Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Slovianski

Трошки про Штучні Мови: Панслов'янська Мова

Вітер з Гаю | 22.08.2009 01:22

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
5

В цій статті я хочу дуже коротко написати про мову яку розуміють усі слов'яни.

Трошки про Штучні Мови: Панслов'янська Мова
Найбільш відома штучна мова – есперанто. Головними принципом для створення цієї мови були – проста граматика без виключень та слова які можна легко запам'ятати. З цією метою в словник бралися слова, які можна було б знайти в більшості мов які бралися за основу (російська, французська, німецька, англійська, ...). Цю мову легко вивчити, але важко зрозуміти якщо не вчив її.

Інший цікавий підхід до створення штучних мов це всереднення схожих мов. Таким чином була створена інтерлінгва. Ця мова була створена професійними лінгвістами на базі французської, іспанської, португальської та італійської). Серед принципів створення цієї мови були також проста граматика, але граматику намагалися зробити не занадто штучною, щоб вона була схожа на граматику природніх мов які бралися за сонову. Слова шукалися за принципом есперанто, але серед романських мов. Головною перевагою цієї мови є те, що її можуть розуміти португальці, іспанці, франзуци та італійці без вивження! Тобто якщо ви вичити цю мову вас будуть розуміти сотні мільйонів людей. Якщо ж ви будете знати есперанто то вас буде розуміти лише мільйон есперантистів.

Подібний підхід (всереднення споріднених мов) був також застосованний до германських мов. Так виникла мова яка називаєтьсй "фолькшпрак". Якщо ви володієте цією мовою, вас будуть розуміти німці, датчани, норвежці, шведи.

Аналогічний підхід нещодавно був застосований і до слов'янських мов. Перевага слов'янських мов полягає в тому, що вони більш спорідненні ніж романські мови. Слов'яни не погано розуміють один одного і без штучних мов. Але недоліком слов'янських мов є складна граматика. Навідь якшо забрати усі виключення, граматика все ще буде складною (чого тіки варті відмінювання іменників ти прикметників які залежать від роду та числа). Через це творці панслов'янської мови розділилися. Деякі вирішлили працювати над мовію з дуже простою граматикою. Завдяки цій простоті цю мову легко можуть вивчити іноземці (не слов'яни). Але недоліком цієї мови є її понадмірна "синтетичність", "штучність". Решта добровольців працювала над створенням більш натуралістичної мови. В кінці вирішили вважати ці мови різними версіями однієї мови. Що з цього вийшло можна подивитись тут:

http://steen.free.fr/slovianski/

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua