Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Юлій Хвещук: Полінезійська звитяга кремлівської дипломатії

jurko | 4.10.2011 01:14

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Улюблені кремлівські лялечки Абхазія та Південна Осетія визнані ще однією країною – Тувалу (є такий архипелаг в Тихому океані, з населенням 10 472 особи). "республіках".

Юлій Хвещук: Полінезійська звитяга кремлівської дипломатії
Улюблені кремлівські лялечки Абхазія та Південна Осетія визнані ще однією країною – Тувалу (є такий архипелаг в Тихому океані, з населенням 10 472 особи). Прем'єр-міністр Тувалу Віллі Телаві вже встиг побувати в обох "республіках". Мабуть, тувалійський уряд має великі сподівання на співпрацю з цими "державами", якщо профінансував такий далекий і недешевий візит. Зрештою, осетинський вождь Едуард Кокойти, розчулений черговим несподіваним визнанням, назвав Тувалу прогресивною державою і пообіцяв тісну співпрацю з цим островом в "політичній, культурній та освітній сферах". Так що витрати на переліт з Океанії може й справді були вмотивовані. Навіть якщо оплачувалися самими тувалійцями, а не з Кремля.

Голова комітету із зовнішніх зв'язків парламенту Грузії Акакій Мінашвілі, натомість, дивиться на цю подію більш критично і вважає, що визнання двох окупованих територій Грузії означає провал російської політики. Справді, наприкінці 2008 року, коли Москва прийняла рішення про визнання незалежності "республік", вона сподівалася, що її підтримають серйозні союзні держави. Однак очікування не справдилися. Навіть у випадку з Нікарагуа і Венесуелою, визнання відбулося лише на рівні перших осіб виконавчої влади, а самі угоди не були ратифіковані через відсутність повної підтримки. Довелося Москві шукати інші місця для дипломатичних звитяг.

Визнання за гроші незалежності територіальних утворень у світі є бізнесом для країн Океанії. З шести держав, які визнали незалежність окупованих територій, три – острови або архіпелаги, розташовані в Полінезії. Визнання з боку таких держав, хоч і суб'єктів міжнародного права-членів ООН, нічого не значить на світовій арені. Втім, останнім часом Грузія діяла на випередження, встановлюючи дипломатичні відносини з усіма членами ООН, з якими таких відносин поки немає і, таким чином, відвертаючи загрозу нових "визнань" сепаратистів. Міністр закордонних справ Грузії Григол Вашадзе лише нещодавно зустрівся зі своїми колегами з Гайани, Суринаму, Парагваю, Мальдівської Республіки, Індонезії, Республіки Палау. При цьому від Тувалу такого "сюрпризу" в Тбілісі просто не очікували. Справа в тому, що 10 вересня 2010 року уряд Грузії виділив 12 тисяч доларів США в якості фінансової допомоги для постійного представництва Тувалу в ООН, яке звернулося за допомогою до грузинського представництва з проханням покрити витрати на перевезення медичного вантажу із США до Тувалу. В лютому 2011 року були встановлені дипломатичні відносини між двома країнами. Тувалу було серед тих 50 країн, які нещодавно підтримали ініційовану Грузією в ООН резолюцію про право біженців на повернення в свої помешкання в Абхазії і Цхінвальському регіоні. Але далі острів'яни спокусилися на якусь "пропозицію" Москви (подейкують, наприклад, що сусіднє Науру заробило на визнанні "республік" 50 мільйонів доларів). Що ж, аморальність притаманна політикам та дипломатам в цілому світі, чому ж вона мала б оминати відповідних діячів з Тувалу? Не витримали щирі полінезійські душі візантійської спокусливості Кремля.

А для Москви це не просто один з не чисельних останніми часами дипломатичних успіхів. Це цукерка, яка підсолодила гірку пігулку, яку їй подарувала ще одна маловідома тихоокеанська країна – Вануату. Яка, начебто, спочатку визнала Абхазію, але через кілька днів "передумала". А тепер ось такий вчасний, а тому ще вдвічі приємніший реванш.

Втім, у кожній московській бочці з медом причаїлася своя ложка дьогтю. Натішившись фактом встановлення дипломатичних відносин між Фунафуті (столиця Тувалу) та Сухумі з Цхінвалі, розрахувавшись за проведення цього приємного "шоу", Кремлю доведеться знову активізуватися в Океанії. Справа в тому, що фахівці пророкують поступове затоплення Тувалу. Потрібно поспішати, щоб встигнути до цієї неприємної події заангажувати до процесу "визнання незалежних республік" ще хоч би якийсь інший крихітний острівець. А шанси є – Полінезія велика, люди там прості. Можуть і спокуситися на десяток чудо-автомобілів "Лада-Калина", каністру пива і скромний кейс з кількарічним бюджетом їхньої (тієї чи іншої) острівної держави. Головне – не порушувати правило Кремля: воювати з тими, кого здатен розчавити масою, домовлятися з тими, кого здатен купити недорого.

Юлій Хвещук


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua