Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/foreign/4e1415360e976/

Юлій Хвещук: ГУЛАГ – перезавантаження

jurko | 6.07.2011 10:56

30 червня, коли українці відзначали 70-ту річницю відновлення Української Держави в 1941 році у Львові та вшановували пам'ять жертв радянського режиму, президент Росії Медвєдєв підписав федеральний закон "Про внесення змін до статті 73 і 81 Кримінально-виконавчого кодексу Російської Федерації"

Юлій Хвещук: ГУЛАГ – перезавантаження
30 червня, коли українці відзначали 70-ту річницю відновлення Української Держави в 1941 році у Львові та вшановували пам'ять жертв радянського режиму, президент Росії Медвєдєв підписав федеральний закон "Про внесення змін до статті 73 і 81 Кримінально-виконавчого кодексу Російської Федерації" (прийнятий Державною Думою 17 червня, і ухвалений Радою Федерації 22 червня 2011 р.). Кожному, зрештою, своє: українцям – вшановувати героїв Державотворення, Кремлю – проводити косметичні заходи задля покращення загальної криміногенної ситуації у своїй вотчині. Але тут мова зовсім не про косметику.

Федеральний закон покликаний підвищити ефективність прийнятих заходів, спрямованих на протидію тероризму і екстремізму, а також уникнути концентрації у виправних установах, насамперед у регіонах з напруженою обстановкою, засуджених за вчинення злочинів, що становлять підвищену суспільну небезпеку (це з офіційної довідки Державно-правового управління, опублікованої на сайті президента РФ).

Частина 4 статті 73 цього кодексу визначала перелік найбільш суспільно небезпечних злочинів, зокрема, терористичної спрямованості, за вчинення яких засуджені спрямовувалися в спеціальні виправні установи, визначені федеральним органом кримінально-виконавчої системи. Тепер список доповнений наступними складами злочинів: участь у збройному формуванні, не передбаченому федеральним законом; організація екстремістського співтовариства; організація діяльності екстремістської організації (частина 2 статті 208, частини 1 і 2 статті 282 Кримінального кодексу Російської Федерації).

З "участю в збройному формуванні" все зрозуміло – це типова, колись "чеченська", а тепер "кавказька" (дагестанська, інгушетська, кабардино-балкарська, карачаєво-черкеська) стаття. Хоча, якщо згадати, "не передбачені федеральним законом" партизани не так давно діяли на Далекому Сході. А от екстремістські "співтовариства" та організації – це вже цікавіше.

Одним з перших заговорив про створення спецтаборів для "нацболів" і чеченців лідер націонал-більшовиків Едуард Лімонов. Але під це означення (екстремізм) слухняна судова система може "підлаштувати" будь-якого політичного опонента Кремля. Починаючи від радикального націоналіста, язичника чи ультраса (чим не "співтовариства"?), закінчуючи ліберал-демократами Каспаровим чи Новодворською (за ними ж цілі "організації").

Крім цього частина друга статті 81 Кримінально-виконавчого кодексу РФ доповнюється положенням, згідно з яким за рішенням федерального органу кримінально-виконавчої системи допускається переведення засуджених для подальшого відбування покарання з одного виправного закладу до іншого того ж виду. Не перевиховали в Магадані – марш на Колиму. Ну а коли що, то, кажуть, "горбатого могила виправить". В спецтаборах всяке трапляється, все ж таки не санаторій.

Тобто, фактично це є закон про концентрацію політичних в'язнів в спеціальних таборах. Закон про концтабори (в інтерпретації Гітлера). Або про відновлення ГУЛАГу – в термінології Сталіна. З огляду на систематичну реставрацію "світлого образу" Йосипа Віссаріоновича в Росії, мабуть, таки краще послуговуватися другим терміном. На цьому фоні якось блідне образ американської в'язниці на базі Гуантанамо, незабаром вона видаватиметься таким собі курортом у тропіках.

В свідомості і російської, і світової спільнот вперто втовкмачується теза про "залізного" Путіна і "ліберального" Медвєдєва. Своїм підписом цього закону останній показав – в Росії "добрих царів" не буває. Вони просто до трону не доходять.

Довідавшись про таку блискучу інновацію східного сусіда (а все нове, як відомо, лишень забуте старе), наші провідні юристи Лаврінович з Лукаш вже мали б почати копітку працю над підготовкою законопроекту для запровадження відповідних змін і в українському законодавстві. Виходячи з регіональних особливостей екстремізму в Україні, а навіть останніх подій в Криму 2 липня, такий спецвиправний заклад варто створити десь у Донецькій області. Щоби зекономити кошти на етапування туди зі сусідніх регіонів, того ж Криму, різноманітних "казачків", які вже геть совість втратили, дискредитуючи своїми діями існуючий владний режим, дозволяючи собі битися з "орлами"-"беркутами" міністра Могильова. Найвищий час перерізати червону стрічку на вході до новенького Єнаклагу.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua