Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Відповідь на статтю "О роли националистов в формировании политической нации"


3
Рейтинг
3


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
8

Деяке роз'яснення про Спільноту українських націоналістів.

Цитата з Декларації українських націоналістів на НП:

"Російськомовні можуть бути серед наших однодумців, якщо вони визнають пріоритетність української мови в Україні та прикладають зусилля з її ствердження в державі."

Пане Володимире, Ви, мабуть, в цьому вбачаєте екстремізм?

Ви не правильно зрозуміли проблему, яку ми піднімаємо. Вона стоїть не в тій площині, про яку говорите Ви (повсякденний вжиток). Можна жити з російською мовою, спілкуючись у своїх колах. Паралельно інтелігенту можна зацікавитись рідною для своєї країни культурою (говорю про етнічних російськомовних українців – жертв банальної імперської русифікації), вивчивши для цього українську мову. Не бачити, що українська культура – колосальна скарбниця, – це щеняча сліпота. Така людина не може визивати поваги. У такому ключі смішно говорити про якісь розколи:) Бо справжній інтелігент розколюватись із дикуном не може, вони й так стоять на різних гілках розвитку людської свідомості. Можуть бути й етнічні росіяни, в яких є бажання вивчити укр. мову та пропагувати українські цінності та культуру, тому цей пункт Декларації буде корисним у плані привернення до нас таких людей. В живому колі спілкування людина в десять разів швидше опанує українську мову.

Отже, мова не йде ні про які розколи, а лише про об'єднання однодумців. Що в цьому страшного? Об'єднання, мета якого пропагування національних цінностей та культури, бо в них ми вбачаємо СТРАТЕГІЧНУ ЛІНІЮ РОЗВИТКУ ДЕРЖАВНОСТІ.

Я думаю, Ви не будете сперечатись, коли скажу різку з першого погляду фразу. Російськомовне середовище (серед етнічних українців) – це недокультурне утворення в сучасному українському суспільстві. Адже втрачена тобою мова – це втрачена культура твого народу – тисячолітній набуток соціального розвитку, який передається в першу чергу комунікативно (рідною мовою). Російськомовна людина вже не буде отримувати цього багажу через літературу, наприклад.

Далі ще така проблема – суржикомовний прошарок населення. Який його відсоток? Як Ви думаєте, до якого мовного простору він буде тягнутись, коли в країні так кволо задається МОДА на українське, коли так мало серед інтелігенції провідників українства?

Отже, який це розкол, коли група авторів інформаційного ресурсу намагається показати, що українство в своїй країні – це більш достойно, ніж постколоніальна, совкова інерція?

Ми ні від кого не відгороджуємось, а закликаємо замислитись тих, хто на це здатен, над тим ЯК повинна розвиватись КУЛЬТУРА в нашій країні – на рідному ґрунті, чи далі хай все котиться своїм плином. Свідомість людини в молодому віці – це губка, яка безперестанно всмоктує в себе те, що є в наявності в оточуючому середовищі, не чекаючи "времени, которое лечит". Коли і яким чином, п. Володимире, Ви думаєте почнеться санація тих, хто вже зараз стоїть перед вибором – куди схилитись – до свого генетично рідного, чи до того, що було нав'язане ПРОТИПРИРОДНО? ХТО повинен виступити у ролі лікарів?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua