Пошук на сайті:
Знайти

Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Є попит на позитив

Станіслав | 7.07.2008 19:36

6
Рейтинг
6

Голосів "за"
6

Голосів "проти"
0

Коли я піднімаю цю тему десь в Інтернет реакція така: "Як можна балансувати новини? Адже є факти!" Факт є лише один – що ми всі народжуємося грішними, все інше не факт.

Є попит на позитив
Тут на НП я часто помічаю, що найвищий рейтинг мають публікації позитивного забарвлення. Або мені так принаймні здається. Особисто намагаюся завжди писати позитивно про будь яку подію, особливо, якщо ця подія торкається інших.

Хтось тут на НП згадав, що у румунських ЗМІ існує квота на позитивні новини в пропорції 50%. Цілком розумний підхід для пост-тоталітарних країн, де ні у журналістів, ні у редакторів зеленого поняття немає про інформаційну збалансованість їхнього продукту. І якщо за політичною заангажованістю ще слідкують деякі моніторингові агенції, то за рівнем негативу в новинах не слідкує ніхто. Більше того, коли я піднімаю цю тему десь в Інтернет реакція така: "Як можна балансувати новини? Адже є факти!" Факт є лише один – що ми всі народжуємося грішними, все інше не факт. Якщо щодня ходити по смітниках і витягувати звідти всяке лайно, то не дивно, що світ буде здаватися суцільним смітником.

Більше того. Навіть про контроверсійну, навіть про трагічну новину можна написати по різному. Якщо без потреби узагальнювати у кожному другому реченні (а саме це – узагальнення є найбільшим бічем українських авторів) то будь маленька аварія на бензоколонці запам"ятовується як великий безлад у цілому світі. Але я не хотів би тут заглиблюватися у технологічні питання письма.

Я хотів би звернутися до дописувачів НП. Якщо ви не Інтернет троль, не агітатор напівставки, не член українофобської веб-бригади, то чистота українського Інтернет для вас це як чистота води з крану. Не пишіть депресивно, не пишіть зло... Принаймні не робіть це кожного разу. Час від часу напишіть не про проблему, а про те, де її рішення. Про людей, які довкола вас і реально роблять щось крім деструкції (таких насправді багато). Напишіть скоріше про власний досвід, ніж про узагальнений досвід переписаний від інших. Пишіть максимально адресно, узагальнюючи лише у випадку крайньої потреби. Критичні узагальнення від непрофесіонала, без посилання на відповідні статистичні данні (як "уряд жахливий", "нікчемна опозиція", "здорових немає") звучать профанські і депресивно. Обережно з цим, ця зброя має дуже сильну віддачу.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua