Пошук на сайті:
Знайти

Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

А цифри де?

Олекса Косар | 26.12.2009 12:29

4
Рейтинг
4

Голосів "за"
4

Голосів "проти"
0

...виборцю, важливо знати показники базових довгострокових завдань, які розкриваються у конкретних цифрах. Адже цифри – це не тільки рівень мети, що її, наприклад в даній ситуації, ставлять перед собою кандидати на посаду президента, а й інструмент контролю з боку громадян над виконанням посадовою особою своїх обіцянок.

Перспектива розвитку держави характеризується певними показниками, що виражаються, хай і на рівні прогнозу, але ж конкретними цифрами. І мені, як виборцю, важливо знати показники базових довгострокових завдань, які розкриваються у конкретних цифрах. Адже цифри – це не тільки рівень мети, що її, наприклад в даній ситуації, ставлять перед собою кандидати на посаду президента, а й інструмент контролю з боку громадян над виконанням посадовою особою своїх обіцянок.

Ось які цифри (а заодно і коротко сформульована ідея), що фігурують у передвиборчих програмах наших гіпотетичних президентів.

Богословська Інна. "Ми подолаємо неправду та руйнацію! "Колишні" вже накоїли біди.

Обирайте нове майбутнє! Ми станемо на дорогу Правди. Тільки Робота, Порядок та Віра виведуть Україну з кризи і принесуть достаток і гідність кожному українцю."

"...зменшимо вдвічі на 5 років всі податки для підприємств легкої промисловості; звільнимо на 2 роки від податків суми, які підприємство направляє на закупівлю нового обладнання, устаткування, в тому числі з метою енергозбереження та захисту екології; введемо поняття сімейного мікробізнесу, який буде повністю звільнений від податків протягом 3 років; буде підвищено обсяг реалізації для малого бізнесу до еквіваленту 1 млн. євро нарік; буде наведено порядок в державних заробітних платах і пенсіях. їх максимальний розмір не буде перевищувати мінімальний розмір більш, ніж у 20 разів; за 4 роки всі населені пункти в країні будуть забезпечені водою, каналізацією, світом та теплом; за 5 років буде побудовано 9 сучасних діагностичних центрів, які забезпечать ранню діагностику для всіх верств населення по всій Україні; за 4 роки буде проведено масове переоснащення медичних закладів; повернемось до 10-річної освіти в середній школі; за 5 років українська армія буде професійною; кількість чиновників буде скорочено вдвічі".

Бродський Михайло. "Друзі, давайте жити дружно". "Головна цінність держави – людина".

"...встановлю суворий контроль за майновим станом чиновників високих рангів. Перед цим буде проголошена амністія, в ході якої усі державні службовці матимуть можливість задекларувати своє майно, сплативши 5%-й податок від його власності, але тоді особа довічно позбавляється права працювати на державній службі".

Гриценко Анатолій. "Я готовий нести персональну відповідальність перед людьми за виконання цієї передвиборчої програми. "Присягаю народу України!"

"...кількість міністерств і відомств (їх зараз 80) буде скорочена на 30%; керівні посади – на 50%; чисельність апарату по всій вертикалі (центр-регіони) – на третину; після кризи матимемо зростання економіки на 10% щорічно.

Костенко Юрій. "Роби українське, купуй українське, захищай українське, – бо це твоє!"

Литвин Володимир. "Я гарантую побудову суспільства на високих моральних цінностях, власній історичній традиції, абсолютно позитивних відносинах між людьми, між людиною і природою; суспільства та країни, де панують соціальна гармонія та справедливість, турбота про кожну людину, гуманне правління, служіння народу".

"...доведення частки оплати праці у виробничій сфері з 8% до 30% собівартості продукції; забезпечення співвідношення мінімальної до максимальної заробітної плати в пропорції 1 до 5; підвищення зарплат вчителям, лікарям, працівникам сфери культури до рівня середньої в економіці; піднесення престижу працівників наукової сфери; забезпечення їм соціальних гарантій на рівні держслужбовців; реалізація всіх гарантій, встановлених ст.57 Закону України "Про освіту"; скасування ПДВ у розрахунках за комунальні послуги; реформування міжбюджетних відносин: 70% коштів залишається на місцях, 30% – до центру; списання 25% суми кредиту після народження першої дитини, 50% – другої повне погашення кредиту при народженні третьої дитини; підвищення пенсій до 80% від середньої заробітної плати в економічній сфері;

Мороз Олександр. "Я запевняю, в рамках чинної Конституції можна навести порядок у державі, дати людям спокій та упевненість у завтрашньому дні, дати Україні перспективу".

"...співвідношення мінімальної і максимальної зарплат та пенсій на рівні 1:10".

Пабат Олександр. "Я за дорученням українського народу, іду у Президенти України: щоб позбавити країну від негідників, які називають себе владою! щоб зламати блаженство злочинної системи! щоб відновити конституційну зверхність народу! щоб жити по-українськи, правильно й весело! щоб створювати чесну систему державного управління країною!"

Противсіх Василь. "Я йду захищати вас! Я все зроблю, щоби люди в Україні були щасливі та заможні!Клянуся у цьому на святій Біблії!"

"...з бізнесу треба зняти будь-які зайві податки, стягаючи лише єдиний державний податок у розмірі 10 відсотків – "десятини".

Ратушняк Сергій. "Насамперед треба визнати, що державу Україна, в сенсі класичному і цивілізованому, – не збудовано".

"...на законодавчому рівні зробити переоцінку приватизованої державної власності, вартість якої перевищує 10 млн. грн. Насамперед це стосується промислового і енергетичного комплексів. Там де об'єкт придбано за 5 % від вартості повернути державі 95 % вартості і таким чином зберегти право на приватну власність, але вже в цивілізованому форматі; негайне впровадження податку на багатство. Суть закону. Не оподатковується власність, зареєстрована на момент створення незалежної держави Україна – 1991-й рік; в містах – житлова площа 25-ть метрів квадратних на одну людину і 10-ть соток земельної ділянки, в селі – 50-ть метрів квадратних житлової площі і 1,5 Га землі. Все інше майно – оподатковується. Оподатковуються орендовані площі будь-яких споруд і землі. Розмір податку на багатство має сягати 1 % щорічної плати від вартості".

Рябоконь Олег. "Сьогодні ми – раби у власній державі!Яя бачу зневажання наших конституційних прав кожного дня. Ми абсолютно не захищені від свавілля системи влади. Наша мета – створення громадянського суспільства шляхом самоорганізації, де кожен громадянин впливає на життя країни і несе за це відповідальність перед суспільством і нащадками".

Симоненко Петро. "Я йду на вибори, пропонуючи реалістичну альтернативу пануючому режиму. її зміст: "Влада трудящих, соціалізм, дружба народів".

"...встановлено максимальний розмір ставки кредитування вітчизняного

виробника – 3%; вже до кінця 2010 року рівень безробіття знизиться втричі; джерелом інвестицій стануть прибутки від ресурсної ренти, доходи державних монополій, а також заощадження громадян, мобілізовані під тверді гарантії держави; у результаті за 5 років частка продукції машинобудування у ВВП зросте до 30%"; буде законодавчо встановлено частку зарплати в структурі собівартості продукції – не нижче 60%"; витрати населення на утримання житла не перевищуватимуть 15% від середньої зарплати в країні; обсяг державних інвестицій у розвиток науки, культури, освіти, охорони здоров'я досягне 15%".

Супрун Людмила. "Програма, з якою за рішенням Народно-демократичної партії я йду на президентські вибори, спрямована на подолання найболючіших кризових явищ у нашому суспільстві, реформування системи державної влади в Україні та поліпшення життя мільйонів звичайних людей."

"...буде запроваджено податкові канікули для малого бізнесу на 5 років, скасовано ПДВ і зменшено податок на прибуток до 15%; площа природно-заповідного фонду України впродовж наступних п'яти років зросте мінімум на 10%."

Тигипко Сергій. "Я йду в Президенти України, щоб повернути втрачену довіру народу до влади. Ми повинні залишити багату країну своїм дітям та онукам. На посту Президента країни я зроблю все, щоб Україна стала сильною, процвітаючою країною. Зміни відчує кожен українець. Наші діти та онуки житимуть у новій Україні, де не буде корупції, убозтва та свавілля чиновників. У новій Україні буде ефективна економіка, справедлива судова система, професійна влада.

"...для захисту та відновлення внутрішнього виробництва я збираюся переглянути та розширити перелік товарів, що оподатковуються 13-відсотковим митом при ввезенні в країну."

Тимошенко Юлія. "Я завжди вірила і вірю, що Україна має унікальну, благословенну Богом місію. Вона полягає у створенні для себе та світу принципово нової, справедливої системи організації життя. В цій системі кожна людина відчуватиме захищеність, духовну і матеріальну гармонію."

"...кредитні ставки будуть зменшені до європейського рівня, кредитування бізнесу перейде на довгострокову основу – від 5 до 10 років; річну орендну плату за

сільськогосподарську землю буде законодавчо закріплено на рівні 10% її ринкової вартості; розмір пенсії становитиме не менше 60% середньої заробітної плати, яку громадянин отримував до виходу на пенсію; допомога родинам, де є інваліди, становитиме не менше 2000 гривень на місяць; одразу після завершення кризи ми відновимо довгострокове іпотечне кредитування купівлі житла під 2-4% річних на 10-30 років; розмір стипендії не буде меншим рівня прожиткового мінімуму."

Тягнибок Олег. "Головною метою є побудова могутньої Української Держави на засадах соціальної, національної та історичної справедливості, держави, яка посяде гідне місце серед провідних країн світу і забезпечить безупинний розвиток української нації.

"...розвиток середнього класу (не менше 60% від працездатного населення."

Віктор Ющенко. "Я, йду на вибори, щоб гарантувати збереження курсу, який ми разом обрали на українському Майдані. Це курс національної гідності, соборності й сильної держави. Це утвердження європейських стандартів у житті Української держави і кожного її громадянина. Ми йдемо нелегким шляхом, але тільки він веде Україну в майбутнє."

Яценюк Арсеній. "Україні конче потрібен Новий Курс – курс модернізації та розвитку. Вся діяльність державного апарату, уряду, місцевої та регіональної влади має бути підпорядкована цілям загальної та інтенсивної модернізації нашої країни. Це завдання для всіх нас – громадян України. Альтернативи модернізації не існує.

Янукович Віктор. "Україна – для людей."

"...Україна повинна за 10 років увійти до 20 найбільш економічно розвинених країн світу; починаючи з 2010 року, гарантую щорічне зростання ВВП; збільшення прямих іноземних інвестицій в Україну до 50 млрд. дол. США у 2014 році; податкові канікули для малого бізнесу на 5 років; зниження ПДВ до 17% з 2011 року; зниження податку на прибуток до 19% з 2011 року, з наступним щорічним зниженням на 1% до 16%; моя мета – п'ятдесят мільйонів громадян України вже у 2020 році; вже з 2011 року при народженні першої дитини українська родина отримає 25 тис. грн., другої – 50 тис. грн., третьої та кожної наступної дитини – по 100 тис. грн.; гарантую щомісячні соціальні виплати на кожну дитину: при досягненні нею 3-річного віку і до 13 років родина отримуватиме щомісячно по 250 грн., а з 13 до 18 років – по 500 грн.; на законодавчому рівні гарантую збільшення кількості бюджетних місць у державних вищих навчальних закладах до 75%; створю умови для відродження іпотечного кредитування з фіксованою ставкою не більше 7% на рік; за 10 років буде збудовано 1 млн. квартир для молоді, працівників бюджетної сфери, малозабезпечених сімей, людей з обмеженими фізичними можливостями; забезпечу поетапне збільшення обсягів бюджетного фінансування системи охорони здоров'я до загальноєвропейського рівня (10% ВВП); гарантую перехід на контрактну армію з 2011 року."

Як бачимо, передвиборчі програми усіх претендентів на посаду президента України, цифр, тобто основних показників соціально-економічного розвитку держави, до яких вони беруть зобов'язання привести країну за час свого президентства, фактично немає. На жаль, ні одна з програм не є всебічною програмою, що забезпечить розвиток держави, яка б конкретно відображала його складові (економіка, фінанси, погашення боргів, золото-валютні резерви, обороноздатність, забезпечення інформаційної незалежності держави, рівень життя, середня очікувана тривалість життя, соціальна нерівність, соціальні стандарти, культурний простір, якість життя). Ні в одній із програм не відображено стартову позицію – аналіз соціально-економічного розвитку країни за попередній період за ключовими показниками – та показників розвитку держави, яких досягне майбутній президент. Ніхто із претендентів на найвищу посаду в державі не бере на себе конкретних зобов'язань із виробництва Валового національного продукту (ВНП – обсяг річного сукупного виробництва товарів і послуг), а саме цей показник є одним із найкращих і доступних, який свідчить про здоров'я економіки будь-якої країни. Лише в одній із програм відображено, що її автор гарантує щорічне зростання ВВП, але на скільки відсотків не вказує. Немає у програмах також і цифри випуску продукції на душу населення, що є також характеристикою життєвого рівня народу. Немає хоча б орієнтовних показників зменшення диференціації доходів населення та подолання бідності, а також показників державних витрат на освіту, медицину, культуру, оборону, науково-дослідницькі роботи, рівня безробіття.

А ще: характерною ознакою всіх Програм є те, що всі вони виходять за рамки президентських повноважень визначених Конституцією, а це означає, що виконані вони не будуть, або ж ми знову будемо втягнені у конфлікти і боротьбу за повноваження між гілками влади, а це – пряма загроза ще однієї кризи влади.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua