Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Европейская полицейская организация   Европейский союз   Евросоюз   ЕС   Николай Сухомлин   организация Европол   русская мафия   Совет ЕС   Советский Союз[IMG=7ed2a-pol04.gif align=center]

Чи Європол кращий за Інтерпол?


1
Рейтинг
1


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
2

В ЄС завершується модернізація структур Європолу – Європейської карної поліції. Причому європоліцейським надаються такі повноваження, про які їхні колеги з національних поліцій не могли навіть і мріяти.

Чи Європол кращий за Інтерпол?
Микола СУХОМЛИН, Харків

В ЄС завершується модернізація структур Європолу – Європейської карної поліції. Причому європоліцейським надаються такі повноваження, про які їхні колеги з національних поліцій не могли навіть і мріяти.

Наприклад, під час спеціального засідання кабінет міністрів ФРН ухвалив рішення щодо надання співробітникам Європолу, які діятимуть на території країни, імунітету. Іншими словами, всі "європоліцейські" практично звільняються у ФРН від відповідальності за правопорушення й злочини, вчинені ними під час виконання службових обов'язків. За словами представника міністерства внутрішніх справ ФРН, "службовець Європолу може бути притягненим до карної відповідальності тільки в тому випадку, якщо спеціальний ордер на позбавлення його імунітету затвердить і особисто підпише керівник загальноєвропейського правоохоронного відомства". А "єдиною причиною для позбавлення "європоліцейських" статусу недоторканості, – уточнив він, – є порушення співробітником Європолу присяги зберігати таємницю й тримати в таємниці всі відомості, що стосуються його роботи й розслідувань. Розголошення таємної інформації каратиметься негайно й суворо". Очікується, що майже всі країни Європейського союзу нададуть "європоліцейським" подібний статус. За винятком хіба що Великої Британії, яка, через свої особливі зв'язки з євроазіатськими країнами, що входили колись до Британської колоніальної імперії, покладатиметься більше, очевидно, у захисті своїх зовнішніх і внутрішніх рубежів на власні сили й ресурси.

Караючий меч нового загальноєвропейського поліцейського відомства, передусім, буде націлений на організовану, насамперед міжнародну, злочинність. Екс-державний міністр у міністерстві закордонних справ ФРН Вернер Хойєр заявив: "Європол є гідною відповіддю континенту на підступи міжнародної організованої злочинності. Ми повинні переконати громадян ЄС у тому, що ліквідація прикордонного контролю між деякими країнами не призведе до зниження рівня їхньої безпеки. Тому поряд із посиленням прикордонного контролю на зовнішніх кордонах Європейського союзу необхідно створити єдине поліцейське відомство, яке не тільки координуватиме обмін інформацією, а й здійснюватиме оперативну діяльність".

Одним із ініціаторів створення Європолу якраз і була Німеччина. Річ у тім, що у цій країні найчастіше порушують закон і вчиняють злочини іноземці. Так, у 845 карних справах, заведених торік щодо злочинів, вчинених організованими угрупованнями, з'ясувалось: близько 75 відсотків злочинців були громадянами інших країн. Здавалось би, що найбільшу занепокоєність у правоохоронних органів країн Європейського союзу, в тім числі і в Європолу, викликає горезвісна "російська мафія", про злочини якої вже чимало років пише вся світова преса. Насправді це зовсім не так. У Люксембурзі торік відбулась Рада ЄС на рівні міністрів внутрішніх справ країн-членів, у якій взяли участь і представники Європолу. Європейські експерти, які готували матеріали для цього засідання, досить активно ділилися думками з пресою. "Злочинні банди із країн колишнього Радянського Союзу за своїм характером і діями мають мало спільного з "традиційними" мафіозними організаціями, наприклад, італійськими", – наголосив у газеті "European Voice" експерт ЄС Петер Сонка. А шеф Європолу Юрген Шторбек виніс вердикт: "Російської мафії немає". Європейські експерти, зокрема, звертали увагу на те, що "класичні" мафії, якщо можна так висловитись, більш "шляхетні", ніж банди вихідців із СНД, котрі діють у західних країнах. Той же Петер Сонка зазначив: "В італійських мафіозі є суворі правила, які стримують їх від застосування сили, і вони віддають перевагу методам залякування". У бандитів із СНД таких традицій немає, а застосувати силу завжди простіше". Європейські експерти дійшли висновку, що на території Європейського союзу "російська мафія" не виділяється ні за чисельністю, ні за масштабами дій. У тій же Німеччині більш небезпечні не "російські" банди, а італійські, турецькі, в'єтнамські, польські та "югославські". "Російські угрупування" викликають неспокій у влади лише в Австрії, Бельгії, Франції, Люксембурзі, Італії, Швеції. Поки що правоохоронним органам західних країн не вдалося стримати натиску організованої злочинності. Можливо, цю ситуацію на краще вдасться змінити суперполіції (так ще у країнах ЄС називають Європол). Оскільки у США американським правоохоронним органам, де особливо важливу роль відіграє ФБР, зі своїми значно ширшими повноваженнями, ніж звичайна поліція, вдалося добитися помітних успіхів у боротьбі зі злочинністю.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua