Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
послуга   плата за послугу   надлишок плати за послугу – чайові чи хабар?

"Чайові"- це хабар, чи ні?

Пайташ | 7.09.2007 13:46

-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
14

Останні передачі на телебаченні по чиємусь замовленню знову виводять давання "чайових" обслузі ресторанів, кафе, барів, готелів, як прояв вищої моралі. А чим відрізняються "чайові" від хабара, адже і хабар дають щоб краще обслужили і швидше дали вам необхідну послугу.

''Чайові''- це хабар, чи ні?
Історія давання "чайових" прислузі сягає глибокої давнини. Тоді ще часто прислугою були або родичі господаря харчевні або нічліжки, а бо і просто слуги і раби яким хазяїн за їх роботу нічого не платив, а годував їх і одягав та давав нічліг, тепло і дах над головою.

В наш час всі працюють за гроші. Немає жодної роботи де б найманому працівнику не платили заробітню плату. То скажіть чим зарпалата продавця, покоївки чи офіціанта відрізняється від зарплати вчителя, лікаря, робітника, інженера, чи дрібного службовця. Розміром? Не думаю. В деякого продавця зарплата більша ніж в директора школи, а то і ректора вузу. Я вже не кажу про зарплату покоївок елітних готелів та офіціантів і барменів шикарних ресторанів.

Так чому ж тоді коли ми даємо за відмінну роботу лікарю, вчителю, інженеру якийсь дарунок, а то і гроші – це кваліфікується як хабар? А коли ми даємо за швидке і якісне обслуговування офіціанту, бармену, покоївці за надану послугу більше ніж це передбачено тарифом, ціною, вартістю – надлишок називається -"чайові".

А чи ви знаєте, що в деяких кафе, готелях вже просто вимагають чайові, бо господар доводить їх план до своєї обслуги і бере з них процент, а якщо обслуга не здатна давати цього проценту з чайових, то вираховує величину проценту з зарплати прислуги.

Цікава подвійна мораль зароджується в нашому, ще морально несформованому суспільстві.

Як для мене хабар є хабар як би його не називали. Якщо встановлена тверда розцінка за послугу то гроші дані понад цю суму є однозначно хабарем.

А ваша думка шановні читачі така ж, чи ви маєте іншу думку?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua