! Очікуйте нових матеріалів!

Нині готується Музейна експедиція в прифронтову Авдіївку, де буде відкрито кілька плакатних виставок просто на передовій і в місцевих закладах культури. Нагадуємо, що патріотичні виставки розгорнуто у всіх основних музеях прифронтової зони!

Працюємо для України!

Віктор Тригуб, директор Музею плакату при журналі "Музеї України"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua