Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Молдова вимагає виведення російських окупаційних військ

Ігор Бурдяк | 24.06.2010 14:56

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

Щорічно 28 червня в Молдові проходитимуть заходи з вшанування пам'яті жертв радянської окупації.

Як повідомляє УНІАН, виконувач обов'язків президента Молдови Міхай Гімпу підписав сьогодні указ, яким оголосив 28 червня 1940 р. Днем радянській окупації, розпорядився проводити цього дня щорічно заходи з вшанування пам'яті жертв радянської окупації і тоталітарного комуністичного режиму, а також зажадав виведення з території республіки російських військ, назвавши їх окупаційними.

Як повідомляє РБК, згідно указу, щорічно 28 червня в Молдові проходитимуть заходи з вшанування пам'яті жертв радянської окупації. У всіх населених пунктах будуть приспущені державні прапори, скасовані розважальні заходи, відбудуться покладання квітів, а в 10 годин ранку пройде хвилина мовчання в пам'ять жертв радянської окупації.

Згідно указу в.о. президента Молдови, на центральній площі Кишинева, перед будівлею уряду республіки, мерія молдавської столиці встановить пам'ятник жертвам тоталітарного комуністичного режиму. Планується, що цього року відбудеться символічна закладка каменя.

В останньому пункті указу М.Гімпу міститься заклик до виведення з території Молдови російської армії, яка названа "окупаційною".

З 1924 по 1940 існувала Молдавська Автономна Радянська Соціалістична Республіка (Молдавська АРСР) у складі України. У 1940 Румунія поступилася Бессарабією СРСР. Бессарабія після деяких змін кордонів була перетворена в Молдавську Радянську Соціалістичну Республіку (МРСР), а остання в травні 1990 – в Республіку Молдова. 27 серпня 1991 Молдавія проголосила свою незалежність.

Планується, що 28 червня на спеціальному засіданні парламенту Молдови слухатиметься звіт спеціальної комісії з оцінкою тоталітарного комуністичного режиму, за підсумками якого може бути ухвалене рішення про заборону комуністичної символіки "Серп і Молот" і використання слова "комунізм" і його похідних в назвах партій.

Як наголошується в документі, 28 червня 1940 р. Радянська Армія увійшла в Бесарабію (нинішня Молдова). Нинішні власті Молдови розцінюють цю дату, як анексію Бесарабії з боку СРСР. У радянські часи 28 червня святкувалося як звільнення Бесарабії і Кишинева від бояро-румунської окупації і возз'єднання з Радянською Батьківщиною.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua