Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Янукович Тимошенко дефолт бідність Україна

Хронологія війни багатих з бідністю


1
Рейтинг
1


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
3

Державний бюджет України не прийнятий. А злидні вже давно чекають біля порога. Тільки б не відкрили двері, бо тоді бідності не буде існувати. Всі ми станемо рівними, а тому наша бідність буде життєвою нормою існування суспільства, тобто буде подолана...

Хронологія війни багатих з бідністю
В Україні не один рік триває війна з бідністю, але паперова. Першим піонером в цій царині став Леонід Кучма, адже саме він своїм Указом 15 серпня 2001 року затвердив Стратегію подолання бідності. В преамбулі до свого Указу Кучма вказав таке: "з метою зменшення масштабів з бідністю та усунення її найгостріших проявів", тобто Льончик розумів, що в цій країні знищити бідність є справою фантастичною. За його прогнозами в 2010 році рівень крайньої бідності повинен був зменшитися з 14, 7 % в 2000 році до 3 %. Для тих, хто не знає, що таке рівень крайньої бідності, то зазначу, що це бідність, яка порівняно зі стандартами цивілізації асоціюється з межею виживання

Після такого оптимістичного початку всі наші керманичі, починаючі від Верховної Ради України та Уряду і закінчуючи районними адміністраціями почали щорічно затверджувати плани заходів подолання бідності, звітувати про виконання, розробляти критерії оцінки бідності та змінювати їх, давати доручення та звітувати про їх виконання, проводити круглі столи, семінари, писати протоколи і т. д. Щоб ви не сумнівалися, паперовою роботою наше чиновництво вміє займатись дуже добре. У війні з бідністю взяли участь всі прем'єр-міністри України в період з 2001 року.

Чому я нагадав цю тему саме сьогодні? Бо побачив пик..., пробачте, перші кроки нашого нового Лідера та головного керманича українського титаніка.

Так от, шановний пан за день по різним телеканалам вже кілька раз нагадав, що він підписав указ спрямований на боротьбу з бідністю, бо він такий справедливий і зробив це, щоб підняти рівень зарплат і пенсій. Мені навіть подзвонили родичі, які голосували за шановного пана, щоб повідомити мені радісну новину, – сьогодні підписаний історичний документ, з завтрашнього дня з бідністю буде подолано.

Ну я собі так подумав, щось тут не те. Одні кажуть, що нам всім скоро буде п... або дефолт, а тут бідності практично немає. Та й вирішив почитати, що ж там "наваяли" Акімови з Германами та Колєсніковим? Що ж це за рецепт такий з бідністю?

Раджу всім почитати перший Указ Віктора Федоровича (за його словами перший, тільки тихо, бо це дуже велика таємниця, – це третій указ за сьогодні і 10 за два дні).

Можна навіть порадіти, які ми будемо щасливі незабаром, бо... все буде дуже добре... або дуже погано. Читаємо Указ:

П.2 Комітету з економічних реформ:

1) проаналізувати із залученням провідних учених та фахівців стан бідності в Україні та внести пропозиції щодо підвищення ефективності державної політики, шляхів прискорення розв'язання проблем у цій сфері.


То значить ми збираємось тільки проводити аналіз стану бідності в Україні, а що ж ми робили кілька років до цього, тобто що ж робив тіньовий кабмін, поки був в опозиції? Можливо він збирав інформацію, проводив аналіз цього стану бідності, розробляв стратегію подолання цього явища? Виявляється, що наш Президент навіть не знає, а який же стан бідності в Україні. Зараз це зробить комітет з економічних реформ, себто перепише звіт Мінпраці за 2009 рік і доповість про стан бідності. А хто ж готував цей звіт? Випадково не міністр пані Тимошенко? Ну тоді похибка буде складати всі 100 %.

Йдемо далі.

П. 3. Кабінету Міністрів України:

1) забезпечити безумовне виконання Закону України "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати";


Як? Державного бюджету ж немає. Фінансування видатків проводиться на рівні минулого року. Хтось читав бюджетний кодекс України? Тобто, піди туди не знаю куди, візьми те, не знаю що. Може було потрібно зобов'язати Кабмін в 3-денний термін внести проект бюджету на 2010 рік в Верховну раду та потім зобов'язати? Але нашому Президенту немає коли. Він же поспішає доповісти народу про виконання програми.

Що там ще? Ну безперечно, що розробити програму подолання бідності до 2015 року. Як же без програми можна буде звітувати про виконання? А що то за Указ такий, і для чого його було писати, якщо він нічого не дає. І я так думав, поки не дійшов до п. 4.

П. 4. Запропонувати Генеральній прокуратурі України вжити в установленому порядку заходів нагляду за додержанням соціально-економічних прав людини і громадянина, додержанням законів із цих питань органами виконавчої влади, їх посадовими особами, зокрема Кабінетом Міністрів України, його посадовими особами Закону України "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати".

Ось. Оце і є мета подолання бідності. Насправді метою є подолання Тимошенко та її Уряду. Питається, і для чого прокуратурі пропонувати вживати заходи нагляду за додержанням прав людини, якщо вони відповідно до Конституції України та Закону України "Про прокуратуру" і так зобов'язані це робити? Що за маячня? А ніяка це не маячня, бо потрібно порушити кримінальну справу (в кращому випадку) або хоча б здійснити кілька піар-акцій. А потім дивись і недовіра та відставка.

І наостанок.

П. 5. Адміністрації Президента України забезпечити систематичне інформування громадськості про хід виконання цього Указу.

А що ж тут інформувати? Про що інформувати? Напевно, про бойкотування подолання бідності Тимошенко та її Урядом.

Які у мене висновки?

Перше. У Януковича немає більшості, щоб відправити Уряд у відставку та призначити новий, принаймні на сьогоднішній день. Він би не видумував таку схему відставки Уряду.

Друге. Якщо Янукович з Германими, Акимовими та Колєсніковими думають здивувати суспільство такими реформами паперової війни з бідністю, то дуже скоро всі зрозуміють, що король насправді голий.

Третє. Прийнятий та пролобійований до виборів командою Януковича Закон, за яким було піднято соціальні стандарти вже відпрацював себе та дав непоганий результат, тепер він є зашморгом для команди Януковича та бюджету на цей рік, бо всі розуміють неможливість його прийняття за такими соцстандартами.

Четверте. Єдиний кандидат, який постійно наголошував на можливому дефолті, є Яценюк. Можливо, що саме його і принесуть в жертву, щоб вийти з патової ситуації.

І п'яте. Державний бюджет України не прийнятий. І Президент і прем'єр – міністр не надто поспішають. ВІН бореться з бідністю та роздає борги, а ВОНА вичікує, щоб протриматись довше на шахівниці. А злидні вже давно чекають біля порога. Тільки б не відкрили двері, бо тоді бідності не буде існувати. Всі ми станемо рівними, а тому наша бідність буде життєвою нормою існування суспільства, тобто буде подолана...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua