Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Газ   транзит газу   збиття цін на внутрішньому ринку

Погабування України. 5. Дешевий газ; нічого не міняється; формула обману


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
4

Команда Президента, Соколовський та Кислинський, продовжують проводити таку політику формування цін на газ та транзит, котра спряє: збиттю внутрішніх цін на газ вдвічі, знищенню газопроводу, реекспорту та контрабанді газу, знищенню власної газової промисловості.

Читаю заголовки сьгоднішньої УП.

Обгрунтована ціна на газ у 1 кварталі – від $192,6 за тис. м куб (при транзитній ставці $2,2) до $218 (при ставці $2,47) – Соколовський.

Ціна газу для України вища $201 долара не відповідає національним інтересам -Кислинський.

Світова ціна як, наприклад, в 2002 році, знову приблизно вдвічі вища указаних в цих заявах. Наскільки я розумію, тут вказана ціна газу, на фіксований (!!!) об*єм газу, який Росія виділяє на оплату транзиту.

Вирішив поцікавитися, хто ж це такі: Соколовський та Кислинський.

Виявляється: Богдан Соколовський – уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки; Андрій Кислинський – Заступник глави Секретаріату Президента України. Тобто, люди Президента.

Такий підхід представників Президента є повним продовженням політики Кучми, спрямованої на штучне збиття ціни на газ на внутрішньму газовому ринку України за рахунок штучного зниження ціни на транзит російського газу в Європу.

Порахуємо. Світова ціна на транзит газу лежить в діапазоні $6 – $8 за тис. м куб на 100 км. За транзит 100 млрд куб м російського газу Україна має отримати біля $9 млрд. При світовій ціні, наприклад, $400 за тис. м. куб, за ці кошти можна купити 22.5 млрд м куб газу, що і відповідає об*єму імпорту газу із Росії. При цьому Україна нікому нічого не винна. Ще раз нагадую, такий приблизно об*єм Росія і виділяє на проплату цього транзиту. Як на мій погляд, Росія, пропонуючи Україні світову ціну на газ і виділяючи на оплату його транзиту біля 22.5 млрд м куб газу чесно працює по світових цінах як на газ, так і за транзит.

Але такі умови не влаштовують українську владу. За що ж вона воює? Судячи по вищеприведених заявах, їй потрібно збивати ціну газу на внутрішньому ринку вдвічі. Тільки тоді вона продовжить грабувати народ України за рахунок реекспорту непотрібного (Україні) в реальності і штучно здешевленого українського газу та його контрабанди, та безжалісної експлуатації газопроводів. Не знаючи всіх деталей газових переговорів, покищо не можу зрозуміти: чому Росія не підписує умови Соколовського? Вона формально нічого не втрачала. Напрошується висновок, що величезний (???!!!) фактичний експорт (реекспорт, контрабанда) газу із України серйозно підриває міжнародний газовий ринок Росії.

В Україні, нажаль, нічого не міняється.

Адже тільки оцінка ціни на газ і транзит в світових цінах все ставить на місце. Не потрібні ніякі посередники, всі схеми взаємовідносин відкриті, низкотехнологічні підприємства повинні перебудовуватись і т. д. Тільки в цьому випадку можна чекати певного прогресу в розвитку країни.

А так пограбування продовжується.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua