Пошук на сайті:
Знайти

Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
людські чесноти   Добро і Зло   боротьба протилежностей   два Я   українці   Україна

Чесноти...

-3
Рейтинг
-3

Голосів "за"
12

Голосів "проти"
15

Написав ще до появи пасквілю божевільної людини... Тож якраз на часі моя лаконічна нотатка...

Мораль, сором, чесність, порядність, повага, щирість, любов до ближнього, самовідданість, самопожертва, свобода, вільна думка – не перерахувати того, що вкладається у поняття "чесноти"...

Відомо, що Поет і Філософ планетарного масштабу Григорій Сковорода займався все своє свідоме життя цими найважливішими проблемами. Цією важковиліковною "хворобою" переймався і інший безсмертний Класик Філософії Фрідріх Ніцше. Було багато їхніх спільників у цій безкомпромісній боротьбі зі Злом, яке відкидає будь-яку частку якихось із цих людських чеснот. І сьогодні ми, кому не байдужа доля наступних поколінь, переймаємося найболючішою проблемою, бо від існування і рівня чеснот залежить подальший поступ людства...

Ми свідомі того, що остаточно перемогти невігластво, сатанинство, мракобісся, цинізм тощо абсолютно не можливо. Натомість мінімізувати, врівноважити і навіть мати певні й гарантовані переваги ми зобов'язані за всяку ціну.

Якось ще Великий Гомер запримітив:

Дивно, як смертні люди за все нас, богів, звинувачують!

Зло від нас, переконують вони; проте чи не самі часто,

Всупереч долі, накликають божевіллям на себе погибель?

"Одісея"

Тож слід завжди пам'ятати, що Зло від нас самих іде, і лише ми здатні перемагати в собі той нестримний сатанинський потяг до всіляких мерзот, перемагати оте друге темне "Я", яке щоразу нас манить до непродуманих і вбивчих вчинків.

ПАМ'ЯТАЙМО, ЩО МИ УКРАЇНЦІ – НАЩАДКИ СКОВОРОДИ!...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua