Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

"Приборкання норовливої" відміняється. ОСББ "Голосіївська Фортеця" успішно захищає квартири своїх активістів у боротьбі з забудовником

Minto | 22.09.2010 18:31

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Попри анонсоване реформування ЖКГ в країні та курс на створення об'єднань співвласників, кияни зустрічають жорсткий опір своїм ініціативам в особі приватних ЖЕКів.

Ще в березні 2010 року компанія депутата Київради Дениса Костржевського ТОВ "БК "Міськжитлобуд" у поданих її представниками позовах до суду стверджувала про те, що продала три квартири в збудованому нею житловому комплексі "Голосієво" по два рази кожну. Перший раз – офшорці "Сармос Лімітед", другий – зовсім помилково – трьом фізичним особам.

Свою прикру помилку "Міськжитлобуд" попросив суд виправити. Шлях компанія директора аеропорту "Жуляни" запропонувала простий. По-перше, визнаємо договори 4-х річної давнини про участь у будівництві недійсними. По-друге, квартири, в яких люди зробили ремонт та проживають вже понад два роки забираємо. По-третє, взамін повертаємо їм символічну грошову компенсацію, сума якої в декілька разів менша за ту, що вони сплатили ТОВ "БК "Міськжитлобуд" в момент купівлі житла.

За якимось дивним збігом обставин "Міськжитлобуд" націлився на квартири, що належали трьом представникам різних керівних органів нещодавно утвореного в будинку об'єднання співвласників "Голосіївська фортеця". Саме це об'єднання у суді намагається особисто ліквідувати директор столичного летовища Д.Б. Костржевський. Начебто через те, що його забули запросити на урочисті збори власників квартир. Зі слів же представників ОСББ причина банальніша – об'єднання складає потенційну загрозу для одного з бізнесів депутата – приватного ЖЕКу ТОВ "ЕО Голосієво".

Ряд дивних збігів обставин значно розширився після детального ознайомлення з позовними заявами "Міськжитлобуду". Одразу ж мешканці "Голосієва" віднайшли, що директор офшорки "Сармос лімітед" є виконуючим обов'язки директора ТОВ "БК "Міськжитлобуд". Ще згодом через суд з'ясували про те, що рахунок офшорної компанії, вказаний у реквізитах договорів про купівлю квартир у "Міськжитлобуду" відкритий в банку "Хрещатик" на рік пізніше за дату начебто укладення цих документів.

Все це, та багато інших несподіванок наштовхували лише на одну думку – договори про продаж квартир "Міськжитлобудом" офшорній компанії – підробка, а весь процес затіяний забудовником – шахрайство. Тому, у червні цього року близько 260 мешканців будинку N13 по вулиці Голосіївській звернулися до Президента України та Прем'єр-міністра України з колективними листами, в яких поінформували зокрема про незаконні спроби "Міськжитлобуду" у злочинний спосіб позбавити квартир людей, які активно відстоюють право власників квартир на самостійне господарювання у своєму будинку.

Схожі звернення спрямували до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, профільних комітетів Верховної Ради та окремих народних депутатів.

По виконавчій вертикалі вказані листи дійшли до Голосіївського відділку міліції, де заявники надали необхідні матеріали та докази шахрайства з боку посадових осіб ТОВ "БК "Міськжитлобуд".

Відповідь чекали довго та все ж отримали. Майор міліції А.В. Лобашев постановив відмовити у порушенні кримінальної справи. Його вердикт – ознаки складу злочину відсутні, оскільки посадові особи "Міськжитлобуду" заперечують те, що між будівельною компанією та офшоркою "Сармос лімітед" укладалась угода і зазначають, що "Міськжитлобуд" не продавав цільових облігацій "Сармосу" і не отримував від нього грошових коштів. Три позови у суді посадові особи "Міськжитлобуду" пояснили оригінально. Документи про начебто продаж трьох квартир "Міськжитлобудом" офшорній компанії "Сармос лімітед" приніс у пакунку та залишив в офісі забудовника один з теперішніх власників квартир. В суд "Міськжитлобуд" направив їх, начебто, щоб зрозуміти кому ж все ж таки належать квартири.

Те, що сказане посадовими особами компанії депутата Київради неможна було ув'язати одне з одним, міліцію чомусь не здивувало, а ось власників трьох квартир в "Голосієво", яких так старанно збирався виселити "Міськжитлобуд", більш ніж. Останні оскаржили постанову про відмову у порушенні кримінальної справи у київській Прокуратурі. Попросили скасувати її, провести перевірку законності дій майора міліції, порушити кримінальну справу у зв'язку із шахрайськими діями посадових осіб ТОВ "БК "Міськжитлобуд" та надання ними завідомо неправдивої інформації.

Поки в Ударцова думають, що робити із цими проханнями, спантеличені наполегливістю борців з об'єднання співвласників міськжитлобудівці занесли в суд клопотання. Коротке і зрозуміле: "просимо закрите провадження у справі".

Таким чином, вже дві з трьох квартир представників "Голосіївської фортеці" успішно відвойовані. Попереду третя.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua