Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/discussions/528b4480b40d9/

Держава, патріотизм, освіта.

Ігор Бурдяк | 19.11.2013 12:59

Україна досі дуже різна. Та вона єдина. Що можна зробити для того, щоб вона стала Батьківщиною для всіх громадян?

Держава, патріотизм, освіта.
"Футбол 15 ноября в Киеве произвел огромное впечатление на российских телезрителей. И не только как захватывающее спортивное зрелище.

Каждый из нас признавался себе в одном и том же: российские футболисты никогда не были и никогда не будут способны биться так беззаветно и так вдохновенно, как это делали в тот день украинцы.

Так не сражаются за миллионные бонусы или за новые контракты. Так могут только умирать на поле за свою страну.

Но для этого прежде всего должна быть страна. Теперь мы знаем: она есть у украинцев – и у футболистов, и у зрителей.

Россияне никогда не смогут так петь залатанный михалковский текст, как пел свой гимн стадион в Киеве.

И никто не будет умирать на поле за путинскую "Дзюдохерию", даже одиннадцать очень обеспеченных и лояльных дзюдохерийцев.

И то, что тренер у сборной Украины – украинец, а не очередной заезжий гастролер, тоже не случайно.

Украина – состоявшееся государство. И его не сломает позорная экономическая блокада, объявленная в эти дни нанюхавшейся нефтедолларов "старшей сестрой".

Успеха вам, братья-славяне, в Париже 19 ноября, в Бразилии, в Европе!

Мы будем болеть за вас. Мы будем гордиться вами. За вашу Перемогу!"


]Це сказав Росіянин

А це – Українець:

"...я можливо і якийсь неправильний. Але для мене моя країна – це Донбас. Ніхто не буде сперечатися, що це унікальне місце. У людей, що виросли там, особливий менталітет, свої поняття. За "Шахтар" я готовий віддавати себе всього без залишку. Але я не можу грати за збірну бандерівців. Останньою краплею стала наша суботня гра у Львові. Чого тільки я не наслухався з трибун. А ці банери львівських фанів? Хто на них зображений? Шухевич і Бандера – вони ж злочинці. Нас так вчили в школі на Донбасі. Тому особисто я за "Об'єднаний чемпіонат". Донбас був, є і буде з Росією."

Чому так, що на Донбасі дітей вчать так, якщо в підручниках, рекомендованих Міносвіти для середніх шкіл написано інше?

Оунівське підпілля 1941-1942 pp. Створення УПА

"На відміну від радянської влади, ОУН завчасно подбала про організацію підпілля. Ще до початку війни для майбутньої роботи на окупованих гітлерівцями територіях стали формуватися так звані похідні групи. Цим займались як бандерівці, так і мельниківці. З початком вторгнення нацистських військ в Україну "похідні групи" дістали наказ просуватися за гітлерівцями, а де буде можливість – випереджати їх і за умов безвладдя перших днів окупації брати цивільну владу в кожному населеному пункті. Члени "похідних груп" орієнтувалися на лояльність окупаційних властей, а в разі відмови останніх погодитися з проголошенням незалежності України, мали розгорнути підпільну боротьбу під антигітлерівськими й антисталінськими гаслами.

Підпільні оунівські організації були утворені в багатьох містах України, а також у Криму. На Донбас було відряджено "похідну групу", яка, за свідченням її члена Є. Стахіва, організувала тут самостійницьке підпілля. Вони вели боротьбу під гаслами: "Смерть Гітлеру! Смерть Сталіну! Радянська влада – без більшовиків!"

Поширення самостійницьких настроїв, особливо в лівобережних областях Наддніпрянщини і на Сході України, де протягом двох десятиліть тривала жорстока боротьба з будь-якими проявами національно-державницької свідомості, було цілком несподіваним для гітлерівців. Вони з тривогою спостерігали, як навколо керівників і членів "похідних груп" об'єднувалися не лише місцеві інтелігенти, а й учнівська молодь, робітники, селяни.

Значного поширення набув самостійницький рух у Дніпропетровській області, де організованих членів підпільних оунівських груп і людей, що їм симпатизували, налічувалося до 5 тис. Підпільники налагодили чіткий зв'язок між обласною, міськими, районними і місцевими групами, дотримуючись разом з тим суворої конспірації. Було налагоджено друкування нелегальної літератури, листівок, підроблення документів. Існувала мережа конспіративних квартир і явок. Зростання національного підпілля стало наслідком пробудження національної свідомості українців. А це, у свою чергу, було реакцією населення на шовіністичну зарозумілість окупантів, які вважали себе "вищою расою", "арійцями", а українців відносили до неповноцінних рас – "унтерменшів". У Західній Україні, де соціальна база національного руху була ширшою, оунівці зуміли порівняно легко витримати репресії гітлерівців. Саме в цих районах самостійницький рух Опору у 1941 р. став набувати збройного характеру. В серпні 1941 р. в районі Пінська діяв збройний оунівський загін, а у вересні, під час хвилі арештів членів ОУН, розгорнулися терористичні акції проти представників окупаційної влади. Не маючи підтримки з-за лінії фронту, спираючись виключно на місцеве населення, оунівці ретельно готувалися до розгортання масових збройних акцій, створивши кілька шкіл підготовки молодших командирів, накопичуючи зброю та спорядження.

У жовтні 1942 р. дрібні загони оунівців, які діяли на Волині і Поліссі, об'єдналися під спільним керівництвом і одержали назву Українська повстанська армія (УПА). 14 жовтня – день Покрови святої Богородиці, яка вважалася покровителькою Війська Запорозького, – стало офіційною датою створення Української повстанської армії".


Боротьба гітлерівців з оунівським підпіллям

"Самостійницький оунівський рух становив велику загрозу для окупаційного режиму.

Порівнюючи розмах оунівського і радянського підпілля в Україні, німецьке командування в своєму таємному наказі від 31 грудня 1941 р. змушене було визнати: "Крім групи ОУН Бандери, на Україні не існує жодної організації опору, яка була б здатна становити серйозну небезпеку". Нацисти дійшли висновку, що ОУН готує масове повстання з метою створення самостійної української держави.

Ще в листопаді 1941 р. окупаційні каральні органи одержали наказ заарештувати й знищити всіх керівників і членів оунівського підпілля. В Києві гітлерівці заарештували близько 300 осіб як бандерівців, так і мельниківців. Серед страчених у Бабиному Яру – Олена Теліга, відома поетеса українського зарубіжжя. В 1942-1943 pp. потрапили до лабет ворога тисячі членів самостійницького підпілля в Сталіному (Донецьк), Миколаєві, Запоріжжі, Дніпропетровську, Нікополі, Херсоні та інших містах Лівобережжя, Правобережжя та Півдня України. Але, попри важкі удари, оунівці, продовжували боротьбу до останніх днів окупації.

У 1941 р., в умовах підпілля, вперше зустрілися представники обох течій антинацистського руху Опору-в Україні: оунівського і радянського. Обстановка вимагала налагодження контактів, узгодження дій у боротьбі зі спільним ворогом. Але на перешкоді стали глибокі ідеологічні розбіжності. Розгорнулася жорстока боротьба, згубна для обох течій. Були випадки доносів у гестапо радянських підпільників на оунівців і оунівдів – на радянське підпілля. Наслідки були трагічні для обох течій.

Зарозумілі гітлерівські верховоди мріяли управляти Україною за допомогою невеликої купки чиновників і військових. Але зустріли тут масовий опір, який мав різноманітні форми – від пасивного опору, трудового саботажу до збройної боротьби. Замість очікуваної покори по всій Україні – від її східних кордонів до західних, від Чорноморського узбережжя до Полісся – нацисти наштовхувалися на презирство й ненависть. Україна поступово перетворювалася нa "другий фронт"".


Захисник "Шахтаря" Ярослав Ракицький народився 3 серпня 1989 року, за два роки до проголошення незалежності України. Тобто, він не знає, що таке СРСР, що таке радянська школа. Учився лише в українській. Звідки ж у нього таке радянське мислення? Чому таке радянське мислення у його вчителів?

Усе це, мабуть, звідси: Нещодавно в Луганську, під охороною міліцейських кордонів, місцевий "регіональний" бомонд (на чолі з тодішнім першим заступником голови уряду Тихоновим – І. Б.) урочисто відкрив пам'ятник вихідцям із Луганщини – жертвам ОУН-УПА...Далі

Добре знаємо, що Ярослав Ракицький не єдина жертва такого антиукраїнського виховання. На жаль, таке явище у відомих регіонах України широко поширене.

Це проблема. Таким людям треба допомагати. Як?


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua