Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Журнал "Корреспондент" назвав 30 причин, чому не можна довіряти Януковичу

Никита | 15.02.2011 00:26

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
1

"Корреспондент" зібрав 30 фактів, які ставлять під сумнів декларовані наміри Президента Віктора Януковича перетворити Україну на сучасну демократичну державу.
Це, зауважте, той самий "Корреспондент", який досі тільки восхваляв Януковича як "ефективного керманича і менеджера"!
Але, на мою думку, два дуже важливих факта вони пропустили...


Журнал ''Корреспондент'' назвав 30 причин, чому не можна довіряти Януковичу
Отже, журнал "Корреспондент" вважає, що:

1. Янукович і його команда активно витрачають державні кошти не на реформи, а на покращення умов власного побуту.

За даними реєстру держзакупівель, у минулому році Адміністрація Президента і підконтрольне їй Держуправсправами провернули цілу серію угод, головна мета яких – зробити ще більш комфортними умови роботи правлячої верхівки. Наприклад, АП купила ліфт за 900 тисяч грн..., на модернізацію двох літаків Іл-62, на яких літають вищі чини, виділили $ 134 тисяч. Ще 5 млн. грн. з бюджету заплановано віддати на капремонт басейну в держсанаторії Конча-Заспа.

2. Президент переписує Конституцію "під себе".

1 жовтня 2010 КС скасував політреформу 2004 року. За законом змінювати Конституцію можна в Раді і лише за підтримки конституційної більшості – 300 нардепів. Однак у регіоналів не було потрібної кількості голосів, і Янукович пішов обхідним шляхом – через КС. При цьому Президент і його команда завчасно скорегували склад суду, ввівши туди чотирьох суддів зі сходу і півдня країни, близьких до ПР.

3. Боротьба з корупцією – тільки на словах.

Янукович скрізь декларує, що його завдання номер один – боротьба з корупцією. Але, пише Корреспондент, ні він, ні підконтрольний йому парламент не можуть навіть прийняти необхідні для цього закони. Наприклад, 17 грудня Верховна Рада скасувала весь пакет антикорупційних законів, який повинен був набути чинності 1 січня. Також не підтримали депутати законопроект Арсенія Яценюка, який передбачає декларування доходів і витрат вищими посадовими особами, а також членами їхніх родин. Хоча, пише видання, без подібного контролю вся боротьба з корупцією стає фікцією.

4. "Свій" прокурор.

У листопаді минулого року з подачі Президента генпрокурором став Віктор Пшонка, уродженець Донецької області, який працював там прокурором. Крім того, син нового глави ГПУ Артем вже двічі обирався нардепом від Партії регіонів. Як пише видання, такі тісні зв'язки не залишають місця для об'єктивності та неупередженості щодо якостей, якими повинен володіти генпрокурор.

5. "Сімейний" голова Нацбанку.

Президент поставив Сергія Арбузова, 34-річного уродженця Донецька, на чолі ключової фінустанови країни – Національного банку України. До цього Арбузов ніколи не обіймав керівних посад у великих банківських установах, працював у регіональних представництвах невеликих банків, а досвіду роботи з держфінансами і зовсім не має. Зате він близько знайомий зі старшим сином Президента Олександром, з яким його пов'язує ще й спільний бізнес: мати нинішнього глави НБУ – один зі співзасновників фірми Донснабтара, що належить Олександру Януковичу.

6. Тіньовий капітал.

Сім'я Президента і він сам мають у своєму розпорядженні власність більш ніж на $ 100 млн., при цьому походження цих активів невідомо.

Одні лише публічні бізнес-активи корпорації МАКО президентського сина Олександра Януковича – найбільший у Донецьку бізнес-центр, банк ВБР і нерухомість у Севастополі – за оцінками Корреспондента, коштують приблизно $ 100 млн. Невістка Президента в тому ж Донецьку володіє елітним фітнес-клубом. Сім'я Януковича займає цілий квартал дорогих будинків у Донецьку, а він сам – величезну резиденцію в Межигір'ї.

Президент також накопичив близько $ 135 тисяч на банківських рахунках, носить годинник за $ 20 тисяч. Журналісти не можуть зрозуміти, звідки він і його сім'я черпають такі ресурси. Офіційна біографія Януковича говорить про те, що він ніколи не займався бізнесом і багато років поспіль жив на зарплату держчиновника. Так, за весь 2009 рік регіонал заробив менше $ 30 тисяч. Свого старшого сина Президент нещодавно називав стоматологом. Корреспонденту незрозуміло, як стоматолог за кілька років перетворився на власника бізнес-активів вартістю понад $ 100 млн.

7. Увага: Президент!

Кортеж Президента – близько десяти автомобілів – мчиться київськими дорогами зі швидкістю близько 100 км / год., створюючи величезні затори. Щодня вранці і ввечері багатотисячна армія київських водіїв змушена стояти в заторах через те, що Президент вранці їде на роботу в центр, а ввечері повертається за місто, у свою резиденцію в Межигір'ї.

***********

Сім вищеназваних фактів опубліковані на сайті Корреспондент.net.

Про інші 23 причини, які заважають довіряти нинішній владі, пропонується читати в N5 видання Корреспондент від 11 лютого 2011 року.

Блогер ЖЖ jesfor (Микола Малуха) стисло виклав у своєму журналі всі 30 причин. Отже для тих, хто не може знайти паперовий варіант "Кореспонденту", наступні 23 причини у викладенні Миколи Малухи (мовою оригіналу):

8. Показное сокращение аппарата... В госбюджете-2011 сумма в строке Содержание административного аппарата, по данным оппозиции, выросла на четверть. И главное: административная реформа не принесла не только количественных, но и качественных изменений.

9. На Евро-2012 зарабатывают компании, связанные с властями.

10. Конфликт интересов. Вице-премьер Андрей Клюев, один из богатейших украинцев, не только заведует экономикой страны, но и помогает своим компаниям получать госконтракты.

11. Давление на бизнес.

12. Борьба природных интересов.

13. НДС не для всех. Правительство избирательно возвращает НДС, создавая условия для нечестной конкуренции.

14. Дела против участников Майдана-2

15.Обыск журналистки Елены Белозерской

16. Нацинтересы – за газ.

17. Кадиллак для главы МВД.

18. Методы борьбы против Юрия Луценко.

19. Все лучшее – большому бизнесу.

20. В лучах телеславы. Отечественные телеканалы в намного большей степени освещают деятельность власти, чем оппозиции.

21. Аудит работы Кабмина Юлии Тимошенко. Аудиторы не выявили факторов масштабной коррупции. Как оказалось, Тимошенко совершила нарушение, использовав 200 млн евро, полученных от продажи квот на выбросы парниковых газов, которые должны были пойти на экологические программы, на выплату пенсий. Еще один "прокол" команды лидера БЮТ – закупка Минздравом на $12,5 млн 1 тыс. автомобилей Opel Combo для скорой помощи.

22. Дороги для своих... "Президентскую" дорогу построили в рекордные сроки. Всего за месяц 16 км дорожного полотна... Если верить Укравтодору, все это стоило гомбюджету 50 млн грн, что лишь на 19 млн грн меньше суммы, выделенной в прошлом году на ремонт всех столичных дорог.

23. Газовая капитуляция. Благодаря пассивной позиции украинской стороны в Стокгольмском международном трибунале НАК Нафтогаз України отдал компании Росукрэнерго бизнесмена Дмитрия Фирташа 12,1 млрд куб. м газа, якобы незаконно отобранных Кабмином Тимошенко.

24. Его дом – его крепость. История получения Януковичем его резиденции Межигорье – на сегодня самая закрытая тема в украинской политике.

25. Работаем с молодежью. СБУ, нарушая нормы Конституции, пыталась запретить гражданским активистам участвовать в акциях протеста.

26. Освободите эфир. 8 июня Окружной административный суд Киева по иску группы телеканала Интер, лишил оппозиционные 5 канал и ТВі дополнительных частот на вещание.

27. Фейсом об тейбл. 16 декабря 2010 года группа депутатов от ПР избила бютовцев, блокировавших президиум Верховной Рады.

28. Хенде хох. 26 июня 2010 года в аэропорту Борисполь сотрудники правоохранительных органов задержали немца Нико Ланге, руководителя Фонда конрада Аденауэра в Украине.

29. Борьба с милицией приравнивается к порнографии. В конце прошлого года Дмитрий Гройсман, координатор Винницкой правозащитной группы, который много лет боролся с милицейским произволом, получил от правоохранительных органов ответный удар: прокуратура обвинила его в распространении порнографии и надругательстве над государтсвенными символами.

30. Пример невиданной щедрости. Правительство Азарова летом прошлого года выдало небольшой компании Ливела эксклюзивное право на безакцизный импорт нефтепродуктов. Из-за этого "подарка" казна недосчиталась 3 млрд грн.

*********************

Віктор Янукович скрізь говорить про те, що прагне перетворити Україну на сучасну демократичну європейську державу.

Журнал "Кореспондент" назвав 30 причин не вірити у ці наміри (принаймні, сумніватися у них).

Вніманіє, вапрос!

Назвіть ще дві важливі причини, які ставлять під сумнів наміри, декларовані Президентом.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua