Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
9
Рейтинг
9


Голосів "за"
14

Голосів "проти"
5

Коментарі
Напомню, что рекордная гиперинфляция более 10 000% пришлась на 1993-й во время премьерства "красного директора" Кучмы, президентстве Кравчука и нацбанкире Ющенко. Вот с них и надо бы спросить за долги "Ощадбанка" по полной программе.
Влад   | 14.01.2008 18:28
Александр Ковалевский | 14.01.2008 18:14
Напомню, что рекордная гиперинфляция более 10 000% пришлась на 1993-й во время премьерства "красного директора" Кучмы, президентстве Кравчука и нацбанкире Ющенко.
Ющенко уже исправляется. Он же дал добро на премьерство Тимошено, зная что денюжки по вкладам в какой то мере бут компенсироваться.
Влад   | 14.01.2008 18:38
Во время СССР у меня в кармане всегда был счет из Львовскогоо ресторана, стол на двоих (я и девушка), шампанское, водка, второе, закуска. Ровно 32 рубля. В любом городе Союза приглашал девушку, и чтобы не выйти за рамки бюджета, по счету заказывал столик, и всегда хватало и никогда не ошибался. Сейчас куда можно сходить за 32 доллара с девушкой на весь вечер (с продолжением конечно)? Правильно, никуда.
Vladimir   | 14.01.2008 19:49
Влад На 99%. Было хуже. Каких фабрик отечественную одежду Вы носили? Пенсионеры, конечно, носили. Но полные склады набитые отечественной одеждой были. А люди ее производившие получали зарплату. Завод Серп и Молот в принципе не мог производить нужный рынку двигатель, но работало там 30т.чел. На военных заводах куда больше. Ничего ведь не считалось, все было по фондам и лимитам, кто скоько тратил. Начался рынок и оказалось, что 80% пр-ти не могло работать нарынок, многие и не проектировались для этого. А в секонд-хенде покупают приезжающие в страну гордые иностранцы, сколько раз видел. Сначала все тут не так, потом увидели новый фирменный костюм за 10$ и хватает.
olesmamai   | 14.01.2008 19:49
Згоден з автором, що порівнювати курси валют теперішнього часу і минулого, часів СССР, – справа майже абсурдна. Повернути кошти за тодішньою купівельною вартістю, коли грошей була купа, купити нічого було, неможливо. Економіка такого не витримає.
Зрозуміло, що повинна бути справедливість, і кошти якось треба компенсовувати людям, які все життя працювали і в результаті нічого не мають. Але й треба усвідомлювати, що ці кошти могли б піти й на інші цілі. У нас дуже багато нагайних проблем, які потребують невідкладного реагування. Проблеми на які уряд не звертав уваги. Дуже складна ситуація з охороною здоровя. Вона відсутня. Дітей лікують тільки за гроші, які повністю кинуті напризовляще...
Vladimir   | 14.01.2008 19:54
Александр Ковалевский 14.01.2008 18:14 Еще это год подполковника милиции Ковалевского, так что с него тоже можно спросить за долги Сбербанка.
У Сбербанка вообще нет никаких долгов, это Пр-во взялось компенсировать потерю сбережений, у него долги. Образовались, если не ошибаюсь, в начале 1992г., именно тогда Кравчук удвоил вклады, а удвоенную сумму записал как долг. Потом в законе о компенсации сбережений долг еще увеличился. Но это Власть на себя его взяла, Сбербанк тут вообще ни причем. А сам вклад Вы могли забрать в любой момент. Просто если у Вас там была 1000р и это были деньги,то уже в 1991г. это была мелочь,а дальше и вовсе копейка.Именно это обесценивание Пр-во взялось компенсировать
  | 14.01.2008 20:28
Якась дивна дискусія – ніби і повертати немає що, і нічого за ті папірці купити було не можна і тд, тд, тд але люди чомусь ті книжки ось уже 16 років зберігають і вклади їм чомусь обіцяють повернути... Щось тут не так...

І
rombek   | 14.01.2008 20:43
Сейчас куда можно сходить за 32 доллара с девушкой на весь вечер (с продолжением конечно)? Правильно, никуда.
Влад в Вас, як і в багатьох на післясовєцькому просторі вивернуті невідомо куди погляди на життя. $32-160грн. достатня сума шоб поїсти і випити, навіть удвох, але не в найдорожчому ресторані. Бо в дорогих ресторанах основна частина надбавки в ціні йде за статус (понти). А в союзі в ціни закладів громадського харчування продолженіє не входило, або ж я шось забув? І порівняйте якість отриманого товару (послуги), а також доступність.
В Україні занадто мягко здійснили перехід до нової системи від соцреалізму, і якраз завдяки Кучмам з Кравчуками і Ющенками.
Ант.   | 14.01.2008 20:46
Гроші нікуди не зникли. Наскільки я пам'ятаю, кругленьку суму з рахунку Ощадбанку УРСР було переведено на рахунок Ощадбанку СРСР (можливо Росії). Це було десь в 90 або 91 роках.
rombek   | 14.01.2008 20:57
А потрібно було влаштувати всім "шокову терапію" в економіці, і ви б не мали інфляції навіть в 10% на рік, а мали б черги безробітних і голодних на вулицях. А головне більшість з вас, хто мав на рахунках в ощадбанку по кілька тисяч рублів, мусів би викупити в держави займану ним житлову площу, за яку, в середньому, потрібно би було віддати більше десятка тисяч рублів (інфляцію би це погасило тут же), і зявились масово бездомні.
Так шо найбільший злочин Кучми, Кравчука і Ющенка в тому шо не вигнали Вас безробітного з хати на вулицю. Я не кажу що вони помякшуючи для Вас перехід до нової системи вони думали про Ваше щастя, ні, вони дбали за збереження себе у владі.
rombek   | 14.01.2008 21:09
І найбільше зло, від попередньої влади в тому що вони розбестили народ пільгами, розпустили безкарністю за борги, і відівчили боятись голоду і безробіття. А в результаті ми отримали атрофовані спекулятивно завищені ціни на все (від житла і машин до китайського ширпотребу), і народ, який при продуктивності праці в max30% від західної має претензії на рівень життя як на заході (бо ми ж того варті).
А якшо теперішні уряди не перестануть гратись в гуманізм з народом і віддавати чужі борги, то в нас перспектив на західний рівень життя нема.
  | 14.01.2008 21:11
Грошей не існує коли не існує держави. Більше того специфіка СРСР унікальна відсутністю приватної власності як такої. Тобто народ СРСР був власником – всіх підприємств, всіх банків і ощадного також, всіх ресурсів – так і всіх зобовязань – внутрішніх (самого перед собою) так і зовнішніх. От і все. Коли відбувався поділ СРСР – все що всередині було розділено по республіках – вся власність зовні як і зобовязяння (борги) взяла Росія. І не треба говорити що тоді того хтось не хотів – саме хотіли.

Більше того основна маса підприємств була роздана в вигляді ваучерів – це хтось порахував? А на ваучері писало взагалі то 50 000 крб. Далі житловий фонд – державний – забезплатно був приватизований.
  | 14.01.2008 21:15
Це хтось порахував? Землі с\г призначення також без опалтно була віддана селянам в приватну власність (паї) – хтось це рахує?

Тому по великому рахунку всі розмови нагадують общину яка забила коня і зїла а по весні почали виставляти конюху його зобовязання – що кожному зоре город...
  | 14.01.2008 21:20
Стосвоно радянських підприємств взагалі якась "непонятка" підприємства – непотрібі застарілі і нікому не потрібні – олігархи що їх прибрали до рук – обікрали народ на мільярди доларів – то ви будь-ласка вже визначіться
Valeriy   | 14.01.2008 21:52
Украина расплачивается за чужие долги? Оригинально. А что есть у Украины своего, кроме того, что досталось от СССР? Новые заводы, шахты, ...Что? Разбазарила и продала – да. Пока что Украинское государство это паразит, проживающий имущество доставшееся от СССР. Под украинским государством я подразумеваю весь это гос аппарат, начиная с Президента. Чужие долги. Это ж надо, с больной головы на здоровую так переложить. Трогательная процедура, снимаю шляпу перед автором.Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua