Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Донбас   донбасофільство

Донбасофільство як зараза

рівноденник | 28.07.2008 15:34

9
Рейтинг
9


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
3

Донбас... Донбас... Шахтарський Донбас... Бандитський Донбас... Російськомовний Донбас... Що то за Донбас? Донецький вугільний басейн. Чому донецький? Дехто вирішує питання просто: так головне ж місто, так би мовити, столиця – Донецьк. Брехня! Брехня! Брехня!

Геть донбаські загарбницькі руки від Луганська й Луганщини!


Донбасофільство як зараза
Юзівку (саме так історично називається це місто) назвали Донецьком лише в 1961 році. Донецьким цей "басейн" називається від імени головної ріки Східної України – Сіверського Дінця. А басейн річки, як відомо кожному ще зі школи, – це її сточище, територія, з якої вся вода тече до певної ріки. Сам Донець розпочинається за кілька десятків кілометрів на північ від кордону Росії з Україною – в Білгородській області, далі цей басейн обіймає більшість Харківської й Луганської областей, а також шматочок півночі так званої Донецької області (по суті Юзівської області). Сама Юзівка жодним чином до цього басейну не причетна, головна її річка – Кальміус – упадає прямісінько до Азовського моря.

Чому вугільний? Так там же вугілля немало, шахти, шахтарі гинуть чи не партіями. Слушно... А там – це де? Так... із Донецьком зрозуміло, отже Донецька область, ще Луганська. Добре... Чи бачив хто шахту в Маріуполі, мо в Луганську? Або ж у Слов'янську? Не будемо згадувати вже про Старобільськ чи Сватове. Нетипові, бачте, донбаські міста! Завважмо, що такого от "неправильного", недонбаського Донбасу без шахт дві третини від Луганської й Донецької областей. (Див. мапу, виділено світлорожевим).

Дедалі гучніше звучать ідеї про існування такого історичного регіону "Донбас" з двох областей, регіону на рівні з Поліссям, Поділлям, Галичиною тощо. Тепер залишімо назву осторонь, погляньмо на суть. Чим характерні подібні історико-етнічні регіони? Своєрідний мовний діалект, однорідність етнічного складу, історична належність до певної адміністративно-територіальної одиниці. Нічого з цього не мають Донецька й Луганська області. Північ обох областей уключена вже до іншого, справжнього, регіону – Слобожанщини, тут і українці складають упевнену більшість, і мова лунає українська. Увесь (і історичноадміністративний, і мовний, і етнічний) зв'язок існує із землями сучасних Харківської, Сумської, Білгородської й Воронезької областей. Так само південь Донецької області можна сміливо відносити до Приазов'я, що об'єднує південь ще й Херсонської, Запорізької та Ростовської областей. Центральний же регіон Донецької й Луганської областей, тобто справжній Донбас, де існують шахти, характерний відносно високим відсотком росіян, які в деяких містах навіть складають більшість, мовно поширена як літературна російська, так і суржик. Жодного місцевого діалекту просто нема. У минулому землі Донбасу були довільно розділені головно між Катеринославською губернією та Областю Війська Дінського.

Однією з підвалин донбасофільства є любов до Донецька.Бо це навіть не обговорюється, і так усім втовкмачили: Донецьк – серце Донбасу. Можна звісно додати до цього всього присмак російськомовності, російської скерованості. Та така ж скерованість є на Одещині, Харківщині, у Криму, та не дійшов іще туди Донбас, чомусь. Під проектом "Донбас" ховається єдина мета: видати етнічно і мовно строкатий шахтарський Донбас, який завжди був лише економічним регіоном, за історично російський (що значно легше, ніж зробити схожі брехливі операції з тією ж українсько суцільною Слобожанщиною). А тоді тільки лишається поширювати терени цього "Донбасу" на якомога більшу територію, тобто з півдня й заходу Луганщини та центру Донеччини на ці дві області. Як то кажуть: москаль ликом в'язаний, у ликах ходить, та й усіх у ликах водить.

Так мало того, що проект "Донбас" побудовано на суцільній брехні, він несе з собою ще й масу незручностей. Головна небезпека – укрупнення регіонів. Тобто саме місто Луганськ, яке є центром області й напряму підпорядковується столиці, перетвориться на звичайнісінький райцентр. Зникнуть державні структури, поважні крамниці, сервісні центри, за кожним папірцем їздитимемо до Донецька, нема що казати, як знизиться рівень життя луганців. І заради чого?

Ми маємо врятувати себе, не допустити цього!

Геть донбаські загарбницькі руки від Луганська й Луганщини!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua