Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Дрезденський Цвінгер

Дрезденський Цвінгер

museum-ukraine | 5.10.2018 02:05

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Унікальний музей! Планетарний мистецький символ! Дрезденська картинна галерея. Або Галерея старих майстрів. Німеччина.

Команда часопису "Музеї України" повернулася з Дрездена, і пропонує серію фоторепортажів з цього чудового місця. Перша подача – архітектура.


Дрезденський Цвінгер
Унікальний музей! Планетарний мистецький символ! Дрезденська картинна галерея. Або Галерея старих майстрів. Німеччина.

Команда часопису "Музеї України" повернулася з Дрездена, і пропонує серію фоторепортажів з цього чудового місця. Перша подача – архітектура.

Дрезденський Цвінгер. Це палацовий комплекс з чотирьох будов. До його складу входять:

Вежа Кронентор, Глокеншпиль-павільйон з карильйоном, Вальпавільйон оранжереї, Німецький павільйон, Природничо-науковий павільйон, Фізико-математичний павільйон (Фізико-математичний салон), Французький павільйон.

Раніше цвінґером називали частину фортеці між зовнішньою і внутрішньою стінами. Перший варіант Дрезденського цвінґера створений саме між фортечними мурами міста. Тут розташовані музеї – Дрезденська картинна галерея, Музей порцеляни та Фізико-математичний музей.

В проекті майбутнього цвінгера архітектор Матеус Пьопельман нібито відштовхувався від давньоримського Марсова поля, але зробив все по новому. Пьопельман навіть сам не усвідомлював багатозначності власного твору і називав його "римським творінням". Майбутній кам'яний цвінґер за ідеєю планували використовувати для свят, турнірів. Звідси відкриті пласкі покрівлі, що поєднували усі будівлі комплексу та багато прозорих галерей, які призначалися для вельможних гостей та придворних.

Будівництво розпочали 1711 року. Роботи тривали 20 років і не були закінчені через безліч оздоб, фінансові проблеми.

Створення парадного двору почали з побудови оранжереї та її центральної частини – Вальпавільйону.

Цвінґер – парадний, майже квадратний двір розмірами 106 на 107 метрів, прикрашений підковоподібними двориками з павільйонами в центрах дугоподібних галерей навпроти один одного. Другу вісь ансамблю починала вежа Кронентор, що виходила на розімкнену частину комплексу, відкриту на ріку Ельба.

Ми провели в галереї і в Старому місті майже весь день. Перефотографували як Цвінгер – як архітектурний комплекс, так і музеї.

Подяка керівництву Дрезденської картинної галереї за створення прекрасних умов як для побіжного огляду комплексу, так і для детального вивчення музеїв. Скрізь можна вільно фотографувати!

Вартість квитка до музею 12 євро.

Зверніть увагу на годинник на вікні! І сорок дзвоників, що звучать кожні 15 хвилин і щогодини. Всередені, за вікном музейне кафе. І один з найпрестижніших столиків, за яким, до речі, ми сиділи з смачним місцевим пивом, якраз під дзвониками...

Радимо всім відвідати Дрезденську картинну галерею! З новими паспортами це просто. А з перевіреними турагентами ще й не дорого!

Мандруйте музеями Європи!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

Фото – Ростислав Тригуб

Краків-Прага-Дрезден


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua