Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/foreign/4d51d6cd9f275/

Російська православна церква бореться за Російський світ

Никита | 9.02.2011 01:50

Як відомо, 2-4 лютого у Москві відбувся Архієрейський Собор РПЦ. В один з днів, а саме 3 лютого весь Собор на чолі з Патріархом Кирилом доправили у Кремль для зустрічі з президентом Медведєвим. Для цього знадобилося 6 великих автобусів і було замовлено великий обід, – але витрати себе виправдали.

Російська православна церква бореться за Російський світ
Російська влада і російська церква продемонстрували своє плідне співробітництво.

Президент був задоволений церквою. Зокрема, він дуже задоволений тим, як РПЦ взаємодіє із закордонними діаспорами. Медведєв визнав, що державі не вдається достатньо ефективно працювати з росіянами, що проживають за кордоном. "Церква вносить важливий внесок у консолідацію багатомільйонного російського світу, наших співвітчизників за кордоном, і насамперед на просторі СНД", – сказав Медведєв.

Варто звернути особливу увагу: Медведєв використав вираз РОСІЙСЬКИЙ СВІТ – словосполучення, що його так полюбляє очільник РПЦ Кирило.

Що ж означає це словосполучення?

(Відповідь потрібно дати чітку, – оскільки зараз знаходяться люди, що трактують це словосполучення досить довільно, підкреслюючі щось одне і зовсім відкидаючи інше, тим самим спотворюючи зміст терміну.)

Отже, що таке РОСІЙСЬКИЙ СВІТ?

Вичерпну відповідь дав сам Патріарх Кирило у своєму виступі на урочистому відкритті ІІІ Асамблеї Російського світу 3 листопада 2009 року.

Далі стислий конспект виступу Кирила (мовою оригіналу):

Выступление Святейшего Патриарха Кирилла на торжественном открытии III Ассамблеи Русского мира

3 ноября 2009 г

...В связи с этим необходимо ясно понимать, чтó представляет сегодня Русский мир.

Ядром русского мира сегодня являются Россия, Украина, Белоруссия, и святой преподобный Лаврентий Черниговский выразил эту идею известной фразой: "Россия, Украина, Беларусь ― это и есть святая Русь".

Русская Православная Церковь исполняет пастырскую миссию среди народов, принимающих русскую духовную и культурную традицию как основу своей национальной идентичности, или, по крайней мере, как ее существенную часть.

1. В основе Русского мира лежит православная вера.

2. Другой опорой Русского мира является русская культура и язык.

3. Наконец, третьим основанием Русского мира является общая историческая память и общие взгляды на общественное развитие.

...Независимые государства, существующие на пространстве исторической Руси и осознающие свою общую цивилизационную принадлежность, могли бы продолжать вместе созидать Русский мир и рассматривать его как свой общий наднациональный проект.

Можно было бы даже ввести в употребление такое понятие, как страна Русского мира. Оно означало бы, что страна относит себя к Русскому миру, если в ней используется русский язык как язык межнационального общения, развивается русская культура, а также хранится общеисторическая память и единые ценности общественного строительства.PS: А класний регент у цього хоралу, чи не так?


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua