Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
тарифи   здирництво   шахрайство   продажні суди

Жеківщина

verbicky | 11.05.2008 19:20

-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
4

Обіцяли впорядкувати тарифи на житло, за рахунок чого будемо платити тільки за надані послуги. Як завжди, збрехали!

ЖЕКІВЩИНА

Прийшла чергова платіжка з ЖЕКу. За квартиру я тепер повинен платити щомісяця на 15 гр. більше. Це при тому, що пани Міністри патякали по телебаченню, що наведуть порядок з оплатою комунальних послуг і введуть індивідуальні оплату, при якій ми будемо платити тільки за надані послуги.

Підписав і я договір з ЖЕКом. Щоправда, на підпис дали типовий договір, та я його підписав з зауваженнями. Викреслив ті послуги, які ніколи не надавались і надаватись не будуть. По моїм підрахункам вийшло, що платити я повинен не 54,85гр, а 48,70гр!

І от квитанція з вимогою платити 69,43 гр.!

Звернувся до бухгалтерії, чому не 48,7, а 69,43, як я написав у договорі?

Виявляється, ті договори ніхто не читав і читати не збирається. Мовляв, все підраховано в типовому договорі. Що ж, подивимось по квитанції за що я плачу:

1.Прибирання сходових кліток (0,1968) Так, до цього пункту зауважень не маю.

2. Прибирання прибудинкової території (0,1824) – а який розмір тієї території? У нас з одного боку вбудували новий будинок, напроти вікон, теж будують. Як ця територія прибирається, видно з цього фото http://i049.radikal.ru/0805/1f/4bfd50d260c3.jpg

3.Дератизація (0,0024). У нас минулого літа у всіх квартирах під'їзду з'явились білі мурашки. Звернулись до ЖЕКу з проханням щось зробити. Їх відповіддю було "Там де чисто, мурах не буває!".То ж самі виводимо цю комашню. Взагалі-то дератизація це боротьба з пацюками. Якби й схотіли провадити дератизацію, то як це у нас зробиш, коли сміттєпровід заварили з самого початку, підвали і міжповерхові технічні приміщення й горище – забиті наглухо, чи надійно замкнені. За всі 15 років, що тут живу, та дератизація не провадилась ні разу!

4. Освітлення місць загального користування (0,0144). На східних клітинках жарівки давно вже покрали разом з арматурою світильників. Скільки не звертались в ЖЕК – відповідь одна – не ми знімали, не ми й повинні ставити! От таке обслуговування по цьому пункту! http://i003.radikal.ru/0805/eb/4b41f7769add.jpg

4.Підготовка будинку до осінньо-зимового періоду (0,0810). Хотів би я знати, що розуміють під цією підготовкою? Утеплюємо стіни ми за свій кошт. Вікна в під'їзді склимо самі. Вхідні двері замінили теж самі, без ЖЕК. Хіба що минулого року, вперше за 15 років, толеві латки він наклав на покрівлі.

5.Обслуговування системи водопостачання і опалення (0,1600). Ви коли небудь бачили, щоб ЖЕК міняв Вам труби і обладнання водопостачання та водовідведення? Ви підете в ЖЕК, коли у Вас потекла батарея? Та всі ці ремонти ми робимо за свій кошт! Мало того, у нас при вході в під'їзд регулярно обновлюється ця об'ява, щоб знали, куди звертатись http://i008.radikal.ru/0805/15/49f238efef64.jpg

6.Послуги з поточного ремонту (0.1555). Та всі ці ремонти і поточні, і капітальні ми робимо самі за власний кошт, адже у ЖЕКа одна відповідь – нема коштів!

7. Обслуговування аварійними службами (0.0163). Це є, але ж у випадку пошкоджень ми звертаємось безпосередньо до аварійних служб міськгазу, міськенерго, міськводоканал, а не до ЖЕК.

8. Вивезення побутових відходів (0,1550). Відходи вивозять, та скільки разів цим службам доводилось страйкувати, щоб ЖЕК віддав їм кошти, проплачені нами! Це при тому, що якби ми мали змогу платити напряму, це нам би обходилось на 20% дешевше!

9.Тех.обслуговуування та ремонт ліфтів (0,183). Так, у нас декілька разів ремонтували ліфт. Але ж знову таки, не після звернення до ЖЕКу, а після дзвінків до їх служби, з якою ЖЕКи теж не спішать розраховуватись.

10.Електро освітлення місць загального користування (0.0300). Я вже писав в п.3, що всі елементи конструкцій освітлення місць загального користування знищені і користуємось тими, що поставили самі біля своїх дверей. Їх ЖЕКівці не обслуговують, навпаки, вимагають зняти! http://i003.radikal.ru/0805/eb/4b41f7769add.jpg

То за що ж платити?

Разом нарахували 1,231 гр. за м2. Я викинув в договорі тільки те, що не можуть робити і

У мене вийшло 0,863 гр./м3. Різниця складає майже 30%

Я виключив тільки оплату тих послуг, які ЖЕК не може, навіть при бажанні, надавати. А як з тими послугами, які він повинен надавати?

За якою б послугою Ви не звернулись до ЖЕКу, відповідь стандартна: "нема коштів, а тих копійок, що платить населення, не вистачає навіть на зарплату їх нечисленного персоналу ". Та вияснити, який жне то персонал, та які кошти поступають на його утримання, вам в ЖЕКу не вдасться, навіть маючи значок ВГО "Батьківщини"на грудях (з літа 2005 керівництво ЖЕКів добровільно-примусово поголовно стало членами "Батьківщини"). Та те, що у ЖЕК страшенна таємниця державної ваги, Ви легко можете

здобути у відділі житлово-комунального господарства Вашого міськ- чи райвиконкому!

От і я в Львівській Ратуші зміг ознайомитись зі звітом по діяльності ЖЕКів за 2007. Нажаль, мій Сихівський район тоді тільки створювався, то ж приведу дані по звіту галицького району, до якого тоді входив Сихів. Так от, той "нечисленний персонал "середнього ЖЕКу складає аж 110 чоловік, з них адміністрації цілих – 20! Ці 20 "рукойводителів" керують 50 двірниками та 40 спеціалістами. Ну, двірника я бачу кожен день, а от які спеціалісти в нашому Жеку дізнався тільки з цього звіту. Виявляється у нас є цілий гурт сантехніків та слюсарів, є електрики та столяр. Є навіть штукатури. І не просто є спеціалісти. На кожного з них списують матеріали. Так, виявляється у нас у штаті є сажотрус, який повинен чистити димо- газоходи. От правда, минулого року я придбав імпортну витяжку для газової плити. Вставили трубу в віконце на стінці. Включили витяжку і з того отвору стала валити пил. Монтажники виявили, що та витяжна труба у стіні повністю заблокована. Вийняли з неї ціле відро шматків застиглого цементу, що був там з часів здачі будинку. А будинок же здавали аж у 1992! І з цього часу ні разу ті вентиляційні труби не чистились. Та це не завадило тільки у минулому році списати на роботи того сажотруса аж 2585 шт. керамічної плитки! Хоч сантехнічні роботи нам виконують приватники, сантехнікам і слюсарям ЖЕКу списано було засувок для води – 20 шт. (кожна вартістю 269 гр.), болтів – 149 кг, арматури – 38 кг, труб діаметром 15- 40 мм – аж 130 метрів! До них ще додано повні комплекти кранів, вентилів, ключів, шайб, прокладок, ущільнювачів!

І це зовсім не копійки, а десятки тисяч гривен! За що? Та й сам принцип побудови тих тарифів перенесено з добрих радянських часів, коли на кожного з нас належало 12м2 і тому розрахунки можна було вести по житловій площі квартир. Тепер одні мають, як на кладовищі, по 2м2 на людину, а інші по 1000м2. Зв'язок між кількістю жильців і площею, яка їм належить, повністю втрачено. А за приборку території, вивезення сміття, користування ліфтів ми платимо не від кількості проживаючих, а від площі!

Зараз деякі розумники вимагають повернення до загальної платіжної книжки. Чого це буде коштувати! Я заплатив за електроенергію в Райенерго 30 гр. В ЖЕКу за цей же місяць в платіжці записано 36 гр.!. Так будуть брати і за всі чужі послуги!

Нема тієї Держави, яку ми будували. Тепер живемо в Державі, в якій, здається діє закон: "Хто платить, той і замовляє музику!" Ми платимо за послуги. А де вони? Хіба реально оформити відсутність надання послуг, якщо для цього акт повинен підписати представник ЖЕК?

Чи довго проіснує Держава, в якій її громадяни позбавлені можливості впливати на своє власне життя і повинні змирятись з тим, що їх грабують ті, котрі їх повинні оберігати?

Та й чи можна називати ЦЮ Україну Державою?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua