Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна   Білорусь   Росія   обєднання   єдина держава

Президент сказав: "До Європи!"

Олекса Косар | 9.04.2010 14:47

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
4

Ось так – їм хочеться "доминировать", і для цього, звісно, зайвим не буде ні український, ні білоруський територіальний і людський запас. Саме це і є найважливішою метою створення єдиної держави, а розмови про високі соціальні стандарти в новій державі – то такі собі казочки для людей, замученими недолугими реформами, бідністю, невлаштованістю житт

Нещодавно засобами масової інформації прокотилася хвиля коментарів стосовно міркувань віце-прем'єр-міністра з гуманітарних питань В. П. Семиноженка про створення такого собі союзу трьох держав: України, Білорусі, Росії.

Власне, ідея, щоб Україна об'єдналася з Російською Федерацією у щось єдине – не нова, і деякі політики та громадські діячі несуть її в наше суспільство при першій-ліпшій нагоді. Цього разу якось так збіглося, що свої погляди щодо даної проблеми В. Семиноженко почав висловлювати після "газових" переговорів Прем'єр-міністра України з керівництвом РФ, під час яких Прем'єр-міністр В. Путін підкреслив, що Білорусь має дешевший газ, аніж Україна, бо їхні держави будують Союзну державу.

А якраз напередодні цих переговорів народні депутати України одержали листа від одного з депутатів Державної Думи РФ, в якому також мовиться про базові механізми інтеграції трьох держав із перспективою створення в недалекому майбутньому (2010-2020 рр.) Єдиної держави.

Звісно, не може не дивувати те, що член Уряду України, який мусить стояти на стражі Конституції своєї держави та її суверенітету, виступив у ролі провідника вищезгаданої ідеї. Щоправда, вже за кілька днів В. Семиноженко пояснив, що його дещо неправильно зрозуміли, а крапки над "і" у "справі" з віце-прем'єром поставив Президент В. Янукович, який сказав, що віце-прем'єр Володимир Семиноженко не мав права заявляти про можливість союзу України, Білорусі, Росії. Зокрема В. Янукович наголосив: "Україна активно інтегрується в Європейський Союз. І цей стратегічний напрям зафіксовано, у тому числі, й у моїх неодноразових заявах як президента. Я хотів би, щоб про це усі пам'ятали. Чи існує право на дискусію з цього питання? Для мене, як для президента, – ні. Для всіх, хто представляє владу – ні. І це категорично. Що стосується всього суспільства – політологів, експертів, журналістів, просто громадян, то тут, шукаючи відповідь на запитання, слід керуватися одним словом – демократія. Ми не диктуємо пресі, які теми дискутувати, а які – ні. Бо це було б неправильно. Інша річ, що коли високі державні чиновники беруть участь у дискусіях у прямому ефірі, то вони повинні дуже скрупульозно зважувати кожне своє слово, бо вони висловлюють державну позицію. Я проти того, щоб роздмухувати зараз цю тему. Треба зосереджувати зусилля на основному – треба йти вперед. Долати кризу й робити все, щоб підняти рівень життя українців до європейського."

Як на мене, ці слова Президента Януковича є не лише попередженням для деяких наших урядовців, а й відповіддю на натяки Прем'єр-міністра РФ, а також і на лист отого держдумівця про створення єдиної держави. Щоправда, трохи не зрозуміло, як Україна інтегруватиметься до Європи, маючи на своїй території флот, який не підначальний Головнокомандуючому Збройних Сил України.

На тлі розмов про "об'єднання, союзи, інтеграції" мимоволі виникає питання: а з якою метою з народів, які живуть нарізно, створюють одну державу, який в тому смисл? І чи відбувалося таке створення добровільно, і в чиїх інтересах? Як правило, виграш отримувала правляча верхівка, а народ потрапляв ще до більшої кабали, аніж був до того. Маємо такий приклад і в українській історії, коли Богдан Хмельницький уклав союз із Московським царством – це призвело до того, що згодом московська влада "мечем і пряником" ліквідувала козацькі вольності, а наші предки стали кріпаками, безправними рабами, як, власне, і російські селяни.

Можна навести ще чимало прикладів, коли сильніша держава приєднувала до себе інші народи, щоб використати їхню територію і населення для досягнення своїх подальших загарбницьких планів, в ім'я своєї державної величі... До речі, та ж таки Росія в цьому напрямку задніх не пасла... Звісно, є випадки, коли народи, живучи в різних державах, об'єднуються в одну зовсім з других, можна сказати, природних і логічних мотивів. Маємо недавній приклад двох держав – Німецької Демократичної Республіки та Федеративної Республіки Німеччини, але це ж зовсім інше, аніж те, що пропонують нам. Німецький народ був штучно розділений і тому відбулося об'єднання. Не викличе подиву, як колись, у майбутньому, возз'єднаються північні й південні корейці, що також були штучно розмежовані в результаті політико-ідеологічного конфлікту.

А взагалі, простежується тенденція, якщо в одну державу зведені різні народи, то в такому утворенні постійно витає цілком зрозуміла ідея розділення, адже це природно – зберегти свою мову, традицію, культуру, які в об'єднанні просто-напросто втрачаються. Зовсім у недалекому минулому розділилися чехи і словаки. Кілька народів, зібраних у єдину державу Югославію також розійшлися по своїх національних утвореннях.

Розпався і радянський народ – десятки різних народів, зігнаних колись до однієї купи ще московськими царями, які й розбудували свою державу, Російську імперію, що, зазнавши відповідних трансформацій, постала нині як держава під назвою Російська Федерація.

І ось влада цієї держави пропонує нам об'єднатися у союз держав – Україна-Білорусь-Росія (УБР) – з перспективою утворення єдиної держави. Постає цілком логічне питання: а навіщо це їм? Бо тільки тоді Газпром РФ зможе продавати Україні енергоносії по дешевшій ціні? Така собі благодійність... Але ціну на газ можна як знизити, так, потім, і підвищити. Аргументи знайдуться. І не забуваймо, внутрішні ціни в Росії постійно також зростають. До того ж, існують й інші механізми вирішення економічних проблем, що є між державами. Наприклад, запровадження правил вільної торгівлі, які Україна пропонувала ще за часів правління Л. Кучми. Росію чомусь ця пропозиція не влаштовує, їй подавай щось єдине, де, звісно, головною буде вона... У листі держдумівця навіть пропонується, щоб столицею УБР був Київ. Отакої! Невже російська ідея відмовилася від свого фундаментального – "Москва – третій Рим. А четвертому – не бути!".

Особисто мені важко уявити, щоб населення Росії вибрало на посаду президента не свого, а В. Путін переїхав до Києва...

Для пропаганди створення єдиної держави УБР цілеспрямовано нав'язується міф про порядок і стабільність у РФ. Але терористичні акти, що відбулися в Росії останнім часом, свідчать, що ніякої стабільності там немає, і найближчим часом вона не настане.

У вищезгаданому листі заснування УБР обґрунтовується, якщо коротко, створенням великої держави, в якій населення буде жити за високими соціальними стандартами. Але тут же виникає питання: що заважає такій країні як Російська Федерація, з її гігантською територією, морями, достатньою кількістю родючих ґрунтів, мають всі корисні копалини, незалежні від зовнішніх енергоносіїв, вже зараз створити для своїх громадян оті високі соціальні стандарти? До речі, за минулий (кризовий!) рік у Росії кількість осіб, що мають понад один мільярд капіталу зросла з 32 осіб до 64. Чи такі ж у них темпи зростання достатку простого росіянина? У США, для порівняння, справи "гірші", там мільярдерів поменшало.

Об'єднуватися з прицілом на поставки сировини по дешевшій ціні – це "сир у мишоловці." У Німеччині газ для населення ще дорожчий, аніж в Україні, але вони ні з ким не об'єднуються (Європейський Союз – не державне утворення), проте купівельна спроможність населення достатня, щоб платити за газ. Ось саме над цим і належить працювати нашому уряду – підвищувати купівельну спроможність споживачів. Ще приклад: Японія – країна, порівняно, бідна на мінерали й енергоресурси, проте вони зуміли вибудувати таку економіку (як не дивно, але без союзу з Росією), при якій купівельна спроможність їхніх громадян така, що росіянам ще і не снилася...

А стосовно розмов Прем'єр-міністра Росії про їхнє будівництво (та щось ніяк не збудують, а час від часу й економічні сутички спалахують...) спільної держави з білорусами, а також пропозиції Україна Білорусь Росія об"єднання єдина держава держдумівця, то мету, яку вони переслідують створенням УБР, сформульована ось в цих скупих рядочках із вищезгаданого листа (цитата): "Во внешнеполитической сфере появление нового сильного государства обусловит его доминирующую роль и возможность формирования международных правил на мировой арене, как в военно-политической, так и финансовой сферах."

Ось так – їм хочеться "доминировать", і для цього, звісно, зайвим не буде ні український, ні білоруський територіальний і людський запас. Саме це і є найважливішою метою створення єдиної держави, а розмови про високі соціальні стандарти в новій державі – то такі собі казочки для людей, замученими недолугими реформами, бідністю, невлаштованістю життя. Ну от ніяк не може жити Росія, щоб десь над кимось не "доминировать"... Але навіщо це нам, українцям, – бути заручником чужих інтересів і амбіцій?

Нація, яка не відчуває своєї самодостатності, культури, історичної пам'яті завжди матиме гірку долю.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua