Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чи справді "неєвропейськість" правоохоронної системи України пояснюється недосконалістю законів?

Ігор Бурдяк | 5.01.2012 15:54

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

Справа Ігоря Індили як дзеркало української міліції. І не лише міліції.

Чи справді ''неєвропейськість'' правоохоронної системи України пояснюється недосконалістю законів?
Як повідомила сьогодні УП обвинувачуваного у вбивстві студента Ігоря Індила засудили на 5 років позбавлення волі без відбування покарання з відтермінуванням на два роки.

Суд кваліфікував дії Приходька за ч 2 ст. 365 Кримінального Кодексу "Перевищення влади або службових повноважень". Також йому заборонено обіймати певні посади протягом двох років.

Дещо з історії цього злочину.

Президент України Віктор Янукович 5 жовтня 2011 р. доручив генеральному прокурору Віктору Пшонці у двотижневий термін ретельно вивчити всі обставини смерті студента Ігоря Індила.

У відеоматеріалах про затримання загиблого студента Ігоря Індила немає підтвердження, що співробітники міліції били його. Про це заявив прокурор Києва Анатолій Мельник на брифінгу 17 жовтня 2011 р. Він підкреслив, що висновок, який було дано фахівцями, констатує, що смерть Індила настала від отримання тілесних ушкоджень при падінні з лавки в кімнаті попереднього затримання міліції.

Але через 2 дні після цього брифінгу Генеральний прокурор України Віктор Пшонка поправив свого підлеглого. Він виніс догану прокурору Києва Анатолію Мельнику та його заступнику Сергію Софієву за невжиття вичерпних заходів реагування на порушення конституційних прав громадян, зокрема у справі про смерть студента Ігоря Індила у Шевченківському районному управлінні міліції міста Києва в травні 2010 року.

Це сталося після того, як йому показали приголомшливі опубліковані в Інтернеті відеозаписи камер спостереження з Шевченківського райвідділу міліції, які свідчать про те, що студент Індило загинув від рук міліціонерів.

На відео чітко видно, що Ігор сам, без посторонньої допомоги заходить у відділення міліції. Міліція стверджувала, що Індила було приведено до райвідділу у стані алкогольного сп'яніння і він помер через невдале падіння. Згідно з експертизою, у крові Індила має бути від 3.06 до 2.91 промілле, і він повинен був іти, хитаючись, зі значно порушеною координацією рухів.

Через годину після входу до міліції, Ігор вже самостійно не пересувається. О 21:49 міліціонер Приходько затягує його до кімнати для адміністративно затриманих. Це суперечить показам начебто друга Ігоря Олександра Хоменка, який стверджував на суді, що хтось із працівників міліції супроводжував Ігоря до камери, і Ігор самостійно ліг на лавку.

Ігор лежить на підлозі, міліціонери не звертають на нього жодної уваги. Це суперечить показам іншого затриманого Анатолія Римара, який заявив суду, що Ігор сам ліг на лавку і спокійно спав там майже до 5-ої ранку.

О 22:11 Індило вперше починає рухатися після 20 хвилин нерухомого лежання на підлозі. Якщо він справді перебував у стані тяжкого алкогольного сп'яніння, то мав безпробудно спати. А от якщо вже отримані травми тиснуть на мозок, така поведінка є можливою. Після трьох годин неспокійних рухів Ігор лягає на лавку.

О 01:23 Ігор падає з лавки. Саме це падіння начебто спричинило закриту черепно-мозкову травму з переломом кісток склепіння і основи черепа. При цьому ніхто з експертів не пояснює, якщо це падіння було настільки сильним – чому не залишилося на інших частинах тіла слідів від травми? Тобто кістки черепа зламалися, а ось хоча б синців від ударів на вилиці та вусі нема. Двоє затриманих з сусідніх камер також не прокинулися: то було падіння настільки сильним? Це падіння бачить міліціонер Коваленко.

За висновком експертизи, Ігор помер близько 03:00. Приблизно у цей же ж час помічник оперативного чергового Олексій Жижерін виводить одного з затриманих, обходячи тіло Ігоря.

О 04:51 стан Ігоря зацікавив працівника міліції. На суді Жижерін пояснив: "Нагинаючись над ним правою рукою, я взяв його за передпліччя та за допомогою ноги перевернув його на живіт. Після цього я вийшов з камери. Зрозумівши, що Індилу погано, я пішов викликати швидку".

О 05:03 мертвого Ігоря поливають з пляшки з водою. О 05:14 до камери заходять лікарі швидкої. Вони констатують біологічну смерть Індила.


Оскільки наявною є кричуща суперечність між показами свідків, експертизами і відеозаписом, весною 2011 року суддя Маргарита Васильєва вирішила, що прокуратура не з'ясувала причини смерті та відправила справу на дорозслідування. Але прокуратура домоглася скасування цього рішення в апеляційній інстанції.

Справа знову була розглянена в суді першої інстанції і була прийнята відповідна постанова. А прокуратура таки домоглася свого – "с глаз долой – из сердца вон" (треба розкривати злочини і закривати справи).

Здавалося б, головний звинувачений мав би бути задоволеним – не виправданий, але на волі. Але йому цього мало. За весь час, поки тривало слідство, він продовжував нести службу. Більше того, отримував підвищення. Нині він уже капітан міліції. Оскільки згідно з постановою суду він на протязі двох років не має права працювати в міліції, капітан Приходько готує апеляцію.

Не виключено, що апеляційна інстанція його виправдає.

А щодо відповіді на поставлене в заголовку питання я відповів би негативно. Ні, справа не в законах. Ніякі закони не допоможуть, допоки забезпечувати нашу безпеку, спокій і право будуть негідники в погонах.

І якщо до такого висновку я доходжу за результатами резонансної справи, про яку відомо чи не в усьому світі, то що говорити про інші, менш резонансні чи взагалі нерезонансні?

Коментарі
Ніна Карпачова продовжує захищати права батьків загиблого Ігоря Індила:
суд не усунув суперечності доказів у справі, проігнорував дані про застосування працівниками міліції фізичного насильства до Ігоря Індила, відмовив у задоволені ряду клопотань сторони потерпілих, зокрема щодо встановлення та допиту осіб, які перебували в Шевченківському райуправлінні міліції і могли бути очевидцями подій. Ніна Карпачова наполягатиме на скасуванні вироку Деснянського районного суду міста Києва та направленні справи на додаткове розслідування.

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua