Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/discussions/53e8843bab52a/

Що дала Україні Єврореволюція?

Ігор Бурдяк | 11.08.2014 11:52

Пропонується поправити, додати, змінити висновки, які містяться в статті

Що дала Україні Єврореволюція?
Другий Майдан, чи Євромайдан, як його спочатку називали, почався із вимоги до Януковича: "підпиши Угоду"! Він не підписав. А що було б, якби підписав? НМД тоді всі ті недоліки, суспільні хвороби, пов"язані насамперед з закритістю і корумпованістю влади, так і залишилися б "законсервовані".

Майдан не просто "стояв". Він працював. В організованих різнопланових секціях люди займалися тим, що їм боліло. Це була "ініціатива знизу", "ініціатива мас", чи істинний рух, організований громадянами за свої права. Тому й результати були цілком інші, ніж тоді, коли псевдонародний рух організовували зверху. Жалюгідні видовища: проплачені акції опозиції проти злочинної влади чи "за Юлю", або провладні на свою підтримку. Надіюсь, це уже історія.

Тут влада зіткнулася з чимось цілком іншим, креативним і живим, справжнім. До речі, не справдилися пророцтва експертів, які прогнозували: природа наступного Майдану буде зовсім не подібною до помаранчевого. Вона буде навіть не жорсткою, а жорстокою. Пізніше Майдан дійсно таким став. Але ця жорстокість була привнесена зовні. Першопричина подальшої ескалації – провокативне протистояння на вул. Грушевського. Але, ще раз: жорстокість не була іманентною властивістю другого Майдану. Після провокацій вона стала його властивістю. Почалося силове протистояння.

Людей образили, і у них проснулася гідність. І готовність боротися за неї, незважаючи ні на що.

Майдан був толерантним навіть після безглуздого побиття студентів і просто випадкових перехожих. Та коли загинули троє мітингарів, що брали участь у протистоянні на вулиці Грушевського, ситуація якісно змінилася. Почалася справжня війна із охоронцями режиму – беркутом.Майдан переміг.

Колишня влада, (у т. ч. одіозний міністр Дмитро Табачник, керівники силових відомств) на чолі із президентом ганебно втекла. В Україні залишився лише один орган влади – Верховна Рада. Вірніше, так: Верховна Рада нарешті стала владою. Вона стала формувати нові органи виконавчої влади.

Відновлена Конституція, яку Янукович згвалтував у 2010 році. Сформований Уряд не свавіллям президента, а на законних підставах у Верховній Раді України.

Росія у цій складній для нас ситуації повела себе не просто не по-дружньому, а по-бандитському. Стала захоплювати нашу територію.

25 травня обраний президент України. Після цього ситуація стала нормалізуватися. Росія "крізь зуби" визнала нову українську владу.

В суспільстві відбулися важливі зміни. В основному сформувалася українська політична нація. Спільне відчуття "приналежності до українства", патріотизму, поширилося на майже всю територію України (майже подолана "різниця між Сходом і Заходом"). Налагодилися нормальні відносини з Європою, США, усім міжнародним співтовариством. Особливо важливим є те, що налагодилися стосунки влади з українською діаспорою, які до того були остаточно зіпсуті попередньою владою. Появилися якісно нові ЗМІ. Відбувається декомунізація і "десов"єтизація"-"дерусифікація" історії. У суспільстві в основному сформована позиція: стосунки з Росією повинні будуватися на принципі рівноправності; поняття "ближнее зарубежье" уже вийшло з ужитку. Спостерігається тенденція "наближення" міліції до народу.

Громадянське суспільство глибоко усвідомило необхідність кількох важливих речей: 1. Ефективний контроль дій влади. 2. Люстрація влади. 3. Реформа системи влади, насамперед правоохоронної і судової. 4. Важливість забезпечення безпеки держави.

У результаті війни з Росією в Україні створені власні Збройні Сили.

Православна Церква України, розбита на кілька конфесій, перебуває на порозі продуктивних змін. НМД помісна Українська Православна Церква незабаром утвориться.

Загроза третього Майдану нас не повинна лякати. Але такий "Майдан" нам не потрібен:Кияни повинні зачистити цей псевдомайдан, і не допускати утворення "платних майданів". Водночас при потребі Майдан збереться, і влада це відчуває. І це має бути важливим стимулом для її діяльності.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua