Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Коментарі
Стрілець   | 19.10.2012 10:08
Ігоре,
чи можна заперечувати чиїсь слова
посиланнями на тексти, впевненість у яких
мало не на 100% грунтується на ВІРІ?
А саме такими є ті тексти, на які ви
посилаєтесь, як на істину в останній інстанції.
Це ж виходить, що стали ви одне проти одного і:

- Я вірю, що було так!
- А я вірю, що було так!

Це дискусія, чи потрясіння повітря?
Однозначно – друге.
Ігор Бурдяк   | 19.10.2012 10:45
Стрілець:
Все наше життя базується на вірі. Тільки віра буває різна. Наприклад, віра в гороскоп чи в лідера – марновірство.
Є і корисна віра. Проповідник Вільгельм Буш так заперечив одному чоловіку, який стверджував, що ні в що не вірить і вірити не хоче: але ж коли Ви сідаєте в літак, то вірите, що пілот має достатню кваліфікацію, технічний стан літака добрий. Коли йдете на прийом до лікаря, то вірите, що він має відповідну освіту і кваліфікацію, коли замовляєте лікарство в аптекаря, теж не перевіряєте, чи є у нього відповідний диплом...

Що стосується Ісуса, то свідком Його життя і подій, пов"язаних з ним були апостоли, учні Ісуса. Ми маємо можливість прочитати це.
Ігор Бурдяк   | 19.10.2012 10:46
Які у нас є підстави довіряти їм менше, ніж іншим людям.?
А що стосується критики статті Ігоря Каганця, то вона базується не на вірі. Він посилається на тексти із Біблії. Я показав, що він або не розуміє цих текстів, або свідомо їх перекручує.
Никита   | 19.10.2012 11:13
Я вже давно переконався, що суперечка християнина з нехристиянином – це потрясіння повітря і марнота марнот.
І навіть те, що намагається зробити Автор – аналізувати цитати з Біблії, щоб довести щось нехристиянину – теж марнота.
Буквально днями наштовхнувся у ЖЖ на таку репліку одного філософа (людини дійсно освіченої, але переконаного антихристиянина):
любопытная пословица – "худой мир лучше доброй ссоры". Это перевернутая фраза из Библии (в тексте: "Добрая ссора лучше худого мира").
Я його ввічливо попросив дати посилання (бо не знаю такої цитати), на що отримав відповідь:
Никита   | 19.10.2012 11:15
Честно говоря, не могу, слишком давно этой поговоркой интересовался. Дело в том, что там по всей видимости фраза схожая, а не идентичная (я не цитировал дословно). Пословица – переиначенная фраза славянского перевода библии, так что исходный текст стоит поискать там. Первичный смысл фразы: конфликт во имя правды, чем союз с дурными намерениями. "Дурной мир" – это, к примеру, шайка бандитов. Иначе говоря: лучше не дружить, чем дружить с кем попало. Как и когда получилось, что старый смысл потерялии стали хвалить "дурной мир" – я не знаю.
Переконаний на 99%, що подібної думки ("Добрая ссора лучше худого мира") у Біблії немає і бути не може. Але
Никита   | 19.10.2012 11:17
чи можливо це довести у даному випадку і чи варто витрачати час? На будь-які аргументи отримав би відповідь: погано шукали, шукайте в інших "слов"янських перекладах".
Ігор Бурдяк   | 19.10.2012 11:43
Никита:
Я вже давно переконався, що суперечка християнина з нехристиянином – це потрясіння повітря і марнота марнот.
Якщо так вважали б перші християни – апостоли Ісуса Христа, то християнство обмежувалося б невеличкою сектою в тілі юдаїзму (юдеохристиянство), яким воно тоді було, а весь світ залишався б язичницьким.

Та Стрільця це не стосується. Він мабуть охрещений, значить християнин.
Никита   | 19.10.2012 11:51
Ігор Бурдяк:
Якщо так вважали б перші християни – апостоли Ісуса Христа, то християнство обмежувалося б невеличкою сектою в тілі юдаїзму
Апостоли проповідували за допомогою Святого Духу ("Коли на вас зійде Святий Дух, ви отримаєте силу" – сказав їм Ісус). Якби не сила Святого Духу, християнство справді залишилося б невеличкою сектою.
Наші віртуальні дискусії до проповіді апостолів не мають жодного стосунку.
Ігор Бурдяк   | 19.10.2012 12:09
Никита:
Якщо б в апостольські часи був інтернет, то вони хіба не користувалися б ним.?
Чому кардинал Гузар користується інтернетом.?
Стрілець   | 19.10.2012 12:15
Ігор Бурдяк:

Та Стрільця це не стосується. Він мабуть охрещений, значить християнин.
Ох ти, як просто –
досить щоб піп виконав простенький ритуал -
і ти вже християнин!
Так ви що, свого Бога за кінченого простака тримаєте,
вважаючи, що йому того досить?
Чесно – от якраз подібне і було для мене
одним із "культурних шоків", коли я в ході "перебудови"
якийсь час дрейфував у бік релігії!
Мене потужно вразило, яким таким способом
віруючі зображують свого Бога.
І в цьому випадку ще нічого, а є ж ситуації,
коли він із їхньої віри "витікає",
як гірший мільйона Чикатил...
Ігор Бурдяк   | 19.10.2012 12:43
Стрілець:
Ніхто не знає, який план є у Бога щодо кожної людини. І що "Йому треба" від кожного від нас. Та якщо Ви охрещені і миропомазані навіть немовлям через віру хрещених батьків, то Ви очищені від первородного гріха і печатка дару Святого Духа на Вашій душі.
І в принципі нічим не відрізняєтеся від тих, хто вважає себе християнами. Всі грішать, в т. ч. і зневірою.
Те, що Ви не відчуваєте цієї печатки, не означає, що її немає. Можливо, навіть в свою останню земну годину Ви відчуєте її дію. Церква з цього приводу має багатий досвід і масу свідчень.
Стрілець   | 19.10.2012 14:21
Ігор Бурдяк:
Та якщо Ви охрещені і миропомазані навіть немовлям через віру хрещених батьків, то Ви очищені від первородного гріха і печатка дару Святого Духа на Вашій душі.
О майн Готт,
якщо вам щось дає віра в такі речі, то вірте...
А для мене тут згадка про ті "культурні шоки",
які я мав від знайомства з релігією. І все.
Я легко приймаю ідею про наявність Бога.
Але після прийому такої ідеї для мене звучить
просто БОГОХУЛЬСТВО всі ці первородні гріхи й т.п.
Якщо я вже приймаю Бога, то я НЕ МОЖУ
прийняти його таким, як би то найм'якше сказати,
нелогічним.
Стрілець   | 19.10.2012 14:25
Можу навіть сформулювати:
у мене є стабільне враження, що християни
вірять зовсім не в Бога, а у саме християнство.
Недаром же воно так легко розпалось
на безліч варіацій. Саме з цієї причини -
віра в релігію замість віри в Бога.
Ігор Бурдяк   | 19.10.2012 14:41
Стрілець:
якщо вам щось дає віра в такі речі
А що Ви хотіли б мати від віри?
І що може дати людині по-людськи логічний Бог?
Ігор Бурдяк   | 19.10.2012 15:37
Стрілець:
Можу навіть сформулювати:
у мене є стабільне враження, що християни
вірять зовсім не в Бога, а у саме християнство.
Недаром же воно так легко розпалось
на безліч варіацій. Саме з цієї причини -
віра в релігію замість віри в Бога.
Тільки не в релігію, а в Церкву, яка є містичним тілом Христа. Бо тільки в Церкві можна зустріти Христа. Саме ця зустріч і є вірою в Бога.
А те, що "безліч варіацій" церков є злом, однозначно сказати не можна.