Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Розрив між небом і землею. Сучасний стан релігійного життя України.

Катя Антонець | 15.01.2010 04:16

-5
Рейтинг
-5


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
7

Сучасний стан релігійного життя України.

Історія і практика християнства та інших релігійних течій в Україні за останні роки стали предметом гострої полеміки як серед світських аналітиків, так і богословів, священнослужителів та парафіян.

Розбудова незалежної Української держави виявила тяжку історичну спадщину, що дісталася Україні в царині церковного життя та державно-церковних стосунків. Уся наша історія переповнена спробами використання церкви як фактора геополітичних змін, намаганням відродити церкву, яка б стверджувала національну самобутність народу та його природне право на свободу.

Дуже прикро, що в наш час церква часто виступає як спосіб впливу на політичні погляди громадян. Люди забувають про те, що найголовнішим в серці кожної людини має залишатися Бог, а не буденні проблеми матеріального характеру.

На сьогодні Україна – багатоконфесійна держава, де офіційно (на 01.01.99 р.) діє більше 21 тис. релігійних громад, 82 конфесії, напрямів і тлумачень. Найпомітнішими серед них є: Українська православна церква (УПЦ), Українська православна церква – Київський патріархат (УПЦ-КП), Українська автокефальна православна церква (УАІЩ), Українська греко-католицька церква (УГКЦ), Римсько-католицька церква (РКЦ), євангельські християни-баптисти (ЄХБ), християни віри євангельської (ХВЄ), адвентисти сьомого дня (АСД), свідки Єгови, а також мусульманська, реформатська та іудаїстська церкви, що становлять 97,1 % всієї релігійної мережі України.

Найвпливовішою складовою релігійного життя залишається православ'я. Загалом воно об'єднує близько 11,5 тис. громад, що становить 54 % загальної кількості релігійних об'єднань.

Проблемою сучасного релігійного життя в Україні є гострі суперечки, що точаться між двома найвпливовішими конфесіями: Українською православною церквою та Українською православною церквою (КП). Це ще раз доводить меркантильні інтереси церкви і зацікавленість її настоятелів в кількості прихожан. Навіть самі церковнослужителі порушують Закон Божий, дбаючи про свої власні інтереси, а що ж ми тоді говоримо про український народ, котрий з кожним роком все далі і далі віддаляється від церкви і не дотримується норм християнської моралі.

Звичайно не можна судити про всі храми і священників однаково, але в більшості випадків це саме так. Церква ще в далекому історичному минулому стала джерелом прибутків. І, мабуть, не нам це змінювати...але ми не повинні ділити український народ через релігійні уподобання на два береги.

Людські амбіції, політичні проекти та інші ідеї, які сьогодні розділяють церкву, слід відсунути в бік. Оскільки ні один людський проект не забезпечить щастя і благополуччя, якщо досягнення цієї ідеї лежить через поділ народу, поділ церкви, через розрив між небом і землею.

Не може бути щастя, коли топчеться Богом дана мораль, коли руйнуються моральні основи життя


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua