Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Кабінет міністрів   Податковий кодекс   податки   збори   інші обов'язкові платежі до бюджету   внески до державних цільових фондів.

Кому потрібен такий податковий кодекс?

oratta | 3.11.2007 21:17

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
1

Той проект, що намагається протягнути партія регіонів не може бути прийнятим навіть за основу, як і попередній проект. Сьогодні виникла гостра необхідність розробки концептуально нового проекту, до якого необхідно включити все найкраще, що сьогодні використовується в розвинутих демократичних країнах.

Кабінет міністрів передав Верховній Раді VI скликання на затвердження Податковий кодекс, який дехто називає довгоочікувавним (http://pravda.com.ua/news/2007/11/1/66203.htm)

Той проект, що намагається протягнути партія регіонів не може бути прийнятим навіть за основу, як і попередній проект. Сьогодні виникла гостра необхідність розробки концептуально нового проекту, до якого необхідно включити все найкраще, що сьогодні використовується в розвинутих демократичних країнах.

Характерною особливістю діючої податкової системи сьогодні є її недосконалість, а саме: неузгодженість та суперечливість окремих податкових законів, нестабільність законодавства, неврегульоване податкове навантаження на платників, безсистемне й невиправдане надання пільг, перекручування економічної сутності окремих податків та непристосованість її до переходу від адміністративної-командних методів управління господарством до господарювання в умовах демократичної правової системи України.

Податковий кодекс має стати незмінним гарантом створення досконалої системи оподаткування з високим рівнем збирання податків і відсутністю податкового тиску, та має на меті регулювання відносин оподаткування, визначає принципи побудови податкової системи, перелік податків, зборів та інших обов'язкових платежів, що підлягають сплаті до бюджетів всіх рівнів які чітко взаємопов'язані в єдиному документі, має бути встановлена чітка послідовність їх сплати. Кодекс визначає методику обчислення податків зборів та інших обов'язкових платежів, ставки оподаткування (прив'язані до прожиткового мінімуму), правовий стан платників податків, порядок адміністрування податків, а також порядок і умови застосування фінансових санкцій до платників податків за порушення податкового законодавства.

На мою думку, в основі податкової системи повинні бути прямі податки, тобто податки, де об'єктом оподаткування є доходи фізичних осіб, прибуток юридичних осіб, земля, майно та капітал. Враховуючи різке розшарування суспільства, при оподаткуванні повинна використовуватись диференціація ставок податків, в залежності від виду діяльності прямо-пропорційно розміру отриманого доходу, вартості майна (землі). Неоподатковуваний мінімум має бути в межах 2 – 10 прожиткових мінімумів. Необхідно обмежити непрямі податки разом із зменшенням обов'язкових нарахувань на фонд оплати праці. Сьогодні в Україні ці нарахування є найбільшими порівняно з іншими країнами, вони виступають важливим фактором зростання цін, зниження конкурентоспроможності українських товарів. Зменшення загального податкового навантаження на зарплату хоча б до 30 відсотків (сьогодні для зарплати 1000 грн всі нарахування і відрахування складають біля 70%) збільшить надходження від податків та зборів за рахунок легалізації оплати праці.

Основною метою реформування системи оподаткування є сприяння стабілізації матеріального виробництва, підвищення його ефективності, на цій основі задоволення державних та соціальних потреб. Система оподаткування повинна забезпечити оптимізацію структури розподілу і перерозподілу національного доходу. Головні зусилля необхідно спрямувати на реформування системи оподаткування в напрямку зниження загального рівня податкового навантаження, забезпечення і реалізації інвестиційної та соціальної спрямованості податкової системи, поліпшення адміністрування податків та податкової дисципліни. Реформуванню підлягають правові норми, що визначають форми, механізм регулювання, встановлення величини та порядку справляння податків, зборів, інших обов'язкових платежів до бюджету, внесків до державних цільових фондів.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua