Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Українська справа   Львів   круглий стіл   доходи громадян   співвідношення   нормалізація   значення   методи

Унормування співвідношення доходів громадян – ключовий елемент економічного та соціального розвитку України

jurko | 11.02.2011 00:52

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

9 лютого в "Прес-клубі" УНІАН у Львові відбувся організований громадсько-патріотичним об'єднанням "Українська справа" круглий стіл на тему "Співвідношення доходів громадян як ключовий елемент економічного та соціального розвитку України".

Унормування співвідношення доходів громадян – ключовий елемент економічного та соціального розвитку України
Учасниками круглого столу були громадські діячі Володимир Ільків, Юрко Антоняк, Ігор Овчарук та Андріан Фітьо, проректор УКУ Мирослав Сеник, професор економіки, завідувач кафедри менеджменту Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Яцура, голова правління благодійного фонду "Соборність" у Львові Борис Корпан, керівник виконкому ГПО "Українська справа" Мирослав Нагірний, доцент Львівської комерційної академії Степан Рутар, голова ЛОО СОУ Володимир Тимчук, підприємець, голова ЛОО Української партії Михайло Дуриш, член НОК Олег Пелехатий та інші запрошені і журналісти. Модератором круглого столу була кандидат політичних наук Софія Федина.Учасники круглого столу обговорили ряд питань, пов'язаних з розподілом коштів між громадянами як ключовим елементом соціального життя країни. Зокрема наголошували на тому, що в Україні співвідношення доходів найбагатших та найбідніших громадян є надзвичайно великим. Так ряд досліджень показали, що це співвідношення в Україні складає приблизно 35-40 до 1-го. У той же час, наприклад, у Швеції цей показник становить 3,6 до 1-го, в Португалії – 7,3 до 1-го, в Японії – 4 до 1-го, вГондурасі – 38 до 1-го.

Співвідношення доходів визначає не лише рівень життя в країні та перспективи її розвитку, але й рівень соціальної та політичної культури. Співвідношення доходів громадян – це не лише співвідношення грошей у кишенях, а й співвідношення можливостей самореалізації.

- Питання розшарування доходів між громадянами є ключовим для розвитку демократії в Україні, економічного зростання, підвищення добробуту громадян, а також вирішення національних та соціальних проблем, – наголосив Володимир Ільків.

- Надмірно високий рівень соціального розшарування суспільства може призвести в подальшому до хвилі протестів, як, наприклад, у Єгипті, – додав професор Володимир Яцура, – Існує загроза, що Європу невдовзі теж можуть охопити подібні протести.

Професор наголосив, що подібні дані щодо реальних доходів різних соціальних верств потрібно постійно доносити до широких мас.

Юрко Антоняк звинуватив уряд Януковича-Азарова у тому, що його соціально-економічна політика приводить до подальшого зубожіння народу та поглиблення майнового і соціального розшарування, яке може досягти критичного рівня, коли його вже неможливо буде подолати економічними реформами, а лише революційним шляхом із повним переділом власності.

Учасники круглого столу на завершення дискусії підтримали пропозиції Борис Корпана та Мирослава Сеника, що головними чинниками, які можуть допомогти подолати надмірно високий рівень розшарування доходів українців, є перш за все заборона вивозу капіталу в офшорні зони, легалізація капіталів та оподаткування споживання замість оподаткування виробництва, а також обов'язкове декларування доходів та видатків громадян, що перш за все має стосуватися державних службовців та членів їх сімей.

Софія Федина наголосила, що проведений круглий стіл започатковує серію заходів ГПО "Українська справа", присвячених актуальним проблемам українського політичного, соціально-економічного та культурного життя. Їх розв'язання спільними зусиллями громадян і є Українською справою.

Юрко Антоняк

Прес-служба ГПО "Українська справа"

До теми:

http://politiko.ua/profile-103364

http://www.fri.net.ua/node/5857

http://politiko.ua/blogpost49497

http://politiko.ua/blogpost52078


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua