Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Податковий кодекс поза законом.


11
Рейтинг
11


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
0

Податковий кодекс набуває чинності 1 січня 2012 року.

 Податковий кодекс поза законом.
Вже сьогодні зрозуміло, що попереду у підприємців війна за себе, свій бізнес, своє майбутнє і життя. Уповноваженим органом від влади на боротьбу є податкові органи, які мають розгалужену структуру та просто фантастичні повноваження, що за фактичної відсутності в країні судової системи ставить підприємця в цій боротьбі в нерівне становище.

Вже з 1 січня наступного року багато підприємців постане перед дилемою, – закривати свій бізнес і їхати за кордон чи іти на завод чи намагатись вести боротьбу. Перший варіант представляє собою пасивну позицію, – це буде свідчити про повне фіаско багаторічної боротьби за виживання. Саме цього і чекає господарсько-владна система, представлена нашою українською бидло-елітою. Чекає, бо ринок не стоїть на місці, на місце тих, хто вивільнив частину ринку, прийдуть наші "бидлячі" бізнесмени-нувориші. Вони швидко захоплять цю частину ринку і отримають додаткові можливості за рахунок нерівної конкуренції та монополізації ринку представниками великого бізнесу.

Другий варіант є найбільш імовірним, а тому потребує чіткої тактичної і стратегічної роботи. Помилковим є сподівання суспільства на те, що боротьба підприємців проти податкового кодексу може стати початком для нового політичного руху або навіть революції. Чому в нашій країні кожна громадська ініціатива рано чи пізно перетворюється на партію, яка потім перетворюється на товариство з обмеженою відповідальністю? Метою підприємницької діяльності є отримання прибутку в першу чергу, а тому любе будівництво на такому принципі на основі приватного бізнесу призведе до того самого результату, що ми маємо зараз.

Малий та середній бізнес повинен розробити механізм дієвого захисту своїх прав та інтересів, а не намагатись будувати політичні партії. Вже сьогодні є реальна можливість створити спілки підприємців, як громадські організації, а не як політичні партії, там де їх немає. Активізувати їх роботу, там де вони зареєстровані, але фактично не діють. Налагодити механізм комунікації цих організацій. У кожної організації повинен бути офіс, офісна техніка, інтернет, телефон і найнятий юрист. Краще щомісяця сплатити 20-50 гривень і отримати безоплатну допомогу свого найнятого юриста, ніж платити інспектору податкової або пожежної та ще 100 перевірячим органам, що мають право доїти.

Незважаючи на те, що захистити свої права в нашій країні складно, не варто опускати руки. Правовий напрямок повинен бути основним після 1 січня наступного року. Вже сьогодні в судах триває війна пільговиків різного напрямку та водіїв з ДАЇ і скажу, що досить успішно. Слід поховати цей Податковий кодекс в судах, примусити інспекторів податкової та чиновників ночувати в судах. Потрібно навчитись лобіювати свої інтереси. На Заході існує потужний інститут "лоббі", які працюють цілком законно. Малий та середній бізнес повинен вміти лобіювати необхідні і справедливі для себе та суспільства закони.

Для початку давайте перевіримо на чинність Цього Податкового кодексу після його можливого підписання або не підписання.

В Прикінцевих та Перехідних положеннях цього Кодексу вказано, що він набуває чинності з 1 січня 2011 року, крім деяких частин, для яких встановлений інший строк набуття чинності. Тобто весь ПК з 1 січня не вступить в силу з 1 січня наступного року.

Але давайте пригадаємо новий Бюджетний кодекс України, який також набуває чинності 1 січня 2011 року.

Частина 1 статті 27 БК України визначає, що "Закони України або їх окремі положення, які впливають на показники бюджету (зменшують надходження бюджету та/або збільшують витрати бюджету) і приймаються після 15 липня року, що передує плановому, вводяться в дію не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим.

Новий ПК ґрунтується на принципі стабільності. Визначення принципу стабільності міститься в ст... 4 ПК. Зокрема, стабільність – зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного періоду;

Враховуючи, що Податковий кодекс власне і приймався з метою впливу на показники бюджету, – збільшення дохідної частини, набуття його чинності з 1 січня наступного року є неможливим з врахуванням норм Бюджетного кодексу України.

Якщо аналізувати норми ст. 4 БК України, то його норми мають перевагу над нормами ПК, зокрема:

– бюджетна система України і Державний бюджет України

встановлюються виключно цим Кодексом та законом про Державний

бюджет України. Якщо іншим нормативно-правовим актом бюджетні відносини

визначаються інакше, ніж у цьому Кодексі, застосовуються відповідні норми цього Кодексу.

Таким чином, Податковий кодекс може набути чинності тільки з 1 січня 2012 року, принаймні в тій частині, яка спрямована на збільшення показників бюджету. Тому є достатньо правових підстав для того, щоб в 2011 році. Податковий кодекс фактично не застосувався, а суди задовольняли позови підприємців.

Поховаємо всі разом Податковий кодекс в судах. Тільки спільний бойкот цього "податкового раю" може дати наслідки, а правових підстав для цього є достатньо.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua