Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
податковий кодекс   політичний волюнтаризм   псевдопідприємництво   справжнє підприємництво

НЕДОЛУГИЙ ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС: ХТО ВИНЕН І ЩО РОБИТИ?

Olexandr | 21.11.2010 13:38

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Податковий кодекс у прийнятому вигляді звичайно ж треба критикувати, вимагаючи того, щоб він справді став інструментом соціального прогресу в Україні.
Але "боротися" з антинауковим волюнтаризмом податкового законодавства треба так, щоб "борці" самі не впали в іншу крайність, відстоюючи свої приватні інтереси шляхом протилежного волюнтаризму.


НЕДОЛУГИЙ ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС: ХТО ВИНЕН І ЩО РОБИТИ?
НЕДОЛУГИЙ ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС: ХТО ВИНЕН І ЩО РОБИТИ?

Прийнятий Верховною Радою Податковий кодекс є відображенням волі і свідомості людей, які сьогодні при владі. Інакше і бути не може! Яка влада – таке й її законодавство. І навпаки: про "ідеологічну сутність" існуючої влади можна дізнатися, аналізуючи Податковий кодекс України. Як казав Ісус Христос, "по плодам їх пізнаєте їх".

Наукова експертиза цього "витвору" влади засвідчує однозначно, що у цілому це прояв політичного волюнтаризму (свавілля) у сфері внутрішньої політики. Образно кажучи, це "Кодекс податкового волюнтаризму". Волюнтаризм же – це діяльність без врахування чи навіть всупереч природним (об'єктивним) законам розвитку суспільства, що мають відкриватися суспільними науками. Тобто, це антинаукова "творчість" можновладців, а значить і прийнятий Податковий кодекс є антинауковим. Історичний досвід неодноразово засвідчив, що антинаукова політика завжди приводить до соціальних криз.

Якщо це так, то Податковий кодекс у прийнятому вигляді звичайно ж треба критикувати, вимагаючи того, щоб він справді став інструментом соціального прогресу в Україні.

Але "боротися" з антинауковим волюнтаризмом податкового законодавства треба так, щоб "борці" самі не впали в іншу крайність, відстоюючи свої приватні інтереси шляхом протилежного волюнтаризму.

Чи користуються сьогодні наші представники малого і середнього бізнесу, що піднялися на податковий "герць", прогресивною, науково обґрунтованою, неволюнтаристською податковою ідеологією? Чи не є їхні "праведні" емоції, насправді, як кажуть, шкурними?

Як перевірити їх стосовно цього? На мою думку, досить просто! Їм слід пройти тест, чесно відповівши на наступні запитання:

1. Чи розуміють вони, що будь-який бізнес є справжнім бізнесом, якщо він так само як і діяльність вчителя, лікаря, науковця, політика, військового тощо є суспільно корисним, а не легальним способом збагатитися за рахунок своїх ближніх? Інакше – це не бізнес, а псевдобізнес, під прикриттям якого псевдобізнесмени примітивно експлуатують своїх співгромадян, обкрадаючи їх!

2. Чи розуміють вони, що податкова політика і законодавство має враховувати не лише інтереси бізнесу і можновладців, а й так званих "третіх осіб" – пенсіонерів, інвалідів, вчителів, лікарів, науковців, військових, найманих працівників тощо?

3. Чи слід створювати однаково сприятливі податкові умови для усіх підприємців, якщо значна частина їх (так звані "тіньові і кримінальні бізнесмени") зловживає статусом підприємця, вульгарно наживаючись на праці своїх ближніх. Зокрема, продаючи завідомо неякісні товари, ухиляючись від сплати податків (але при цьому користуючись суспільними благами, створеними на податки, сплачені іншими), фальсифікуючи харчові продукти, порушуючи правила безпеки на виробництві, порушуючи трудове законодавство, експлуатуючи своїх найманих працівників, використовуючи підкуп чиновників тощо?

4. Чи всі, хто отримує статус підприємця, здатен і може ефективно займатися підприємницькою діяльністю, не порушуючи норми моралі і права?

5. Чи є вони прибічниками кримінальної "ідеології", згідно з якою чесний бізнес неможливий і начебто з цим слід змиритися? Ця "ідеологія" насаджується для виправдання псевдобізнесу, який полягає у збагаченні за рахунок ближнього, а не в отриманні прибутку за рахунок створення якісних товарів і послуг і реалізації їх в умовах добросовісної конкуренції.

6. Чи усі наші бізнесмени знають про існування наступної соціальної закономірності: податки можуть бути "правильними" лише тоді, коли в Україні буде "правильним" бізнес? Отож з окультурення ("цивілізування") свого бізнесу слід починати, для того щоб в Україні сформувалися оптимальні податки! При нецивілізованому бізнесі неможливо мати цивілізовані податки. Це природний закон економічного життя, який "працює" за будь-якої влади – народної чи антинародної.

По відповідях на цей тест слід встановити "діагноз" нашому бізнесу: він цивілізований вже, чи ще ні. Якщо ще ні, то нічого і сподіватися на "правильний" Податковий кодекс, бо він буде лише результатом перетягування ковдри між недолугою владою і недолугим бізнесом за рахунок "третіх осіб".

Усім, хто справді хоче порядку і прогресу в Україні слід керуватися наступним законом соціальної природи: справжнє благополуччя можна собі забезпечити лише слідуючи природним законам економічного життя, а не всупереч їм. Збагачення псевдобізнесменів за рахунок своїх ближніх є порушенням цих законів.

Саме таке збагачення породжує так звану "класову боротьбу". К. Маркс помилявся, вважаючи що класова боротьба – це боротьба між буржуазією і пролетаріатом. Насправді вічна боротьба – це боротьба між двома наступними класами: класом чесних людей і класом нечесних (у тому числі злочинців). Виходячи з цього і слід вирішувати "проблему бідних і багатих". Боротьба має бути не між бідними і багатими, а між чесними і нечесними. Чесне багатство, так само як і чесна бідність має поважатися. А злом є нечесне багатством, так само як і нечесна бідність. Оце лежить в основі соціального протиріччя, що породжує класову боротьбу.

Якщо клас чесних людей перемагає нечесних – маємо у результаті суспільний прогрес, якщо навпаки – то маємо регрес. Виходячи з цього природного закону суспільного життя, і маємо творити своє майбутнє.

Олександр Костенко

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua