Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Порядок безоплатної приватизації землі.

Тимофій Бабак | 1.09.2015 16:20

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Кожен громадянин України має право на безоплатну приватизацію землі. Навіть якщо вам говорять, що "землі не має" – вимагайте!

Порядок безоплатної приватизації землі.
Порядок безоплатної приватизації землі.

1) Знайти вільну земельну ділянку (краще всього це зробити в управлінні земельних ресурсів). За підтвердженням такої інформації необхідно звернутися у кадастровий відділ органу земельних ресурсів для отримання кадастрового плану. Для фізичних осіб це буде коштувати 35 грн державного мита. У випадку, якщо обрана земельна ділянка комусь належить, в кадастровому плані буде стояти прізвище власника. В іншому разі вказується, що ділянка є "землями міста" або що. Якщо з земельною ділянкою ви вгадали, то можна сміливо подавати заяву, додавши до неї кадастровий план та інші необхідні документи.

2) В земельному кадастрі взяти справку, що раніше не приватизовували землі.

3) Написати заяву в сільську раду з проханням про відвід землі під приватизацію, де вказати розмір та місце розташування. (відповідно до ст.121 ЗКУ). Згідно Земельного кодексу України, кожен громадянин має право отримати безоплатно 6 ділянок: • ділянку для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара); • ділянку для ведення особистого селянського господарства (до 2 га); • ділянку для ведення фермерського господарства (в розмірі земельної частки (паю) визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство); • ділянку для ведення садівництва (до 0,12 га); • ділянку для індивідуального дачного будівництва (до 0,10 га); • ділянку для будівництва індивідуальних гаражів (не більше 0,01 га).

4) Чекаємо місяць для отримання відповіді. Якщо так, то...

5) Йдемо з рішенням в земельний кадастр, подаємо рішення, отримуємо технічне завдання.

6) Розробляємо проект землевідведення. Слід також взяти до уваги, що землевпоряднику необхідно виготовити значний обсяг документації та виконати значний обсяг робіт, аби надрукувати державний акт. Так, Закон України "Про землеустрій" визначає, що державний акт на право власності на землю складається на підставі технічної документації, а саме:

а) пояснювальна записка;

б) технічне завдання на складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку;

в) копія заяви фізичної особи; г) матеріали польових геодезичних робіт і план земельної ділянки, складений за результатами кадастрової зйомки;

ґ) рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання або передачу земельної ділянки у власність або надання в користування, у тому числі на умовах оренди;

д) акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання; е) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;

є) кадастровий план земельної ділянки;

ж) перелік обмежень прав на земельну ділянку і наявні земельні сервітути. Технічна документація, зазначена в пунктах "г", "д", "е", "є", виготовляється землевпорядником при виїзді на місце розташування ділянки шляхом виконання певних землевпорядних робіт.

7) Узгоджуємо та здаємо.

8) Подаємо на сам землевідвід відповідно затвердженого проекту та виконаних технічних завдань.

9) Чекаємо місяць, тут як правило рішення позитивне.

10) Отримуємо акт про відвід та починаємо процедуру приватизації (вона набагато простіше). послуги за: – державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку; -транспортування до об'єкта роботи і у зворотньому напрямку спеціального обладнання та інструментів; – вартість отримання координат вихідних державної геодезичної мережі; – витрати на проведення необов'язкової державної експертизи."










© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua