Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Популярная вирусология. Вечный кризис. Кредиты и депозиты

Бодя | 22.03.2009 15:23
Почему на самом деле в аши депозиты являются кредитами, и почему нарушение античного правила привело к краху банков.
Коментарі
Vladimir   | 22.03.2009 15:57
При всем уважении к Вам и к автору (отцу отечественного либерализма), он не прав. Я это в блоге автора на Лиге объяснил. Все это "частичное резервирование" – заумная выдумка.
Бодя   | 22.03.2009 16:37
Автор не перший, хто звинувачує часткове резервування в кризі. І це були не останні люди. Як я писав, єдині хто передбачили депресію 30-х і сьогоднішню кризу.
Прочитав Ваш коментар на Лізі і не зрозумів Вашої позиції. Якщо вкладник вніс 100 грн, 20 грн зарезервовано, 80 грн можуть бути видані як кредит. Одночасно він може користуватись своїми 100 грн (виписувати чеки. Як прилад, вклади до запитання в фінансовому аналізі відносяться поряд з грошовими коштами до найліквідніших активів).
Таким чином здійснюється грошова емісія. Її здійснює не комерційнй банк, а центральний банк який встановлює ставку резервування і виступає кредитором останньої інстанції.
Vladimir   | 22.03.2009 18:07
Бодя Мы про Украину говорим? Вы чеки часто выписывали? У меня товарищ не смог заплатить иностранцу, тот требовал чеки в оплату, а товарищ в Харькове не нашел ни 1 банка, согласного его выписать.
Поэтому, на самом деле, клиент не может пользоваться своими 100гр, если банк их не способен отоварить. Т.е. Вы предъявляете чек в банк, а тот отвечает – нет у меня денег, я 200гр. клиенту С отдал и нет у меня ничего. Так? Или он оплачивает чек воздухом, не имея средств ни в кассе, ни на коррсчете? Откуда реальные деньги? Что касается денежных агрегатов, да, они посчитаны. Но реальных избыточных денег то и не возникает. А чтобы в экономике не быолишних денег, НБ и устанавливает нужную ставку резервир
Бодя   | 22.03.2009 18:18
[
Vladimir:
Мы про Украину говорим?
Україна не існує окремо від світу. Фінансова криза спричинена різними способам інфляційної політики держав. У нас окремо, можливо, ставка резервування не має такого сильного впливу (але це не єдиний метод емісії. Ще є облікова ставка, операції на валютному ринку), але в інших країнах це абсолютно ефективний (в сенсі дієвості а не позитивного впливу) сосіб регулювання економіки.
[
Vladimir:
А чтобы в экономике не быолишних денег, НБ и устанавливает нужную ставку резервир
Центробанк не може ефективно регулювати економіку. Історія показує, що без ЦБ грошові ринки були стабільнішими.
Бодя   | 22.03.2009 18:23
Будь-яке централізоване регулювання – деструктивне.
Ринок, його спонтанний порядок – єдиноможливий спосіб досягнення максимальної ефективності економіки.
Бодя   | 22.03.2009 19:18
І все-таки я погоджусь, часткове резервування – не основна причина. Основна причина – заниження облікових ставок.
Vladimir   | 22.03.2009 20:35
Бодя, деньги эмитирует государство. Поэтому кроме государства некому следить за их соответствием количеству товаров и услуг.
Регулятор обязан был следить за качеством кредитов но не делал этого. Способов эмиссии также огромное количество. Тот что Вы указали, он не мешает обеспечивать соответствие денег и товаров/услуг. На самом деле, дефицит бюджета – гораздо эффективнее средство инфляции, А в США и западных странах он был огромным и рос постоянно.
Бодя   | 22.03.2009 21:16
"соответствие денег и товаров/услуг" порушується, оскільки банки "збільшують кредитування, значно перевищуючи ліміт, обумовлений їх власними активами, а також фондами, довіреними їм банківськими клієнтами" (Мізес, "Австрійська теорія економічного циклу").
Дефіцит бюджету сам по собі не є засобом інфляції, оскільки надлишкові видатки таки покриваються чимось (емітованими грішми).
Бодя   | 22.03.2009 21:25
Варто згадати, що мова не лише і навіть не так про інфляцію, як про економічну кризу. Штучно занижений рівень процентних ставок (внаслідок як часткового резервування так і заниженої облікової ставки ЦБ) призводить до невиправданого оптимізму і інвестицій, які були б невигідними за нормальних умов. Виникає штучний бум (найбільших масштабів він набув на ринку нерухомості (і в США і в Україні)).
Перед страхом збільшення темпів інфляції. ЦБ наближає процентні ставки до реального рівня, це призводить до масових проблем платоспроможності отих переоцінених інвестпроектів. Далі йде зменшення попиту з їх сторони і т.д.
Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua