Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Хто зупинить Приватбанк?


4
Рейтинг
4


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
3

В неправовій державі, де у керма знаходяться відморозки – нувориші, де президент має дві судимості, а країна поступово скочується на саме дно, за Закон правлять не норма моралі та права, а норма "понятія", закон "сильнішого", себто кулака.

Хто зупинить Приватбанк?
Тому в такій країні судова та правоохоронна системи не працюють на основну масу своїх громадян, а обслуговують та захищають державний та господарський сектор.

Основою суспільного ладу в такій країні є правовий нігілізм, який вже майже досяг свого максимального рівня. Той факт, що закони не виконуються, зумовило зневіру людей в інститут права, що не могло не вплинути на шкалу моральних принципів суспільства. Корупція в Україні сприймається нормально більшістю населення як ефективний принцип вирішення проблем. З корупцією в нашій країні борються зазвичай саме ті, хто її продукує. Наші співгромадяни за звичкою продовжують писати листи президентам та прем'єрам з проханнями покарати винних та добитися справедливості. Якщо б у нас була правова країна, то людина звернулася до суду або в правоохоронні органи, але в Україні за радянською звичкою всі свої проблеми адресують президенту країні, після чого відділ звернень громадян добросовісно переадресовує всі звернення на область та відповідно в район. Детально описувати устрій "системи", яка неначе омела паразитує в нашому суспільстві не має потреби, кожному відомо, що проти системи не підеш. Я б хотів привернути увагу не Табачнику і не Фаріон, бо останнім часом ці дві особи є основними темами, що хвилюють українців. У нас що, крім Табачника та Фаріон вже немає жодних проблем? Та проблем стільки, що греблю гати. Це безперечно добре, що ми приділяємо стільки уваги відстоюванню своїх принципів, що вже кілька місяців клянемо на чому світ стоїть Фаріон та ініціюємо всеукраїнську акцію за відставку Табачника. Скільки часу, енергії, зусиль потрібно витратити на проблеми, які не є проблемами. Якщо на Заході вчитель буде розпатякувати на теми своїх політичних або релігійних переконань, то наступного дня його просто звільнять з роботи. У нас же Фаріон вчепили на прапори та розпочали безпрецедентну акцію травлі та нищення націоналізму. Або візьмемо Табачника. Вимагати його відставки та мовчати про інших міністрів, як то Цушко, Могильов, Єжель та всі інших є профанацією громадянської позиції. Я ніяким чином не хочу засудити акцію проти Табачника, крім канчуків він ні на що не заслуговує. Я за те, щоб бути послідовними та адекватними. Якщо в Європі всі громадські акції стосуються підняття своїх соціальних стандартів, що є логічним, то в Україні всю увагу громадськості навмисно відволікають подібними акціями на кшталт "Бий жидів, спасай Росію".

Наше суспільство хворе. Чому ніхто не піднімає питання відносин українців з банками, а власне з одним із них, який займає завжди перші місця в українському рейтингу фінансово-кредитних установ? Це – Приватбанк. Можу без перебільшення сказати, що саме цей банк є одним із засновників всеукраїнського товариства правових нігілістів. Такого рівня цинізму та вседозволеності навряд чи зможе хтось досягнути. Як практикуючому юристу мені дуже часто доводиться останнім часом вирішувати проблеми громадян в банківській сфері. Причому 95% скарг та звернень стосується саме "Приватбанку". Якщо у відносинах з іншими банками в основному достатньо досудового врегулювання спору, з цим банком не все так просто. Приватбанк ніколи не йде ні на які поступки своїм клієнтам, їх політика орієнтована виключно на швидке отримання максимальних прибутків якими-завгодно методами.

Як відомо, в грудні 2008 року Верховна Рада України заборонила піднімати відсоткові ставки за кредитом в односторонньому порядку, але Приватбанк по багатьом договорам підняв відсотки майже вдвоє, навіть по валютним кредитам. Тільки уявіть собі, ви взяли кредит під купівлю квартири в розмірі 14 % в доларах США, а після одностороннього підняття банком ставок тепер повинні платити 28 %, і також в валюті. Зазначу, що навіть за відсутності вказаного Закону жодних правових підстав для підняття в односторонньому порядку відсотків до такого рівня не може бути.

Окрема тема, це договірна підсудність. Якщо ви підписуєте договір з Приватбанком, то знайте, що тим самим ви погоджуєтесь на те, що всі спори, що випливають з договору, будуть розглядатися за вибором банку в одному із судів м. Дніпропетровськ. Тому не дивуйтесь, коли до Вас зненацька прийде дніпропетровське рішення суду, яке вже вступило в силу.

З рішеннями дніпропетровських судів окрема тема. Приватбанку так не вистачає часу, що його працівники дуже полюбляють самі писати рішення судів. Для прикладу, отримуєте ви ксерокопію рішення суду або навіть рішення з начебто гербовою печаткою суду про стягнення з вас н-ної суми. Основна частина наших співгромадян починає відразу шукати гроші, бо це ж рішення суду. Саме на таку психологію і розраховує банк, бо ніякого рішення суду ніякий суд не виносив, рішення – проста підробка. З допомогою такого ноу-хау добра половина неплатників "добровільно" сплачує всі борги.

Іншим методом вибивання боргів є звернення до колекторських кампаній. Думаю, що не варто пояснювати чим це вам може загрожувати. Колектори практикують все, щоб на вас заробити. Це і дзвінки вночі або ввечері і постійні оббивання вашого порогу і звернення з листами про вашу неблагонадійність до вашого начальства. Після таких відвідин у клієнтів банку трапляються і сердечні приступи і запої та всілякі інші негаразди.

І головне – це психологія. Вкрай невеликий відсоток людей, що звертаються після відносин з Приватбанком, бажає подавати позов до суду. Головною причиною є саме зневіра в нашій судовій системі, і не дивно, адже навіть суди використовують Закон як завгодно.

Для прикладу, в судовій практиці вже достатньо прикладів, які доводять все мною викладене. Використовуючи одно і ту ж норму про дію закону в часі, одні суди відмовляють у задоволенні позовів, а друга половина судів задовольняє посилаючись на одну і ту ж статтю Конституції України.

А що ж робить Національний банк України, який начебто повинен контролювати умови виданої Приватбанку ліцензії? Можливо, Приватбанк поза законом в нашій державі? То хто тоді може зупинити цього монстра?...

Тільки ми самі можемо це зробити. Наша українська звичка чекати мани небесної та сподіватись, що все вирішиться просто так, вже призвело до того, що ми не впливаємо на свій вибір. Досить ходити за манівцями та шукати псевдо істини. Потрібно ставити перед собою конкретні цілі, можливо навіть матеріального ґатунку. Обрати голову профкому, відстояти перед директором свої права та добитись підняття оплати праці та навіть провести всеукраїнську акцію проти свавілля Приватбанку. Як мовиться в одній американській приказці: "Мало бути гарним хлопцем, треба, що про це дізнались інші". Так почнімо змінювати свою країну змінивши себе в першу чергу, а якщо це станеться, то ми будемо жити в іншій країні.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua