Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Не лізьте в душу...


4
Рейтинг
4


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
2

Останні події навколо православних релігійних конфесій ясно засвідчили, що держава вже не відокремлена від церкви, а здійснення державної політики щодо релігії і церкви відбувається за участю сусідньої держави.

 Не лізьте в душу...
Один мій знайомий говорить, що жінка не повинна лізти в кишеню, в мобілку та в душу, на все інше вона має повне право. Цих три речі є частиною його особистої свободи, яку він відстояв перед дружиною, бо в іншому разі йому просто довелось би поміняти жінку. Погано це чи добре, судити не мені і не вам, бо це його життя і він сам має право обирати своє буття. Зазвичай в житті не все так просто, як би хотілось. Вам в душу крім жінки намагаються влізти ваша родина, політики, рекламодавці, свідки Ієгови, жебраки та всі ті, кого ви зустрічаєте на своєму життєвому шляху. Боротьба за свою внутрішню свободу триває все життя, так само все ваше життя йде несвідома боротьба за ваш розум, серце та вашу душу.

Так само іде боротьба релігійних конфесій, боротьба за істинність віровчень як між самими конфесіями так і між державами. На ґрунті релігійної ворожнечі загинула не одна держава та розпочались сотні воєнних конфліктів та воєн. У відносинах Росії та України крім десятків суперечливих питань, як то мова, історія, національна ідентичність, незалежність та суверенність і т. д. тема віри, тема істинності та богообраності православних конфесій стоїть вже багато років. Тому не дивно, що під час переговорів Януковича та Медведєва неминуче буде розігруватися релігійна карта. Янукович повинен оплатити рахунки, так само як і Медведєв, який також заборгував московському православ'ю.

Не секрет, що весь релігійний інститут в особі УПЦ МП дуже старанно працював під час останніх виборів та всілякими методами агітував за обрання Президентом України Вітька. Наприклад, в моєму місті кожна служба закінчувалась довгими проповідями богообраності та виключності Віктора Януковича, інші кандидати відповідно поливались брудом, тільки ще анафему не наклали.

Моїм знайомим запам'яталась розмова в церкві через тиждень після виборів двох прихожан.

-Ти ідеш до сповіді?, – питає одна прихожанка другу.

- Та я ж була тиждень тому, – відповідає та.

– А ти за кого голосувала?

– Як за кого, за Юлю.

- Батюшка сказав, що хто не голосував за Януковича всім сьогодні на сповідь...

Чи вплинула православна церква московського патріархату на волевиявлення громадян України? Авжеж, що так. Вплинула вчора, впливає сьогодні та буде впливати на волевиявлення в майбутньому. Безперечно, що православна церква перебуває на службі у влади, тому Росія не може втратити такий потужний вплив на громадян сусідньої держави. Про те, що вплив таки потужний, слід переглянути офіційну інформацію.

За даними митрополита Володимира станом на 25 липня 2008 року українська православна церква московського патріархату мала 43 єпархії, які управляються 54 архієреями, і нараховує близько 10900 релігійних громад, 8962 священика, 20 учбових закладів, 3850 недільних шкіл, 175 монастирів.

Останні події навколо православних релігійних конфесій ясно засвідчили, що держава вже не відокремлена від церкви, а здійснення державної політики щодо релігії і церкви відбувається за участю сусідньої держави. А як же законодавство України?

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" в Україні здійснення державної політики щодо релігії і церкви належить виключно до відання України. Церква (релігійні організації) в Україні відокремлена від держави. Релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки, не висувають кандидатів до органів державної влади, не ведуть агітації або фінансування виборчих кампаній кандидатів до цих органів. Як бачимо і церква у нас не відділена і не Україна визначає державну політику щодо релігії і церкви, і церква бере активну участь в політичному житті та агітації. Що буде далі, коли два Президента домовляться про надання переваг одній із релігійних конфесій?

Наостанок наведу одну з цитат блогу Олега Медведєва на Українській правді (http://blogs.pravda.com.ua/authors/medvedev/4bcdc5d03ae13/): "Киевский патриархат" должен быть ликвидирован, как незаконно зарегестрированная криминально-террориристическая организация, соучастник в террористической войне с Россией,через которую осуществлялись вербовки к Басаеву и другим террористам. И это – тема для переговоров Д. Медведева с В. Януковичем, которые состоятся 21 апреля в Харькове".

Яким чином буде проходити ліквідація, нікому не відомо, але до тих розкольницьких питань, крім історії та мови буде додано ще одне, і це вам не Бандера з УПА, це 10900 релігійних конфесій тільки в УПЦ МП. Уявляю, як наші сусіди сидячи в Кремлі вже потирають руки в передчутті релігійних конфліктів. Та й президента маємо "віруючого"... Чого чекати, панове?...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua